Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről az idézetről?

Mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

"Az ember képes jót cselekedni, de az ösztönei közel sem jók. Vagy Isten nem létezik, vagy elképzelhetetlenül kegyetlen."

Doktor House



2013. aug. 4. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Egy fiktív figura szövegét idézni nem is tudom micsoda. :D


De ám legyen:

Isten nem kegyetlen. Én elhiszem, hogy mint Istentagadónak és káromlónak tök Isten ellenes és szidalmazó dolgokat olvasni az interneten, de akik azokat írják, azoknak halvány lila fogalmuk sincs róla. Én ezzel nem büszkélkednék.

Mi, akik már ismerjük, mi tudjuk. Neked mi a szándékod? Mert ha meg akarod ismerni, akkor hozzá fordulj. Ha pedig csak egy vagy a sok közül, akiknek nincs jobb dolga nyáron, mint az Istenkáromlás, akkor ne várj túl sokat.

2013. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
javítok: tök jó
2013. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Engem elgondolkodtatott House, szerintem ő nem ateista, hanem Isten kereső és Istennel állandóan szemben álló, vitatkozó figura. Inkább agnosztikus.
2013. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs ellenemre Isten kedves első válaszoló,csak egy kicsit elgondolkoztam ezen az idézeten és megosztottam veletek is. Aki sokat nézte Doktor House-t az szerintem sokat elmélgetett a dolgon. Igaz ezek a sorozatok csak a közönség miatt vannak,de néhányban azért nagyon érdekes emberismeret figyelhető meg.
2013. aug. 4. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az a mondata tetszett:

"Inkább legyen véletlen, mint kísérleti alanynak lenni egy gigantikus hangyabolyban"- vagy valami ilyesmi.

Istenben hívő embernek is lehetnek néha ilyen gondolatai, vívódásai. Én csodálkozom is, hogy itt mindkét tábor mennyire magabiztos, senkinek sincs semmi kételye...

2013. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Kissé determinisztikus, mintha azt akarná sugallni, hogy az ember nem lenne képes felülemelkedni önmagán és az életet nem tudná önmaga fölötti ideállá építeni. Inkább "akaratnyomorék", mint testi. Arról nem is beszélve, hogy mindezért Istent hibáztatni nonszensz.


Végső soron nem tudom mit akart közölni a szövegíró!

2013. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Az ösztönök az evolúció során alakultak ki és tudunk rajtuk uralkodni, ez egy civilizált embernél alapfeltétel.

A jó fogalma viszonylagos és erősen kérdéses, hogy az ösztönök rosszak e?

Ez a vagy, vagy, a végén nem passzol túlságosan mindezekhez és nem is magyaráz semmit.

Nincs vagy, mert eddig még semmi sem bizonyította Isten létét...

2013. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez egy mogorva karakter véleménye. Én épp az ellenkezőjét gondolom. Az embernek többnyire jók az ösztönei, Isten létezik, és nem kegyetlen.

A filmben mindenki ezért imádja a dokit. Ez hozzátartozik az imidzséhez. Én nem igazán veszem komolyan a mostani hollywoody produkciós idézeteket.

2013. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi nevezünk jónak? mi tartozik bele az ösztön fogalmába,és miért biztos,hogy az ösztönök rosszak?
2013. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaznak tűnik.
2013. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!