Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szava miért nem egyértelmű?

Zsizsik666 kérdése:

Isten szava miért nem egyértelmű?

Figyelt kérdés

Na erre varjatok gombot, buzgó hívők. Miért értelmezi mindenki másképp a bibliát, ha szerintetek az cáfolhatatlan, meg annyira jók benne a próféták.

Minden próféciát annyiféleképpen lehet értelmezni, ahány ember, s minden mást is. Pl. a teremtést is, egyszer 6 nap, utána több, mert voltak dínók is. Aztán a pokol egyesek szerint létezik, mások szerint jelképes. Egyszer megbocsájtás, máskor meg nyerje el a méltó büntetését a "gonosz". Isten egyszer emberszerű, ugye az embert a saját képére teremtette, máskor nem. Máskor mindenütt ott van. ez szerintem vallási keszekuszaság, összevisszaság, legalább közös nevezőre jutnátok, akkor talán lenne valami értelme, így csak egyénileg akár hogy értelmezhető valamiben hisztek, ami sehogy nem egyértelmű, hogy mi vagy ki.

Mi ez az összevisszaság?

Isten szava tetszőlegesen akármi lehet?



2012. nov. 24. 08:35
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

javítás: varrjatok

bocs a hibákért a körmöm 1,5 cm.

2012. nov. 24. 08:36
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

1, A fordításokból is adódhat, hogy egyszer így máskor úgy fordítják, még ha a legjobb szándék vezérli is őket.

2, Az értelmezésüket nem azonos elven teszik. Nem szabályozza egy fő gondolat menet, ami helyes és helytelen. S valószínűleg ez a szabályzó gondolat a 10 parancsolat lenne.

3, Az ember, amit félre értelmezhet félre is szokta. Van amikor csak naivságból, figyelmetlenségből vagy szándékosan. Pl.: a néger rabszolga tartást teljesen alá ássa az a parancsolat, hogy ne lopj, mert akkor embereket loptak.

4, A felszínes jártasságból.

Bár szerintem ha valaki jártas a Bibliában és alaposan ismeri, s tudja az isteni utat, az jól tudja értelmezni. Aki csak elolvassa és nem érti vagy nem vezérli a gondolatát egy fővezér fonal, annak összevisszaság lehet.

Én nem vagyok egy buzgó hívő. Hiszek Istenben, de nem tartom számon mint valami jelentősségel bíró valakit. Szerintem magunk vagyunk, arra hogy megváltsuk magunkat. S hit által erőt kapunk ehhez. De ez az én személyes véleményem.

2012. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem lenne a biblia, nem lenne ekkora zűr zavar. De sajnos a világon el kellett terjeszteni, mert ebbe könyvbe írták le, a következő világrend urai, hogy mihez tartsuk magunkat.

Azok a vallások akiknek ezeket a tanításokat teszik kötelezővé a híveiknek, szó szerint rabolják a híveik energiáját. Így erősödnek, te meg egyre gyengébb leszel, mert nem magadat erősíted az imáiddal hanem őket. lásd:papság.

Azért van az írás miatt ez a bábeli zűr, mert ez az igazi cél, hogy megzavarják az embereket az igaz Isten keresésében. Gondolkodj pozitíven, ne add az energiádat oda, mert hiába valóság.

2012. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
42%

Tudod, kérdező - az a helyzet, hogy először is van a valóság.

Aztán ehhez próbálták igazítani a Bibliát és az összes többi vallás tételeit is.


Nem jött össze. Nem számoltak a tudomány ennyire gyors fejlődésével. Próbálták gátolni minden eszközzel, de nem sikerült.


Most aztán ezerféleképpen próbálják csűrni és csavarni, hogy legalább IQ 80 alatt valamennyire hihetőnek tűnjön.

2012. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
13%
Mert a lábszaga sem az. Valaki illatosnak tartja, valaki meg büdösnek.
2012. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
17%

..."Mert néktek megadatott, hogy érthessétek a mennyek országának titkait, ezeknek pedig nem adatott meg.

Mert a kinek van, annak adatik, és bővölködik; de a kinek nincs, az is elvétetik tőle, a mije van.

Azért szólok velök példázatokban, mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

1És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, a mely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek:

Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

A ti szemeitek pedig boldogok, hogy látnak; és a ti füleitek, hogy hallanak"...


"A kinek van füle a hallásra, hallja."

2012. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
25%

Mi ebben a csoda?

Ha akarom, jelkép, ha akarom valóság.

Szabad akaratból természetesen.

Illetve, pontosítsunk.

A szabad akarat ott lép a dologba, hogy mégiscsak keresel valami ésszerű magyarázatot a hihetetlen dolgokra.

No lám, a hívő sem hisz el mindent?

Kritizál?

Jelképesnek tekint?

Nocsak, akár már tárgyalhatunk is.

Hiszen alig van külonbség.

Lassan közös nevezőre is juthatunk.

:)

Zsizsikkel megpróbálok.

Minek az a hosszú köröm?

Gondolod, a férfiaknak tetszik?

Nevezhetjük: bokászony (szándékos) karomnak is.

Bár azt hallottam, a férfi a férfiaknak akar imponálni, ezért gyúr a bicepszre.

A nő, meg a nőnek (vetélkedünk, vetélkedünk?)

Sejtem már, a mosogatásra ugyan nem túl alkalmas, de fegyvernek elmegy.

A legjobb barátnőt is érdemes sakkban tartani, mert :-kikaparom a szemed, ha a pasimra veted.-

Akkor már érdemes jó feltűnően kilakkozni, el ne felejtse.

Vagy talán nem is ezért van ez?

Kár, hogy a Biblia erről nem rendelkezik, akkor egyértelműbb lehetne.

De meglehet, ebben is más vélemények keletkeznének.

Talán, csak neked így tetszett.

Ezt vajon a jó, vagy a rossz tudású gyümölcs hintette el a nők között?

Mi hát a jó és mi a rossz?

Nem mindíg egyértelmű.

Lehet, hogy az érettebet kellett volna választani.

A még jobb és még rosszabb tudás gyümölcsét.

Érted?

Gut

Besser

Gösser!

2012. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
11%
A hatodik válaszoló egyértelműen megválaszolta a kérdésed.
2012. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

a 6. nem válaszolt semmire, idézett, s ti hívők is külömbözőképpen "halljátok" isten szavaát, tehát külömbözőképpen értelmezitek.

A körmösen sem értem xD Én mosogatok, mert más nem hajlandó megcsinálni. De nem karistolom vele a tányért. Szemet sem nyomtam ki még vele, hogy minek, mert jobb így, mint nyírbálni minden héten. Elég erős és gondot sem okoz. Szerintem se nem rossz, se nem jó. Alapvetően attól függ, ki tud ilyennel élni és ki nem.

A bibliának viszont akkor is egyértelműnek kéne lennie:D

2012. nov. 24. 15:46
 10/43 anonim ***** válasza:
15%

"A bibliának viszont akkor is egyértelműnek kéne lennie:D"

Egyértelmű, úgy hogy nem értem mi a bajod.

2012. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!