Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A feltétel nélküli szeretet...

A feltétel nélküli szeretet nem jobb, mint a kierőszakolt?

Figyelt kérdés
"Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom." (Lk 14,26)

2013. okt. 6. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

A szeretetet ki kell érdemelni.

Persze Jézus elsősorban az agapé szeretetre hívta fel a figyelmet amit minden kereszténynek gyakorolnia, még az ellensége iránt is, feltétel nélkül kell szeretni kell.

Persze nem a rossz tettit, hanem magát a személyt.

Azért mert Isten is szereti, s ezzel Őt utánozzuk akkor.

ez a feltétel nélküli szeretet=agapé.


Viszont amit Te idéztél, az nem kierőszakolt, hanem az kap hangsúlyt, hogy ki iránt tartozik egy keresztény elsősorban engedelmességgel, tisztelettel, szeretettel.

ami nem azt jelenti, hogy a családját nem kellene szeretni.


Katy Weaver

2013. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Az idézet, amit példaként felhoztál nem arról szól, hogy az anya, apa, stb... személyét vagy önmagadat kell gyűlölnöd, hanem arról, hogy azoktól a felhalmozott és beidegzett szokásoktól kell megszabadulnod, amelyekből egymásra rakódva kialakul a hamis éned, egód. Ez nem kierőszakolt szeretet, hanem megtisztított, érdek és szokás nélküli.

2013. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg, hanem, hogy Jézus kimondja, hogy márpedig őt szeretni kell és punktum! Nem feltétel nélkül, hanem azért mert ő azt mondta, és csak akkor üdvözülhetsz stb.
2013. okt. 6. 12:45
 4/13 Pietrosol ***** válasza:
"Ha valaki követni akar..."
2013. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

És olvasd is el azt is, amit utána mond.


28. Mert ha közületek valaki tornyot akar építeni, nemde először leülvén felszámítja a költséget, ha van-é mivel elvégezze?

29. Nehogy minekutána fundamentomot vetett, és elvégezni nem bírja, csúfolni kezdje őt mindenki, a ki látja,

30. Ezt mondván: Ez az ember elkezdette az építést, és nem bírta véghez vinni!

31. Vagy valamely király, mikor háborúba megy, hogy egy másik királlyal megütközzék, nemde leülvén először tanácskozik, hogy tízezerrel szembeszállhat-é azzal, a ki ő ellene húszezerrel jött?

32. Mert különben még mikor amaz távol van, követséget küldvén, megkérdezi a békefeltételeket.

33. Ezenképen azért valaki közületek búcsút nem vesz minden javaitól, nem lehet az én tanítványom.

34. Jó a só: de ha a só megízetlenül, mivel sózzák meg?

35. Sem a földre, sem a trágyára nem alkalmas: kivetik azt. A kinek van füle a hallásra, hallja.


És mivel példázatról van szó, egyértelműen jelzi is Jézus: „A kinek van füle a hallásra, hallja.”


Tehát Jézus követése elhatározás kérdése. Számot kell vetned az életeddel, és elhagyni, megutálni mindazt a hagyományokat, szokásokat, vallást, amit szüleiddel, a családi házzal együtt hozol magaddal.

Jézus nagyon is a mellett volt, hogy szüleinket tiszteljük.


17. Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18. Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19. Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.


9. És monda nékik: Az Isten parancsolatját szépen félre teszitek, azért, hogy a magatok rendelését tartsátok meg.

10. Mert Mózes azt mondotta: Tiszteld atyádat és anyádat. És: A ki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal haljon meg.

11. Ti pedig azt mondjátok: Ha valaki ezt mondja atyjának vagy anyjának: Korbán (azaz: templomi ajándék) az, a mivel megsegíthetnélek:

12. Úgy már nem engeditek, hogy az atyjával vagy anyjával valami jót tegyen,

13. Eltörölvén az Isten beszédét a ti rendelésetekkel, a melyet rendeltetek; és sok effélét is cselekesztek.


Nem szeretetről beszél, hanem követésről. Aki szereti Jézust, a parancsolatait megtartja. Aki a hagyományait, szokásait, munkáját, családját jobban szereti, jobban követi, mint Jézus beszédét, rendeléseit, az nem méltó Őhozzá. Jézus is mindenen keresztül követte atyja beszédét.


Nézd meg mit szólt ehhez Jézus:

„Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.

Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.”


Két variáció van: Vagy élt még az apja, és a tanítvány függött apjától, arra kérte, hogy majd ha apja meghal, akkor követi Jézust, vagy már nem élt, és a ceremóniát had vigye végbe, majd utána követi Jézust. Nekem az első áll értelmezésben közelebb hozzám, de mindkét értelmezés ugyan azt mondja, csupán az időintervallum különböző.


„Nem feltétel nélkül, hanem azért mert ő azt mondta, és csak akkor üdvözülhetsz stb.”


Ki mondta, hogy akkor üdvözülhetsz, ha feltétel nélkül, parancsra követed?

És ha már itt tartunk, mit tartasz Jézus-követésnek? Hogyan kell feltétel nélkül követni Jézust? Jézust követni bizony elhatározás kérdése is.

2013. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A vallás tanításainak olvasóival az a legnagyobb gond, hogy mindent szó szerint értelmeznek. A vallás tanításait lehet a legkevésbé szó szerint értelmezni, azok általában szóképek, hasonlatok, példabeszédek.

Itt is. Csak kiragadva kissé nehéz elmagyarázni. Azt kell látnod, hogy a döntés és felelőssége a tiéd, azt át nem ruházhatod. Nem kell követned senkit, csak lehet. De ha már úgy döntöttél, hogy megteszed... annak feltételei vannak. Ha a feltételek nem elfogadhatók, ne kezdj bele. Ez a tanítás lényege.

2013. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként miért akart elbúcsúzni az ember az apjától, miért nem vitte magával?


Jaj, te sem gondolod komolyan, hogy Jézus azt tanította, hogy mindenkit gyűlölni kell...

Csak provokálsz.

2013. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

"

21

Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.

22

És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de aki mindvégig megáll, az megtartatik.

"


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

"

33

Aki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

37

Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

38

És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

39

Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

40

Aki titeket befogad, engem fogad be; és aki engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

41

Aki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és aki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;

42

És aki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát

"


Jézus miatt, a kereszténység miatt sok családtag utálni fogja egymást. Mert vannak emberek akik a sötétségben élnek és gyűlölik a fényt.


Vannak családtagok, akik családtagjaikat bűnbe kényszerítik. Az íge arról szól, hogy nem a származásod számít, nem a családodnak kell elsődlegesen engedelmeskedni, hanem jó embernek lenni, igaz és becsületesnek.

2013. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, hogy az egész szent írás arról beszél, hogy a másikat szeresd, a szegényeken, árvákon, özvegyeken, rászorulókon segíts. Szeresd önmagadat, mint másokat!


És akkor bemásolsz egy ilyen hányadék magyarázatot, hogy Jézus magát imádtatja, mint a sz..házi Hitler vagy Sztálin.

Ő Isten imádtatja, aki egymás szeretetére biztat.

2013. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 eric_one ***** válasza:

Károli Gáspár fordításában félreérthetően hangzik ez tény, így lenne helyesen:


„Ha valaki hozzám jön, és nem szeret jobban engem, mint a saját apját, anyját, feleségét, gyermekeit, és testvéreit, sőt az életénél is jobban, az nem lehet a tanítványom"

2013. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!