Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé Bárkájában voltak tengeri...

Noé Bárkájában voltak tengeri akváriumok? Hogyan tudták ókori technikával lehabzót, ozmót stb. csinálni? Hová tették a kékbálna-pár akváriumát?

Figyelt kérdés
Az özönvizet esőzés okozta, és a Föld összes hegysége eltűnt a víz alatt, tehát az óceánok vízéből is édesvíz lett. Ebből következik, hogy Noénak nemcsak az oroszlánokat, elefántokat, hanem a cápákat és a bálnákat is be kellett raknia a bárkába, méghozzá mesterséges környezetbe, tengeri akváriumokba. A tengeri akváriumokhoz sok kellék kell, először is hónapokig kell a besózott vízben csak primitív élőlényeket tartani és ezek után kerülhet bele csak egy bohóchal, nemhogy egy cápa. Ha úgy vesszük, hogy már két bohóchalnak is legalább 120 literes tengeri akvárium kell és ugye minden állatból kettőt kellett Noénak megmentenie, hogyan fért el a Bárkában a kékbálna-párt tartalmazó tengeri akvárium?

2013. aug. 9. 00:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
A Noe Barkajarol szolo tortenetet nem szo szerint kell erteni, hanem szimbolikusan (mint a vallasal kapcsolatos dolgokat altalaban) . Tehat nem a bal, logikus agyfeltekevel kell oket ertelmezni, mert akkor ilyen preciz, perfect, analitikus tudomanyos kerdesek/magyarazatok szuletnek mint a fenti, csak a lenyeget, az esszenciat nem talaljuk bennuk. Mint amikor a faktol nem latjuk az erdot...
2013. aug. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

1. Miért gondolod, hogy esővíz okozta? Az én Bibliámban az áll, hogy feltörtek a mélység forrásai.

2. Miből gondolod, hogy az akkori állatok ugyanúgy néztek ki, mint ma és ugyanazok voltak az életben maradási követelmények? Az állatok mai napig képesek alkalmazkodni.

3. Miből gondolod, hogy csak és kizárólag kifejlett egyedek voltak a bárkán?

4. Miből gondolod, hogy az akkori életkörülmények ugyanazok voltak, mint ma? Én másképp olvastam a Bibliában.

2013. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
...Noé bárkája az a fizikai test, és annak "DNS-lánca" tartalmazza a föld összes állatfaját...:)
2013. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Noé története sok helyen sántít, de a legjobban ott, hogy teljesen felesleges fecsegéssé változtatja a Biblia előtte levő sorait, hiszen gyakorlatilag onnan is kezdődhetne.

Semmi közünk nincs a sok vízbe fúlt gonosztevőhöz, bűnöshöz és kártékony, halálra ítélt nyavalyáshoz, akit Isten jótékonyan megnyuvasztott.

Úgy kell nekik, Ábrahám és Izsák gonosz fattyainak, el velük, nagyon helyes, legjobb lenne a Bibliából is kitépni az előtte lévő lapokat, mert értelmüket vesztették, hiszen olyan emberiségről szólnak, akik teljesen leíródtak.

Isten simán kezdhette volna a teremtést Ádám helyett Noéval és kicsiny családjával.

2013. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

tzolko ismét megcsillogtatta tökéletes Biblia ismeretét, ami miatt folyton beszól, leszól és megszól ahol csak lehet és káromolja Istent.

Te ateisták gyöngyszeme! Ábrahám és Izsák a vízözön UTÁN született. Mondom én, hogy még minimális tudást sem képes az agyad felfogni.

2013. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy egy olyan véglény illeti kritikával mások agyi képességeit, aki a XXI. században még hisz Noé bárkájában.
2013. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem emlékszem a sok zagyvaságra pontosan.

Hát, ha utána születtek, akkor szerencséjük van, "megúszták"

az özönvizet.

De a lényeget nem fogtad fel, amint látom.

2013. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy "ateista gyöngyszem",mint egy terelnivaló göndörszőrű! Ébresztő bigottok,ez már a XX|. század.
2013. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem mi van ha ez a XXI. sz? Mitől ne állná meg a helyét akár a Biblia vagy a hit a XXI. században? Jó én értem hogy sokakat a bibliában lévő csodák botránkoztatnak meg nyilván mesének és értelmetlennek tartjátok. De ne gondoljátok, hogy a hívők többsége buta mesékben hisz, és hiszékeny mindenféle megalapozatlan történetre. Számos hívőnek természetfeletti élményekkel párosul a hite, persze nyilván itt is meg lehet mindent magyarázni és kiforgatni. Viszont annak a hívőnek akinek természetfeletti megtapasztalásai vannak Isten hite miatt, másként fogja látni a világot, és ez miatt még a tudományt se fogja meg vetni, sőt lehet hogy előre fogja mozdítani. Szerintem ne ítéljünk meg idő előtt olyan ismereteket, hitet, csodákat amiket nem értünk vagy önmagunk nem tapasztaltunk.
2013. aug. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
En szemely szerint azt nem ertem, hogy ha egyszer Isten egy "gondolattal" tetszoleges szamu embert meg tud olni (ld egyiptomi elsoszulottek), akkor minek kellett viszonylag kis szamu ember miatt annyit vacakolni ozonvizzel, barkaval, allatokkal stb?
2013. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!