Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták mit gondoltok erről?

Ateisták mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

1. Sok ateista mondja hogy mindenki azért vallásos, mert megadott helyen született. Ha valaki szíriában születik muszlim lesz, ha valaki indiában hindu, ha a sztálini időkben született volna Moszkvában akkor ateista. Szerintem Isten mindenki elé teszi a kérdést hogy itt ez a Biblia, elhiszed vagy nem? Én eddig keresztény családban nőttem fel, nem volt komoly a dolog, de komolyan vettem, szóval valaki születik Indiában, hindu, de hallott a kereszténységről, ezért utánakutat és elhiszi hogy Krisztus megmentette őt, és Isten intézi hogy halljon róla. Na de mi van a bennszülöttekkel akik messze élnek a civilizációtól? A bibliában benne van hogy ezek saját törvényeik alapján lesznek ítélve. Tehát cáfolom hogy a születési hely dönti el az ember vallását


2. Szerintem az ateizmus ma már nem csak azt jelenti hogy nem hiszel Istenben. Rengeteg ateista oldal csupán gúnyolja az embereket, kivesznek verseket a környezetből, és arrogánsok. Szóval szerintem aki ateista az egyszerűen nem hisz Istenben, megkeresi hogy miért nem hisz, és nem érdekli a többi, nem bizonygatja arrogánsan a hívőknek hogy nincs igazatok


2013. júl. 15. 22:54
1 2
 1/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%
2. Ilyen oldalak a "vallásos" oldal felől is keletkeznek. Szerintem ez nem csak az ateistákról szól, annál inkább bizonyos emberekről.
2013. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pendulum92 ***** válasza:
92%
Mondhatni a két szélsőség készíti ezeket.
2013. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom, hogy a valláskritikának van létjogosultsága.
2013. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 noema válasza:
90%

1. Én inkább azt mondanám, hogy sokat számít a nevelés. Tudom, vannak megtérések, áttérések, és sajnos el sem tudom képzelni, hogy az milyen lehet. Mégis szerintem kevés az ilyen. Túlságosan meghatározó a szülőktől kapott világkép. Épp most olvastam ezt: "Ha ateista, legyen ateista, de arra nevelni, hogy ateista legyen, az már nem elfogadható" (Vizi E. Szilveszter Erdő Péterrel és Schweitzer Józseffel beszélgetve, Hit Erkölcs Tudomány, Éghajlat Könyvkiadó, 2006, 125. o.), tehát hiába mondjuk, hogy az ember szabadon választ, a választást sok esetben korlátozza a neveltetése. Meg ott van a vicc, amikor az eszkimónak elmondja a hittérítő, hogy ha soha nem hallott volna Krisztusról, üdvözülhetett volna, így viszont csak akkor üdvözülhet, ha megtér és mindent betart, és az eszkimó visszakérdez, hogy akkor minek mondta el neki... Összesítve: szerintem jelentős mértékben külső körülmények "döntenek" az ember vallásáról, ha nem is feltétlenül a hely, és nyilván nem is minden esetben.


2. Szerintem sem kell arrogánsan bizonygatni a hívőknek, hogy nincs igazuk. Ugyanúgy, ahogy mi sem szeretjük, ha megpróbálnak megtéríteni minket. Erről nem is lehet érvekkel vitatkozni, Isten léte vagy nemléte kívül esik a bizonyíthatóságon. Csak hinni lehet, hogy van vagy nincs. Győzködni egymást - eddig nem láttam olyat, hogy sikeres lett volna, pedig egy időben nagyon szerettem volna, ha meggyőznek. (Többek között ezért nem tudom elképzelni azt sem, mitől tér meg valaki.)

2013. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

1. Nem értem igazán, hogy mit is cáfolsz? Ha valaki egy adott afrikai törzsben születik, akkor az azt a természeti vallást fogja követni, amelyet a törzs többi tagja is.


2. Ateizmus azt jelenti, hogy nem hisz Istenben, az istentagadó az az antiteista. Figyelj ha valaki azt mondaná neked, hogy ő Zeuszban meg a 12 Olümposzi istenben hisz, akkor valószínűleg te is kinevetnéd, a vallás már idejét múlt, elég fejlettek vagyunk, már szinte mindent megtudunk magyarázni tudományosan, tehát máshogy fogalmazva már tudjuk, hogy ha az ég dörög, akkor az nem éppen egy isten haragjának tudható be, hanem a meleg és a hideg levegő találkozásának.

