Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen "önfejűek"?

Miért ilyen "önfejűek"?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ismerek pár olyan keresztény embert, akik nem képesek elfogadni, hogy nem az ő vallásuk aza egyedüli, és minden más (taoizmus, buddhizmus, hinduizmus, wicca, univerizmus stb.) csak babona. Illetve, a minap beszélgettem egyikükkel, és nem azt mondta, hogy nem hiszi, hogy másik bolygón van, élet, hanem egyenes megtagadta azt. És még egy, hogy az ókori vallások jelképeit, pl Egyiptomból mindenképpen a "Sátán" eszközének tekintik. Egy buddhista például tiszteli a másik vallását, ugyanígy a wicca is, akkor is, ha az nem egyezik az övével.
2009. okt. 4. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Mi az a wicca? Valami betegség?
2009. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Első: talán használd a goole-t, a wicca is egyfajta vallás... No comment :/

Kérdező: a vallás a birkább emberekből agyatlan droidot csinál kb., nulla realitásérzék, csak az a szent, az igaz, amit a vallás mond. Lehet nekik ez adja meg a lelki békét, szerintem csak droidok.

2009. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Én katolikus vagyok, de egyáltalán nem zavar, ha valaki a környezetemben nem az, sose próbálok senkit "megtéríteni", még akkor se, ha ateista az illető. Ha neki ez az életmód kell, akkor szerintem nincs jogom rávenni arra, hogy másikat válasszon.
2009. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Én római katolikus keresztény vagyok, de nem próbálom másra rákényszeríteni. Jézus ugyanis amikor megparancsolta a tanítványoknak, hogy hirdessék az evangéliumot, azt is mondta nekik, hogy ahol nem fogadják szívesen, onnan menjenek el. Szóval ő nem kért erőszakos térítést.


Azt viszont utálom, ha lehülyézik a hitemet. Ha én tiszteletben tartom más nézetét, akkor más is tartsa tiszteletben az enyémet.

2009. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy tiszteletben tartasz más véleményeket, még nem kel mindegyikkel egyetértened.
2009. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden vallásnak vannak olyan követői, akik nincsenek tisztában a saját vallásuk mibenlétével. Tipikus példa erre ez a "Sátános" dolog. Nem kell velük foglalkozni.
2009. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vallás, politika, ideológiák.. mind követőket hoznak létre. A követő pedig szükségszerűen azért az, mert irányításra, biztonságra vágyik. Mindenáron. Ezért a 'hívők' egyetértően nézték, ahogy a ne ölj-t felülbírálta vallási vezetőjük, az ÁVH-sok lőttek a tömegbe, követték Hitlert, Sztálint, Roosevelt-et, köpné le egyik pártszimpatizáns a másikat, elfeledve, hogy mind emberek.

Mindez a különbségtételről szól: jobb és rosszabb-ra osztja meg az adott nézettel egyetértőket/elutasítókat. Nem erkölcsileg, hanem az elv alapján dől el, mi a jó és a rossz, az irányított vazallusok így megosztva, uralva, kis kedvezésekért eladják a saját anyjukat is.


Tehát: ismerőseid jó követők, aminek szellemi vezetőik valamilyen formában egészen biztos, hogy haszonélvezői.

2009. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló helyesen írta. Minden vallásban vannak olyan személyek, akik nem kifejezetten értik a vallásuk lényegét. Vannak olyanok is, akik nem tudják elmondani. Szerintem egyik vallásban sem megtéríteni akarnak, márpedig több olyan vallást is ismerek, ahol járnak akár a tagok akár a vezetők az emberekhez (itt nemcsak Jehova Tanúira gondolok), hanem szeretnék, ha az emberek megismernék a Bibliát, vagy többet foglalkoznának azzal, esetleg eljárnának templomba. Az, hogy valaki önfejűen a magáét fújja, és elítél másokat, nem helyes. Én is vallásos vagyok, mégis tiszteletben tartom még azokat a személyeket is, akik esetleg szidják a vallásokat, vagy Istent. Meg lehet érteni őket is. Szóval hasonlóképpen kellene mindenkinek gondolkodnia a másikról. Hiszen szabadon dönthetünk.
2009. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennek az "önfejű" -ségnek Istenhez semmi köze. Az anyagi világban az önzés törvénye az egyik legfőbb, és ebből vannak a bajok. Önzés nélkül viszont nem lehetne életben maradni. Tehát az önzés és az önzetlenség között kellene egy egyensúly. Talán majd egyszer...
2009. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!