Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt ennyi támadás és...

Miért volt ennyi támadás és még most is miért zajlik ennyi egyházi támadás a harry potter regény és filmek ellen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 00:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
van benne mágia tudom de pl rengeteg értéket hordoz magával.
2013. aug. 27. 00:03
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha így nézzük nagyjából mindent elítélnek ami nem felel meg az egyház elvrendszerének. Bár azt nem értem ebben pont mit találtak.
2013. aug. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

Érték az van a Koránban is, mégsem ajánlják a keresztény egyházak, hogy azt olvasd a Biblia helyett...

Amúgy azért, mert nem jó az embereket a mágiára szoktatni, mert a varázslás bűn. Teljesen mindegy, milyen céllal történik. (ld. 1Sám 15.)

2013. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

No igen, de ez mese. Az egyház a népmesék ellen viszont nem harcol.

Itt ugyanaz a helyzet, mint annak idején a Beatlesnél (ahol szintén harcoltak): a népszerűségüket féltik.

Attól tartanak, hogy a fiatalok egy része az egyház helyett majd a Harry Potter kultúra híve lesz.

2013. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azok után, hogy már létezik Jedi vallás, erről a harcról már bőven lekéstek. Aki hívő, az Harry Potter olvasás mellett is hívő marad, és meseként értékeli, nem kezd el varázsolni tőle. Aki meg nem hívő, azt meg pont nem az fogja megtéríteni, hogy kapálóznak a könyv meg a film ellen. Sőt, csak jobban elidegenítik az embereket.
2013. aug. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Mert valaki jobb mesét talált ki mint az övék
2013. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én keresztény vagyok, de az ilyet nevetségesnek tartom.

Egy keresztény felekezet ilyen szempontból csak a saját híveit figyelmeztetheti, hogy valami nincs rendben egy filmmel/könyvvel!

A híveknek meg szabad akaratuk van, hadd ők döntsék már el, hogy mit tesznek, és mit nem!

Az igazi kereszténységnek nem szabadna harcolnia ez ellen.

Mindenkinek szabad akaratot adott Isten. Mindenki élhet vele.

Nem értem, hogy miért kell olyan embereket irányítani, akik még csak nem is hívők.

2013. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez lenne a normális hozzáállás.

De az egyház mindenkit irányítani akar, a nemhívőket különösen (a hit felé).

Lásd: egyházi adó, amit mindenki fizet, őssejtkutatás, abortusz... evolúció nem tanítása, stb.

2013. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Legmélyebben vallásos időszakomat éppen a Harry Potter rajongásom ideje alatt éltem 9-14 évesen :) Úgyhogy ennyit arról, hogy a kettő kizárja egymást. Később szakítottam minden vallásossággal, de ennek köze nem volt Harry Pooterhez, addigra már rég kigyógyultam a rajongásból.
2013. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jézus hullákat támasztott fel (pl Lázár) a monda szerint, mégse mondja rá az egyház, hogy nekromanta.
2013. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!