Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, adventisták és...

Ateisták, adventisták és Tanúk, mit gondoltok az alábbi videó (k) tartalmáról? Ezt is csak az agyi funkciók nem megfelelő működésével magyarázzátok?

2013. febr. 18. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező, mi előtt válaszolnék, Én is szeretnék egy kérdést fel tenni?


Azok az emberek, akik egész életükben igyekeztek Istent szolgálni és erkölcsileg feddhetetlen életet élni, azoknak miért nem adatott meg a csillogás a fény, az alagút látványa, ami Istenhez vezet? Pl Lázár aki 4 napig halott volt...Jézus idejében.

Az Isten ezzel akarná az eltévedteket megtéríteni hogy ilyen látomásokat idéz elő?

Nem Ő nem használ fel olyan látomásokat amiket Ő maga sem mondott, vagy Jézus tanított volna. Nincs is összhangban Isten királyságának érdekeivel. A halottak meg úgy is feltámadnak majd ide a földre.

Nem beszélve, hogy ez a lélek halhatatlanságát akarja támogatni ami pedig nem bibliai tanítás.


Azt mindenki jól tudja, aki valamelyest ért vagy olvasott biblián kívül orvosi könyveket, az tudja, hogy az agy egy darabig még működik a halál beállta után, s ha sikerül vissza hozni akkor folytathatja az életét, mert erős a szervezete és még életre képes.

ekkor még vannak bizonyos hullámok az agyban melyek képesek még álom képeket kreálni.


Jehova még a választottainak sem adja meg azt, hogy a halál beálltakor fényeket láson, hiszen ilyen nincs mint ahogy nem létezik pokol tüze, meg lélek halhatatlanság sem.

ezek egyértelműen nem tőle erednek.

Általában az emberek és ez tudományosan is megállapított tény azzal álmodnak amivel az életükben foglalkoznak, vagy ami foglalkoztatja őket.


A bibliában a teremtő leíratta az igazat ezekről a dolgokról, s aki ezt túl magyarázza, vagy belemagyarázza, hogy Istent meg fényeket látott, az már bemagyarázása egy dolognak.

Többek között azért sem, mert a szent Írás határozottan leírta, hogy Istent soha senki nem látta, még azok a hűséges emberek sem, akik szolgálták:

Ábrahám, Dávid, Pál apostol, Máté stb. Őt nem láthatja ember élve. Holtan meg megint nem mert aki meghal az megszűnik létezni nincsenek érzékszervi működések mint a látás, hallás stb.


Jelen esetben is csak azt mondhatom, hogy biblia most is igazzá válik:

(2Korintusz 11:13-15) 13 Mert az ilyenek hamis apostolok, csalárd munkások, akik Krisztus apostolaivá változtatják át magukat. 14 Nem is csoda, mert maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. 15 Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá. De a végük a cselekedeteik szerint lesz.

(Máté 24:23-25) 23 Akkor ha valaki azt mondja nektek: »Íme! Itt a Krisztus!« vagy: »Amott!«, ne higgyétek el. 24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is. 25 Íme! Előre figyelmeztettelek benneteket.


Vagy is Sátán az utolsó időkben hatalmas jeleket meg csodákat tesz, olyannyira, hogy még akik Isten választottjai vigyázniuk kell nehogy elhiggyék ezeket a jelenségeket.

S erre nagyon jól fel tudja ezeket az embereket használni, akik nem ismerve az írásokat meg az igazságokat, azt hiszik az Isten hívja őket és elmennek valamilyen valláshoz "hívőnek"

aztán meg folytatják az életüket, lehet hogy némi változtatással, de nem Isten akarata szerint.


Nos nagyon fontos, hogy mindig a bibliának higgyünk.

