Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jelenlegi vallások miért...

A jelenlegi vallások miért nem mondják el az igazat, hogy hazudnak az embereknek? Egyáltalán miért jó ez nekik, hogy hülyeségekkel tömik az emberek fejét?

Figyelt kérdés
Mire jó ez nekik?
2013. jan. 31. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét dolog van, amiről eszedbe jutott ez a kérdés? Vagy a te fejedet is hülyeségekkel tömték tele arról, hogy aminek köze van a vallás szóhoz, az csak hazugság lehet?
2013. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Léteznek olyan vallások, amelyek üzleti célból jöttek létre. De nem mind ilyen. Számos vallást jóhiszemű emberek hoztak létre azzal a céllal, hogy közelebb kerülhessenek Istenhez.

Szóval ne vegyél minden vallást egy kalap alá.

2013. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
A vallások nem tudnak sem beszélni, sem hazudni. A többit már előttem elmondták.
2013. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy azok az emberek, akik kitalálnak egy vallást, vagy fenn tartanak (esetleg belépnek, mint lelkipásztor), az nem érzi belül, hogy nagyon kilóg a lóláb?

Az egyértelmű, hogy legalább 4-5 nagy vallás van a Földön és csupán ha 1 igazat mondana, akkor a többi értelemszerűen hazugság. Szerintem -mivel ésszerűen próbálok gondolkozni- az ember hazudik, de miért épp ilyen ostoba módon? Azt még megértem, hogy a tv jósok, akik "tisztán" hallva sarlatánkodnak, megszedik magukat, az bevétel nekik. De pl egy pap, akinek még felesége se lehet, és csak beszélget magába, istenre várva, az mire jó neki? Az életét elpazarolja a semmire.

Mindenki tudja, hogy a vallást emberek találták ki, nincs itt semmiféle földöntúli hatalom, csupán a saját kis fantáziaviláguk. Mire jó ez nekik, hogy hülyíthetnek másokat a semmiért?

2013. jan. 31. 16:08
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Nos mélységesen együtt érzek veled, de ettől függetlenül van egy teremtőnk aki létre hozta az életet.


(Prédikátor 8:9) . . .ember uralkodik emberen a maga kárára.


Nos Sátán aki e világ istene, sugallja az emberek elméjébe azokat a szükséges tevékenységeket, ami miatt a valódi Isten imádatot nem ismerik fel az emberek.


Ilyenek nem csak a vallások létre hozása reformálása, hanem a különböző emberi szervezetek létre hozása "uralkodási" célból.(politika, korrupt kereskedelem...)

Már az ó korban is megmutatták az emberek hogy mennyire vágynak emberi uralkodókra.

Nem is más, hanem maga Jehova akkori népe a zsidó nép is emberi uralkodókat akart magának.

Jó lehet Jehova megmondta nekik, hogy az emberi uralkodók kizsákmányolnak más embereket, meg elveszik az anyagi javakat egyesek másoktól,meg a leányaikat, fiaikat is elveszik a családtól, de nem hallgattak Jehovára, Emberi vezetőt akartak.

Meg kapták, aztán meg sírtak, hogy milyen rossz dolguk van.

Ma sincs más kép. Az emberek emberekre szavaznak, és utána nyögnek a terhek alatt amit az általuk választott vezető kimér rájuk.

De hát nem kell nekik az Isteni uralom.

Akkor meg?....

Isten népe is szenved ezen súlyok alatt, jól lehet békében harmóniában élnek egymással és az embertársaikkal.


Jó hír, hogy már nem sokáig lesz ez így, már látható jelei vannak, a változásnak.

Jézus hamarosan átveszi itt a földön is az emberektől a vezetést, amit igazából némelyek nem is akarnak majd oda adni neki, de ez egy kicsit sem fogja zavarni, mert nem tudják Jézust félre állítani.


S akkor nem lesz ennyi vallás, hanem mindenki egységesen egyféle módon él majd Isten vezetése alatt, és egyféle képen mutatnak majd be Istennek imádatot.

2013. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A jóhiszeműbbje nem is gondolja,vagy nem is tudja.Tényleg szeretetből és a jutalom reményében terjeszti a hitét.A "bennfentesebbje" pedig úgy van vele,hogy :"ami működik,azt ne javítsd meg".

Már késő.

Egy általános ébredés szükséges ahhoz,hogy megálljon az egész.Egyszer érdeklődés hiányában elmarad az utolsó műsor.

Ki tudja mikor.

Még fiatal vagyok de látom,hogy ez nem az én életem folyamán fog megtörténni.

2013. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bezzeg az én ilyen jellegű ezós kérdésemet anno azonnal letörölték...
2013. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Először is téves, ugyanis az ezotéria egy nagy kalap sz×r. Azt az emberek találták ki: az embereknek nincs varázsképességeik, még ha titkon szeretnének is pl jövőbe látni.

A vallás ellenben nem pár embert, hanem tömegeket megtévesztő jelenség, mely káros az emberi társadalomra, függetlenül attól, hogy a "jót" próbálja hirdetni.

Lényegében elfelejtjük, hogy az összes vallást pár ember találta ki. Itt megemlítendő az 1414-18-as konstanzi zsinat, mely lényegében a mai keresztény vallást alapozta meg. Vagy a Mohamedán vallást, melyet Mohamed (bár nem lennék ebben biztos) talált ki "isteni közbenjárás" ürügyén. A vallások szerintem fertőző betegségek, mellyel az ember azt akarja magába (rosszabb esetben másokba) sulykolni, hogy az élet több. Ergo egy önámításon alapuló téveszmét tart követendő példának, és jó néhányan ez alapján élik le akár az egész életüket. Elpazarolják az idejüket, pedig csak egyszer élünk.

2013. jan. 31. 21:03
 9/18 anonim ***** válasza:

Vannak olyan vallások, amelyek egy jól menő üzleti vállalkozásként működnek, és csak azért álcázzák magukat, hogy adókedvezményeket kapjanak, és hogy még több hívet szerezzenek maguknak, aki megveszi az árujukat. Üzlet.

A nagy világvallásokban a papok is elhiszik az illető közösség tanítását, tehát bizonyosak abban, hogy Isten létezik, hogy Jézus a megváltó, hisznek a végzetben vagy a karmában és a lélekvándorlásban, a szabad akaratban vagy az eleve elrendelésben, vagy ezek ellenkezőjében. Hisznek abban is, hogy ők tudják egyedül az igazságot, és az övéké az egy igaz hit.

2013. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"Elpazarolják az idejüket, pedig csak egyszer élünk."


Hogy kinek mi számít időpazarlásnak, az relatív dolog. Én nem érzem úgy, hogy bármi is kimaradt volna az életemből amiatt, hogy vallásos vagyok. (Sőt a társadalomra sem vagyok veszélyes)

2013. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!