Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan "téríthető" meg egy...

Hogyan "téríthető" meg egy iszlám vallást követő személy? Van valakinek tapasztalata? Mi volt számára nagy bizonyság? Hogyan vált Jézusban hívő emberré?

Figyelt kérdés

Keresztény véleményeket kérnék, ne bizonygassa senki, hogy ki Isten! Ismerem Istent, köszi! Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!!


Ha valaki ír, köszönöm!


2009. szept. 21. 15:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
ha nekünk tiszteletben kell tartani a te hitedet és istenedet, te miért nem tartod tiszteletben másét? gondolom nem kérte tőled az illető, hogy térítsd meg, és nem is fogod tudni, mert mindenkinek a saját hite az igaz és mindenkinek a saját istene az egyetlen...neked hogy esne, ha az iszlám akarna téged megtéríteni?
2009. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%

Inkább azt kérdezném Tőled,hogy miért akarod megtéríteni? A keresztények a saját vallásukat tartják üdvözítőnek,és Jézus Krisztust az egyedüli igaz Istennek.A mohamedánok pedig Allahot tartják annak.

Te mit szólnál ahhoz,ha valaki az iszlám hitre akarna téríteni?

Hagyjuk meg mindenkinek a saját vallását.A fontos az,hogy Istenhívő legyen és annak megfelelően is éljen !

Egyébként én katolikus,és hívő vagyok.

2009. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
75%

miért akarsz ennyire megtéríteni egy embert? miért hiszed azt, hogy ő téves úton jár?

téged meg lehetne győzni hogy áttérj egy másik vallásra?

nagyon szép dolog hogy Jézus ilyen fontos számodra, de szerintem mindenkinek hagynia kell másokat a saját útjukon járni, mert lehet hogy te ezt az utat rossznak látod, de a másik nem! senkire sem szabad ráerőltetni a véleményünket!

2009. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
69%

Miért kéne neki egy néger nőt imádnia? Ő abban hisz, hogy a zöld az zöld. Te abban, hogy a fehér az fehér. Más abban, hogy a kék az kék.

Egyébként te és ő ugyanazt az istent imádjátok, jó lenne, ha legalább ismernéd az ő oldalának a történetét is. A különsbség a dolgok magyarázásában van. Az iszlám nem fogadja el azt, hogy Jézus Isten fia lett volna, "csak" egy prófétaként tartja számon.

2009. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Dymo ***** válasza:
72%
Szerintem kb úgy lehet,mint téged áttéríteni valami más hitre :P Ő is ugyanúgy megvan győződve az ő Istenéről. Amúgy már akkor az iszlám szimpatikusabb,mint vallás.
2009. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdésfelvető!

Csakis úgy, ha megérti, hogy az ő vallása honnan ered, és megérti azt is, hogy mit nyerhet azáltal, ha keresztény lesz. Ebben nagy szerepe van a személyes példaadásnak, ha azt látja az életedben, hogy te sokkal boldogabb és kiegyensúlyozotabb, egészségesebb és örömtelibb életet élsz mint ő, és vágyik arra, hogy ő is ilyen életet élhessen.

Kis segítség az első témához: Jelenések könyve 9. fejezete mutatja be az iszlám születését, és elterjedését.

A másodikhoz: [link] [link]

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Péter a gödöllői bibiliaházból.... te olvastad már a Koránt?
2009. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%

Ex-muszlim oldalak:

[link]

[link]

[link]


Vannak élménybeszámolók is. Általában a muszlimok azért hagyják ott a vallásukat, mert érzékelik a különbséget az iszlám országok kultúrája és a nyugatiak között. A nem-muszlim világ vonzereje fontosabb, mint a közvetlen vallási megfontolások. Észak-Afrikában évente 5-10 millióan hagyják ott az iszlámot ilyen megfontolásokból. Egy részük keresztény lesz, más részük ateista. Szerintem aki Európában muszlim, azt nemigen lehet kitéríteni a hitéből, mert annak nyilván nem rendítette meg a hitét az Európával való találkozás.

2009. szept. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
62%

arról nincsen link, hány keresztényből lesz ateista vagy buddhista? mert én rengeteget ismerek...és ha csak az én környezetemben ennyi van....


ezek a megtért keresztények meg általában rájönnek, hogy a keleti vallások sokkal őszintébbek és tényleg a hitről szólnak...


ezzel aztán lehet dobálózni, hogy hányan térnek meg az iszlámból...én épp most ismertem meg egy lányt, aki keresztény volt és most tért át az iszlámra...

2009. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
43%

"arról nincsen link, hány keresztényből lesz ateista vagy buddhista?"


Biztos van, csak itt nem az a téma. Mi nálad ez a görcsös bizonygatási kényszer egyébként?

2009. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!