Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, Ti melyik...

Jehova Tanúi, Ti melyik bibliai idézet alapján jártok mindenfelé hirdetni Isten nevét?

Figyelt kérdés

Ez két kérdés:

1: Miért jártok?

2: Isten nevét hirdetni?


2013. febr. 17. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező.


Jézus az égbe menetele előtt ezt mondta, de el is olvashatod a saját bibliádban.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Nos ezt nem csak az akkor és ott élőknek mondta, mert a mondat vége így hangzik:

Íme Én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."


Vagy is ezt a munkát Jézus egész végig támogatja, vagy is azokkal lesz akik végzik ezt a munkát.


A 2. kérdésedre

Nem Isten nevét hirdetjük, hanem Isten királyságának Jó hírét.

A prófécia szerint viselni fogják a nevét a teremtőnek, de nem ez a Jó hír hanem a királysága amiért a követőit is tanította imádkozni./ Jöjjön el a földre is.../

Mert ez a királyság fogja megoldani az emberiség problémáit.

ezt kell az embereknek elmondani.

S nem politikai kifejeződés által jön el Isten királysága, hanem Jézus mint király fog uralkodni és nem lesznek nemzetiségek, csak emberek.

2013. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
43%
katolikusként mondom. teljesen más a jehovák bibliája össze vissza átirogatták. akárhogyis támadtok meg mondogattok rólunk mindig. ez az igazság. a római katolikus egyház több mint 2000 éve már él. na és a jehováké? jó pénzt kereshetnek ezzel
2013. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szerintem a lenyeg nem az, hogy romai, reformatus vagy jehova vagy.. A lenyeg a keresztenyseg.

Egyebkent meg annyiban mas a Jehova biblia, hogy modernebben van forditva es ott olvashatod isten nevet is.

Ami nem is olyan nagy hulyeseg ha bele gondolsz a zsido isten neve is Jehova es a zsido vallas mar akkor is letezett amikor Jezus megszuletett ..

Udv :)

2013. febr. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ez érdekes, kedves JT. Ti azt mondjátok nincs szent háromság az első válaszoló mégis ezt írja szószerint:"Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében"

Ez nem 3 dolog? Nincs szent háromság? Bocs az offért.


És arra is reagálnék, hogy:"em Isten nevét hirdetjük, hanem Isten királyságának Jó hírét. "

Nem, mi? Akkor miért kell minden mondatban megemlíteni egy Jehova nevet?

2013. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mulder614 ***** válasza:

És te melyik bibliai idézet alapján nem hirdetitek Isten nevét?

Róma 10: 14,15 (Károli)

"Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik. Mimódon hívják azért segítségül azt, a kiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig abban, a ki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül? Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? A miképen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, a kik jókat hirdetnek!"


Szerinted te hogyan tudsz eleget tenni ennek?

2013. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mulder614!


Nagyon egyszerűen, tovább is olvasom az általad felhozott idézetet.


16. De nem mindenek engedelmeskedtek az evangyéliomnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek?

17. Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

18. De mondom: Avagy nem hallották-é? Sőt inkább az egész földre elhatott az ő hangjok, és a lakóföld véghatáráig az ő beszédök.


Az egész földre elhatott. Pál nem egy jövőbeli eseményről ír! A Tanúkat NEM küldte senki, ők maguktól mennek. Márpedig egyrészt az idézeted küldésről szól, másrészt nem eljövendő dologról, hanem lezárt eseményről szól.


Ennyi. Nem kiragadni kell, hanem egészében olvasni.

2013. febr. 23. 14:08
 7/8 Mulder614 ***** válasza:

Jézus napjainkra vonatkozóan a következő tevékenységről jövendölt:

„a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.” Követőinek meg is parancsolta: „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket” (Máté 24:14; 28:19).


PRÉDIKÁLNI FOGJÁK, és akkor JÖN EL A VÉG!

Na az hogy teljesült? Már ez is bekövetkezett? Ha igen akkor hol van a vég?


"és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ha ez a munka nem a végidőkig kel hogy tartson akkor Jézus ezen szavainak nincs értelme. Igaz hogy nem csak csak néhány részletet kel szemügyre venni. Ez rád is igaz!

2013. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

"katolikusként mondom. teljesen más a jehovák bibliája össze vissza átirogatták. akárhogyis támadtok meg mondogattok rólunk mindig. "

Ez vicces k, mint katolikus, k mint kanonizacio.

Továbbá nem a vallás kora adja az igazságát. K mint kölyokmolesztalas, k mint keresztes háborúk. K mint kínzások az inkvizíció által. A vallás az emberiség legnagyobb atverese. Szép, ha akarmiben hisz az ember, de hát nincs bizonyíték akármilyen istenseg létére. De ha valakit ez megnyugtat lelkileg, akkor az jó. A 21 ik században járunk, hatalmas kollektív tudással rendelkezünk, akar 14 milliárd fenyev távolságban is képesek vagyunk méréseket végezni, ha isten lenne, valami mérhető lenne rajta. Minden létező dolognak vannak mérhető részei.

2013. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!