2013. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én ateista vagyok és azt szeretném kérdezni, hogyha kiderül ezzel kapcsolatban, hogy létezik valami túlvilág akkor az miért bizonyítja bármelyik vallás igazát is?
2013. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meggyőző videók. Honnan veszi az első válaszoló, hogy nem volt Lázárnak hasonló élménye? Ott voltál talán? NEM. Ami nincs benne a bibliában akkor már nem is valós? Annyira kötitek a karóhoz az ebet, az összes JT ilyen. Csak egy cáfolat: Az sincs benne a bibliában, hogy (bocs a kifejezésért) Jézus elment elvégezni a dolgát. Ergó akkor soha nem is csinált ilyet? Hülyeség, mint az álmos magyarázatod is. Tudod miért? Mert ha álmodsz, akkor nem tudod mi folyik körülötted! Teljesen másról álmodsz. És még valami: Ha valami csoda folytán hallanád is mi folyik a szobában, nem tudhatod mit beszél a portás a mentőkkel, mennyi kocsijuk van, mit gondolnak az emberek és még sorolhatnám. Talán ha előbb elgondolkodnál azon mit mondasz nem csak a betanult szöveget motyognád, belátnád, hogy amit mondasz logikátlan és hülyeség is!


Második válaszolónak:


Miért ne bizonyítaná? Ha túlvilág létezik akkor valószínű, hogy a többi dolog is igaz lehet, nem? Miért te ebből milyen következtetést vonnál le? Ha létezik túlvilág akkor.... Kérlek folytasd.

2013. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Bocs de kevertem a történeteket mert később megnéztem másikat is. Tehát ha a kocsiban vagy nem hallhatod és láthatod mi folyik körülötted. Hogy kiszáll a sofőr és szalad a kocsihoz és ő kiabál hogy jól van... stb.

2013. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha túlvilág létezik akkor valószínű, hogy a többi dolog is igaz lehet, nem?"


nem


Az UFO mániások agymenései sem igazak csak azért mert valószínűleg van élet más bolygókon is.

2013. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nem? Ha mondjuk valóban léteznek idegenek akik elvisznek, nekem ebből az következik hogy van idegen életforma és van földön kívüli élet. Lehet neked nem, de nekem ez logikus.
2013. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


A nyolc általánosod megvan?


"Hogy-hogy nem? Ha mondjuk valóban léteznek idegenek akik elvisznek, nekem ebből az következik hogy van idegen életforma és van földön kívüli élet. Lehet neked nem, de nekem ez logikus."


Nem úgy értem hülye gyerek.

Attól, hogy más bolygón is van élet még nem következik, hogy jártak is itt idegen lények és elviszik az embereket mert lehet, hogy a közelben, sőt valószínű, hogy a közelben nincs fejlett értelmes civilizáció.


Lehet, hogy a hozzánk legközelebbi bolygón ahol van élet, még csak prokarióták vannak.

2013. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-nek,


Igen köszi megvan, de az, hogy mekkora a lexikális tudásod még nem jelenti azt hogy tudod is használni azt a töménytelen mennyiségű információt. :)


Tisztelt egyetemi professzor,


Engedje meg hogy elmagyarázzam mire is gondoltam. Tökéletesen értettem a példáját, csak épp megfordítottam, hogy észrevegye az állítása nem mindig helytálló. Attól hogy ön tesz egy kijelentést még nem azt jelenti, hogy az én kijelentésem ne lenne helytálló a fent említett tétel alapján. Ön azt állítja attól hogy van inteligens élet még nem biztos hogy fejlett. Ez eddig tiszta.

Viszont tételezzük fel, hogy azt állítom idegenek elraboltak engem és bizonyosságot szereztem arról, hogy ők léteznek. Így bátran állíthatom, hogy a többi elrablás és ufó észlelés is lehet igaz. Vágod?


Ez ugyan az mint a videóban volt. A fickó átélt egy testen kívüli élményt és olyanokkal találkozott akik korábban már meghaltak + béke, nyugalom és szeretet járta át az egész testét egy olyan helyen amit szinte szavakkal le sem tudott írni.


Ez teljesen megegyezik a vallásos írásokban leírtakkal, tehát feltételezhető, hogy a többi dolog is igaz.


Remélem így már önnek is érthető, mire gondoltam, tisztelt tudós úr és sikerült leereszkedni a szintemre, hogy eme tudást ön is megértse.


Üdv, egy átlagos ember... ;)

2013. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Hahó, vitapartner, hol vagy? Várom az érveidet...

2013. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!