Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valóban nem avatkozik...

Isten valóban nem avatkozik be az életünkbe?

Figyelt kérdés

A Biblia számos helyen ír Istenről, akiről kiderül, hogy szeret irányt mutatni, személyesen is rengeteg alkalommal beavatkozik, büntet, jutalmaz, állást foglal.

Még a harcokban is részt vesz, tanácsot ad, próbákat állít.

Szinte hihetetlen, hogy egyszeriben abbahagyta ezt a tevékenységet és nem törődik többé velünk.

Mivel a Biblia írása régen lezárult, meglehet, egyszerűen nincs honnan tudomást szerezni a jelenkori tevékenységéről...



2013. febr. 7. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Remélem a moderátorok törlik az első választ.


Csak annyi hozzá fűzni valóm van a kérdezőhöz:

Nos a biblia bizonyos értelemben zárult le.

Vagyis minden le van írva ami számunkra fontos és amire figyelni kell és amit be kell tartani.


Jehova a Népét nem hagyta magára, és az embereket sem

annak tűnhet, hogy semmi nem történik akik nem ismerik az írásokat.

Még 4 prófécia nem teljesedett be amiről a biblia ír.


Egyébként Jézus a mai napig is vezeti a szolgáit abban a munkában amit feladatul kiadott nekik.Ő a gyülekezet feje.

erre ígéretet tett.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ez a világ méretű prédikáló és tanítványképző munka Jézus támogatásával zajlik. Ígérete szerint a végéig azokkal van akik részt vesznek ebben az igen fontos munkában.

Ha nem így lenne akkor már a semmibe foszlott volna.


Most az Isten királyságába valók begyűjtése van folyamatban.Nem unatkozik.

2013. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem beleavatkozhat, segíthet nekünk, ha Hozzá fordulunk. Persze "ingyen" nem segít, cserébe elvárja, hogy erényes, erkölcsös, becsületes életet éljünk, hogy betartsuk a parancsolatokat. Ha ezt tesszük, Ő mindig a rendelkezésünkre áll, és kész a segítségünkre sietni, és megválaszolni az imáinkat.
2013. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

,,Isten meghalt" by Nietzsche


vagy a töke kivan az emberekkel és inkább ps3-azik by én

2013. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 netbakter ***** válasza:
56%

#1 nagyon szépen rámutatott a valóságra. Pontosan megmagyarázza Isten viselkedését.


"(Máté 28:20) és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit PARANCSOLTAM nektek. ...”


ha nem értenéd:

Isten parancsot adott. Teljesítéséért nem jár se jutalom, se elismerés. Megtagadásáért viszont büntetés kapsz.

És ahogy észrevettem elég gyakran él ezen jogával. :(

2013. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi támasztja ezt alá?

Elképzelésnek kiváló, de miből gondoljátok, hogy ez történik?

2013. febr. 9. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Beavatkozik, amennyire hagyjuk.

A Biblia írása lezárult olyan értelemben, hogy már mindent magkaptunk Istentől, ami alapján eljuthatunk az igazságra.

"és én veletek vagyok a világ végezetéig"

Tehát ma is itt van, mindenkivel kapcsolatot akar tartani. Miből áll ez a kapcsolat?

Beszélgetünk vele (ima), Informálódunk róla (mise, istentistelet, Biblia-olvasás), elgondolkozunk a döntéseinkről, és a döntés meghozatala során Isten akaratát is figyelembe vesszük. Hisszük és érezzük, hogy ezen folyamatok alatt Isten segít minket pl. a lelkiismeretünkön keresztül.

Tehát a kapcsolatunkban velünk van, hatással van az életünkre.

Tesz-e dolgokat, melyeket az ateisták véletlennek gondolnak? Tesz. Ilyen pl. a gyógyítás, szerintünk Isten akár meg is gyógyít minket.

Tehát beavatkozik.

2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
92%
Remélem, hogy nem. Mert ha igen, és ennek eredménye ez a sok szenvedés és nyomor a világban és a rosszak jóléte, akkor abban nincs köszönet.
2013. febr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Érdekes magánbeszélgetést folytattam, amely szerint a nekem küldött levél írója arra hívta fel a figyelmemet, hogy jelenleg a sátán uralkodik a földön, így minden egyre rosszabb lessz. Háborúk, betegségek, bűnözés, stb...

Az én véleményem szerint egészében és általában minden egyre jobbá válik.

A betegségeket manapság gyógyítják, ezrével, a múlthoz képest.

Természetesen nem mindent, továbbá elszaporodtak az életmódbeli betegségek (infarktus, rák stb...) illetve a távoli népek kórságai, amihez esetleg az ott élők már hozzászoktak, a világ nagymértékű keveredése folytán ellenben máshol gondot okoz.

A háborúk is lecsökkentek, legalább is a múlthoz képest, amikor tombolt az erőszak.

A közös Európa nemes eszméje mutatja, hogy a népek békében is tudnak élni egymással.

A bűnözés viszonylag nagy és vannak modern ágazatai, mint az internetes, vagy a bankkártyás csalás, de ahhoz képest, amikor még rendőrség sem volt mindenképpen jobb a helyzet.

Manapság egy átlagember jobban él, mint régen egy király, persze a parancsolgatást leszámítva.

Mindezt az emberek érték el, hogy Isten segítségével, vagy nélküle, az erősen vitatható, hiszen az eredmények emberekhez köthető. A találmányok legtöbbjét tudjuk, ki találta fel, legfeljebb Isteni sugallat formájában érkezhetett segítség.

A történések nem mutatnak isteni közreműködést, legalább is a régi formában, amikor Isten rendszeresen személyesen beavatkozott, ahogy a Biblia tanusítja.

2013. febr. 10. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenre rá lehet fogni, hogy Isten beleavatkozása.


Pl. volt, hogy valahol homoszexualitásról vagy miről tárgyaltak, és vihar volt, néhány egyházi személy meg kihirdette, hogy az Isten büntetése.


Vagy mikor valahol összenyomtak pár embert, az is Isten büntetése... :D


Mindenbe bele lehet magyarázni mindent..

2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van, az utolsó válaszolóval egyet értek, mindenbe bele lehet magyarázni mindent.

DE amikor már olyan dolgok történnek veled, akkor elgondolkodsz, hogy vajon lehet annyi véletlen és alakulhatnak úgy az események, hogy amit kérsz imában, azt megkapod, vagy a kérdéseidre választ kapsz valamilyen véletlenek sokasága folytán?

Nagyon szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, mindenre azt gondoltam, hogy véletlen, de Isten meg mutatatta nekem, hogy a véletlenek által tud közbe avatkozni az emberek életébe ha kérjük őt és a vezetését, így az enyémbe is.


A másik pedig az, hogy ha Isten már nem törődne velünk személy szerint, akkor a magunkért mondott imáknak semmi értelme nem lenne...

2013. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!