Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha teljesen egyértelmű hogy...

Ha teljesen egyértelmű hogy nincs Isten akkor ezt miért bizonygatják annyira az ateisták?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 01:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nagylzsnek!

Ha Te a kérdésre válaszoltál, akkor feltűnhetett volna Neked, hogy én meg a Te válaszodra reflektáltam és akár honnan nézed, van értelme.

Ha kívánod matematikailag is kifejtem, ami könnyedén menne, csak angol billentyűzetem van, ezért meg kellene keresnem a relációs jeleket, de lusta vagyok rá.

A kérdés meg csalafintának tűnik, de ostoba.

Az ateisták nem bizonygatnak, hanem cáfolnak.

2013. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az ateisták nem bizonygatnak, hanem cáfolnak."


Hát ez az, mindkét fél ezt teszi, úgyhogy jó lenne ha végre már bizonyítana valaki valamit, ne csak a másikat cáfolgassa a sok fajankó. Nincs is értelme ennek a kategóriának (se), majomkodás az egész.

2013. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
24%
Azaz csak próbálkoznak cáfolni...
2013. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Őszintén szólva én sohasem értettem, hogy miért az ateistáknak kellene azt bizonyítania, hogy nincs Isten - ahogyan azt sok hívő állítja.


Szerintem hogyha valamiről azt állítjuk, hogy VAN, akkor azt bizonyítani kellene. A tudomány világában sem azt kell bizonyítani, hogy valami nincs. És mivel Isten léte eddig empirikus, ellenőrizhetően, mindenki által elfogadható módon nem lett bizonyítva, ezért (szerintem) az alap állás még mindig az, hogy Isten nem létezik (csak a hívő emberek tudatában). Én a magam részéről eddig még egyetlen, valóban meggyőző, vagy legalább elhihető istenérvet, bizonyítékot sem hallottam, láttam.


Az ateisták nem azt próbálják bizonyítani, hogy nincs Isten - hiszen, hol van? -, hanem a hívő emberek bizonyítási kísérleteit vetik kritika alá.


Ateistaként azt mondom, hogy őszintén drukkolok a hívőknek, hogy sikerüljön már végre valamilyen módon bizonyítaniuk (vagy legalább hihetővé tenniük), hogy létezik egy Isten, aki jóságos, szeret minket és törődik velünk. Én nagyon örülnék neki ha ez már végre megtörténne, mert az eddigi bizonyítási kísérleteik (valamint tapasztalati világ, és a szent könyveik) alapján nem tudom elhinni, hogy ez a lény létezik, pedig az egész emberiségnek nagy szüksége lenne Rá.

2013. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha létezne isten vagy sátán, már régen mutatta volna magát, vagy elpusztíthatta volna ezt a földet mérgében örökre! De ezen a földön mi vagyunk a felsőbb rendű lény!
2013. júl. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ha Isten megmutatkozna nekünk akkor nem tudnánk megállni előtte és bűneinkben halnánk meg.A Sátánt is látnánk,én nem örülnék .

Előbb utóbb pedig eljön Jézus ...De szerintem sokan ne akarják még mert még nem biztos hogy készen állnak a fogadására...

2013. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!