Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is van/volt hasonló...

Más is van/volt hasonló helyzetben? Szabadulás a szektától.

Figyelt kérdés

Bocsi az írásért nem magyar országi vagyok.


Nagyon röviden írom le :


Ez az egész story igaz. És nincs benne semmi kitaláció vagy túlzás. 14 éves koromban ´´tértem meg,,. 4 évig voltam keresztény. Amikor megtértem nagyon buzgó voltam nagyon eufórikus , örömteli és kalandos volt kereszténynek lenni az elején. A bibliát olvastam mindennap volt , hogy 2 órán keresztül is. Szüleim ezt ellenezték. De nagyon csúnyán beszéltek a keresztényekről , hogy : szektások meg ilyenek. Ha szépen leültek volna velem és megbeszélték volna velem akkor lehet , hogy lett volna eredménye. A nagymamám is ´´ujjá született ,, keresztény. Titokba ő hordozott az Istentiszteletekre ( Baptistáknál, Hit gyüliseknél és 1 szabad keresztény gyüliben is megfordultam) Lényeg az , hogy észrevettem , hogy a Biblia hibás. Tele van ellentmondásokkal. Azt állítja , hogy ma is megadja Isten amit kérünk tőle hittel és , hogy ma is vannak csodálatos gyógyulások. Ez persze nem igaz. Nagyon kikészültem ettől az egésztől. Már ott hagytam az egész ´´ Krisztus az uram,, életet. De nagyon nehéz túltennem magam ezen az egészen. Aki nem volt ilyesmiben az szerintem ne mis érti miről beszélek :) Nektek meddig tartott feldolgozni ? Válaszokat előre is köszi :D


2013. jún. 17. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én hál' isten nem voltam még ilyen helyzetben, és nem is szeretnék.

Van egy ismerősöm, ugyanolyan, mint a 14 éves éned volt, szóval minden nap átélem egy hasonló ember keresztény túlbuzgóságát.


Én csak azt tudom mondani, hogy ezért nem szabad elfogultan hinni a keresztény jellegű vallásoknak.Sok fanatikus szó szerint értelmez mindent, még a hat napos teremtést is, mindent, ami megalapozottan mond ellent valamelyik állításának, élből és rálátás nélkül tagadja.


Aztán valakivel megtörténik az, ami veled, és hoppá, máris az ellentmondás meteorja rombolja porig az addig tökéletesnek hitt világot.


Összegezve tehát nem szabad túlbuzgónak lenni az ilyesmiben.Csak magadat teszed tönkre vele.Érdemes nyitott szemmel járni a világban, és fogékonynak lenni más dolgokra is.

2013. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

100%-ig igazad van. És köszi a normális választ. :) :)


Az a szomorú , hogy nagyon sok kedves emberrel meg ismerkedsz a gyülekezeteben. Érzelmileg nehéz az elszakadás. Szerintem mindenki elsírja magát ilyenkor.


Sajna most már a Bibliáról hallani sem akarok :D Mert tudom , hogy attól a mondattól kezdve , hogy : Kezdetben teremtette az Isten........ egészen a végéig 1 hatalmas nagy hazugság és mese.


Jó ,hogy itt a nyári szünet :) Szuper :) Ezalatt megpróbálom magamat túltenni rajta. Családra és a barátokra gond nélkül számíthatok :) De az tuti , hogy 1 blogot vagy valamit készítek. Az embereknek el kell mondani , hogy ha a boldogságot és a szeretet meg akarják tapasztalni ahhoz nem kell a Biblia vagy valamilyen közösség :)

2013. jún. 18. 05:21
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"ma is vannak csodálatos gyógyulások. Ez persze nem igaz."


Tévedsz, csodálatos gyógyulások a mai napig nem történnek.


"már ott hagytam az egész ´´ Krisztus az uram,, életet."


Ebből látszik, hogy egy hitetlen voltál és sosem vetted komolyan a keresztény létet és Jézust sem.

De ez inkább abból látszik, hogy megfordul az első ateista vagy mit tudom én milyen hitetlen kommentelő akivel ennyi év után egyből 100%-osan egyetértesz.

Szégyen, de hát vannak ilyen emberek.


A keresztény hit nem arról szól, hogy megtapasztalunk pár rossz dolgot és akkor már: "Uram te nem is létezel höböböööhööbö.."

Nevetséges. Egy keresztény jóban rosszban kiáll Isten mellett és sosem hagyja el Őt.


És mi a helyzet veled?

.

.

.

Így megrontották az elméd?

2013. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"ma is vannak csodálatos gyógyulások. Ez persze nem igaz."


Tévedsz, csodálatos gyógyulások a mai napig történnek.*


Elírtam de kijavítottam.

