Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a "liberáli...

Miért van az, hogy a "liberálisok" lehurrogják, gúnyolják a kereszténységet, míg a judaizmust meg nem merik kritikával illetni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

erre csak egy hasonlattal tudok válaszolni

van egy fa nem mesze töle egy bokor a villám belecsap a fába mert az nagyobb volt.De a fának köként örök élete lesz tovább.:)

2013. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mióta a zsidókat halomra öldösték, azóta a túlélők még mindig nem heverték ki a történteket, és mindenütt antiszemitát látnak. Ami túlzás, de érthető.
2013. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem ismerem annyira a zsidó vallást, hogy vitatkozzak velük.

Másodsorban a szokásaikat nem óhajtom bírálni, a kereszténységgel sem teszem.

Harmadszor szerintem a zsidó vallás valahogyan megoldotta azt, hogy ne legyen nézeteltérése tudománnyal, hiszen nagy számban vannak közöttük felsőfokú végzettségűek. Kreacionista maszlagot sem hirdetnek, ráadásul a Nobel díjasok száma is kiemelkedően magas közöttük és nekem elsősorban ez a fontos.

Ez meg éppenséggel a kritika oldala és nem lehurrogás, hanem bírálat hangzik el általában.

Kár, hogy nem sokat fogtok fel belőle.

2013. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Biblia az érdekelt, így olvastam is, de a Tórát nem, a Talmudot meg pláne.

Egyébként is nekünk a kereszténységhez van közünk.

Miért bírálnám a zsidókat?

2013. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Makoscsiga ***** válasza:
47%

"Kreacionista maszlagot sem hirdetnek, ráadásul a Nobel díjasok száma is kiemelkedően magas közöttük és nekem elsősorban ez a fontos. "

szerintem kevered a szezont a fazonnal. Miből gondolod, hogy a sok izraelita származású Nobel díjas zsidó vallású volt? Én pl. Keresztény származású kutató vagyok, de nem vagyok keresztény.


A kérdésre válaszolva, szerintem ennek az az oka, hogy viszonylag kevés ortodox zsidó kommentel errefelé (az igazi keményvonalasok már izraelben vannak), így nem árasztják el a fórumot mindenféle irritáló baromsággal. Nem mintha nem lennének köztük pont ennyi idióta, mint a keresztények között. Csak amíg istvan35 itt hirdeti idióta agymenéseit, nincs itt jakov27, hogy a zsidó nép isteni eredetét bizonygassa. Ha lenne, ne félj, ki lenne osztva, mint a szél.

2013. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Haggard, írd le pontosan és részletesen, hogy mire gondolsz. Ne általánosságokat, hanem konkrét eseteket. Mert a kérdésed ilyen formában abszolút káosz, alaptalan általánosítás.

(Itt, kommentben, légy szíves; nem kérek megint privátot. :D)

2013. szept. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a judaizmus azért nem ellenszenves mert nem térítő vallás.
2013. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ha valaki a kereszténységet kritizálja, többnyire a judaizmust kritizálja, hiszen a kritikák zöme az Ószövetséget éri.

2013. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez elsősorban politika. A keresztény értékek hangoztatása leginkább konzervatív irányultságra jellemző, és ezért szemben áll az – úgymond – liberálisokkal. Azért csak úgymond, mert szerintem ez csak ürügy. Ha a zsidó valláshoz húzna a konzervatív oldal, mint mondjuk Izraelben, akkor ott bizonyára azokat ostorozzák.


Például a rendszerváltás idején a Fidesz még liberális pártként aposztrofálta magát, és ráadásul meglehetősen szélsőséges módon. Amikor még Orbán Viktor és Kövér László farmerben és kockás ingben jártak be a Parlamentbe, vagy Orbán híres beszólása az azóta puszipajtás KDNP-s felszólaláskor: "Csuhások térdre, imához!". Vagy amikor a II. János Pál 1992-es magyarországi látogatását pápalátogatás helyett gúnyosan cápalátogatásnak nevezte szintén ugyanaz a politikus. Bezony elég nagyot fordultak a dolgok azóta. De hát ilyen a politika.


Én sok szempontból liberális elveket vallok, ugyanakkor hívő kereszténynek tartom magam.

2013. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!