2013. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

1, Nem értek egyet. Vannak olyan helyek a világon, illetve olyan családok ahol egyszerűen nem szerzel tudomást dolgokról. És ha valamiről nem tudsz, akkor azt kerensi sem fogod később. Arról pedig nem tehet az ember, hogy nem tud róla. Plusz a nevelés nem úgy működik, hogy lerázol magadról 18 évet és ez semmilyen nyomot nem hagy rajtad, tisztán azt teheted amit akarsz. Bizony nagy nyomokat hagy az emberen a neveltetése. Egy embert akár teljesen agymosottá is lehet tenni, tehát az egyáltalán nem így műdödik, hogy hé itt a biblia, ha úgy döntesz, hogy elhiszed az gyerekjáték lesz hiába tömtek a fejedbe mást 18 évig. Ha igazad lenne, akkor olyan helyeken ahol nagyon erős egy bizonyos vallás, rengeteg más vallású ember is simán élne. Ez pedig mint tudjuk, nem így van.


2, a vallásosok is ugyanúgy panaszkodnak az ateizmusról. Plusz a kettő nem zárja ki egymást. Én pl nem hiszek istenben és nem érdekel a dolog, de néha olyna kedvem lesz, és akkor kifejtem a véleményem, főleg ha látok valamit ami szerintem olyna butaság, hogy az már nagyon idegesít.

2013. júl. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Az 1.-et nem igazán értem. Nyilvánvalóan nem mindenki azért vallásos mert beleszületett, de nagyon sokan vannak így, hogy beleszületnek egy kultúrába és nem lépnek ki belőle soha.

A 2. pontról meg annyit, hogy valóban vannak olyan ateisták, akik számára az ateizmus több annál, mint hogy nem hisznek Istenben. Ők gyakran már-már vallásos módon viselkednek, és szent kötelességüknek érzik, hogy mindenkit meggyőzzenek az igazukról, erősen antiklerikálisak, és vallásellenesek, néha kifejezetten kereszténygyűlölők.

De ők csak töredékét adják az ateistáknak, csak azért tűnik úgy, mintha sok ilyen ateista lenne, mert ők azok akik az ehhez hasonló oldalakon általában megnyilvánulnak vallás témakörben. Az ateisták 90%-át egyáltalán nem érdekli a téma, ezért nem is írnak ebbe a kategóriába se, meg nem hoznak létre vallással, Istennel foglalkozó blogokat se.

2013. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

1. Az,hogy egy hindu elolvassa a bibliát és erre kersztény lesz most szerinted mennyi esély van? Fogja magát és unalmas délután belenéz a bibliába ami valószínűleg nincs is neki. És azt mondja mivel ez a könyv azt írja térjek meg akkor megtérek.


"Na de mi van a bennszülöttekkel akik messze élnek a civilizációtól? A bibliában benne van hogy ezek saját törvényeik alapján lesznek ítélve."


Ateistákat nem érdekli a Biblia. Attól még a vallásuk marad és ez volt a kérdés.


2. Ja mert csak ateisták tesznek ilyet.

2013. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

1)

Azért szerintem elég nagy különbség van egy olyan ember között, aki egy olyan keresztény családba születik, akik "nem veszik komolyan", és egy átlag hindu közt, aki egy hindu közösségben nő fel, de hall néhányszor a bibliáról. Természetesen nem akarom kiforgatni a szavaidat, hiszen írtad, hogy akiknek nem volt lehetőségük kereszténnyé válni, azok saját törvényeik szerint lesznek elbírálva, ezzel csak azt akartam mondani, hogy jóval kevesebb nem keresztények közé született embernek van lehetősége rá, mint te azt gondolod.

Amúgy még ha Isten ezt meg is tenné, akkor sem lenne értelme. Ha a bibliát logikus elhinni, akkor csak az okosak jutnak a mennybe? Milyen igazságtalan lenne az?! Ha pedig nem logikus, akkor Isten vak hitet vár el tőlünk? Így honnan tudjuk, hogy a kereszténység az igaz vallás, és nem mondjuk az iszlám, vagy a hindu, esetleg valami szekta, aminek összesen húsz tagja van?

"hallott a kereszténységről, ezért utánakutat"

Vajon a keresztények hány százaléka néz utána legalább egy másik vallásnak, mielőtt biztos lenne abban, hogy jó vallást "választott"? Te ezt megtetted? (nem előítélettel kérdezem, csak érdekel, hogy honnan ez a nagy magabiztosság)


2)

Csak néhány idióta ilyen. A nagyobb ateista oldalakon normális emberek vannak, és az ateisták nagy része sem szereti az olyanokat, akik random vitázni kezdenek facebookon, mert valaki azt írta, hogy "hál'istennek". Amúgy szerintem egy kis gúnyolódás nem baj, hiszen egy ateista oldal ateistáknak szól, és azért nem olyan sértőek azok a viccek :)

2013. júl. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 fairi1 ***** válasza:
90%

Sokszor a viccek egy létező problémára mutatnak rá.

[link]


[link]


Ez a két cartoon pont azt figurázza ki,ami itt gyakran előkerül itteni vitákban.

2013. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!