2013. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

jah :D nem tudom minek reklámozza a hit gyüli meg a többi karizmatikus gyülekezet a gyógyulásokat. Hisz nem történik ott semmi. Vagy lehet, hogy Isten az alatt a 4 év alatt pihent amíg oda jártam ? :D Mondjuk nagymamám 19 éve keresztény :D Akkor 19 éve pihen az ´´ Úr,. Egyébként akarták , hogy vezessek fiataloknak biblia órát is olyan buzgó voltam. A kétségek az utolsó 3 évben kezdetőkel . Az 1. év az szuper volt :D Szerintem 3 évnyi imádkozás elég hosszú idő :D De elegem volt már abból , hogy : ´´ Istenem a Jézus nevében kérlek , hogy segíts erősíts meg a hitemet,, :D :D


Ami a gyógyulásokat illeti :D Hallani a 700-as clubban meg hallani , hogy Afrikában feltámadt valaki. ´´ Dicsőség az Úrnak,, ennyit mondtunk. De mi sose láttunk ilyet. Csak a ´´megbízható,, emberkék számoltak be róla pl : ´ Németh Sándor, Pat Robertson , Benny Hinn, stb.

2013. jún. 18. 08:57
 6/14 A kérdező kommentje:

Olyan gyógyulást láttunk , hogy : jaj fájt a hátam és már nem fáj :D De ez mi ???? :D :D Erre ésszerű tudományos magyarázat van.


De olyan , hogy : valakinek nincs keze és visszanő vagy ilyesmi ami 1 józan gondolkodású embert is meg győzne. Ilyen sose történt legalább is : Vidám vasárnap alatt nem, De Benny Hinn , Pat Robertson , Rehinard Bonke, Oral Robertson és sokan mások akiket figyellemel kísértem............. nem, tud ilyet felmutatni :D


Hozzá teszem a Baptista gyülik azért még tűrhetőek voltak ott tanultam azért jó dolgokat is. De a hit gyüli és a komáromi szabad keresztény gyülekezet az katasztrófa volt :D


De nem szeretnék senkit sem győzködni :D ha valaki hinni akar akkor higgyen :) csak olyanokkal szeretnék írni akik átmentek hasonlón :) mert most nagyon nehéz :( :( :( Boldog voltam amikor kiléptem és tudtam , hogy jó döntés :) De a régi emlékek vissza - vissza térnek mindig. És érzelmileg is megkötözik a szekták az embereket. Vannak itt olyan fiatalok ( lányok/fiúk) vagy akár öregebbek is akik átmentek ezeken ? :) Jól esne 1 kis beszélgetés :)

2013. jún. 18. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Így megrontották az elméd?

Így képesek voltak egy éjsötét kamrába zárni téged?

Ennyire sikerült meggyengíteniük a hited? Ilyen maszlagokkal?

Nem vagy új ezen a téren barátom, de a győzködésed és a hirtelen felfakadt hitetlenséged mindent elárul.


Egy dolgod van most, hogy "kinyíltak a csipáid".

Jézus kegyelme és védelme nélkül, élvezd az életed :)

2013. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
"Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, de aki nem hisz, elkárhozik".
2013. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy egyből szégyenként állítod be, hogy vannak olyan emberek, mint én.


Tudod, nem mindenki keresztény, ezt jó lenne a magadfajtáknak végre megemészteni.

Egyébként valóban, inkább az ateizmus felé hajlok.


a Kérdezőnek pedig annyit, hogy örülök, hogy segítettem.

2013. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Bizonyára vannak más kamaszok is akik hasonló cipőben járnak mint te. Ezért is hangsúlyozzuk olyan sokszor, hogy a kereszténység nem érzelmi fellángolásból születik, az ember nem 14 évesen tér meg, és hogy az ifjúsági köröket ne tizenévesek vezessék... ;-)


A valódi kereszténység egy tudatos értelmi döntés, a megtérés a gondolkodásmód megváltozása (gör. metanóia), és a Biblia nem hibás, valamint nincs tele ellentmondásokkal.


Az Isten ma is megadja, amit hittel kérünk Tőle, mert a hitünk szilárd alapokon nyugszik, ezáltal azt kérjük, ami megegyezik az akaratával. A testi gyógyulásnál sokkal fontosabb a lelki gyógyulás. Nekem van olyan tolószékbe kényszerült testvérem, aki áldásként éli meg ezt a helyzetet, és tudja, ha nem így alakult volna az élete, egy elveszett ember lenne ma is.


Sajnálom, hogy nálunk nem fordultál meg, de jó szívvel kívánom, hogy Isten találjon utat a szívedhez, és valódi megtérésre segítsen.


Üdv. Péter

2013. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!