Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények és Ateisták (és...

Keresztények és Ateisták (és egyéb vallásúak), hogyan döntitek el valamiről, hogy jó-e vagy rossz?

Figyelt kérdés

Szerintetek az helyes, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz?


Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni (=ezzel istenné tévén magát döntés/felhatalmazás területén mivel maga dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz a maga, illetve más élete területén).


Ha így gondolkozna mindenki, hogy: "Én döntöm el, hogy mi a jó és mi a rossz" -akkor ez komoly gondokat okozhat társadalom szempontjából is nem?


Ha erre az lenne a válasz, hogy ki kell választani az emberek közül egy vezetőt vagy többet, aki(k) irányítja(k) a népet, igen hallottam arról, hogy mit rendezett Hitler és társai németországban (=magát istennek vallva!)


Tehát szerintetek megoldás lenne az, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz (=magunkat istenné téve?)



2013. okt. 20. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
88%

Ajánlott olvasmány:

[link]


"Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni"


Vannak ilyen emberek, sőt olyanok is, akik istenek nevében gyilkolnak/irtanak ki másokat.


És elég sokan így gondolkoznak (te is, hiszen te választottad, hogy te ezt követed) és a társadalom végzetes kárára nem vált.

Az a baj, hogy te nem tudsz elszakadni az istenes gondolkodástól és azt hiszed, hogy mindenki más is ugyanúgy gondolkodik, mint te.

2013. okt. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
84%

Azt ugye tudjuk, hogy a keresztények a Biblia alapján döntik el, mi a jó és a rossz, hiszen ezt rengetegszer leírták már, valamint még többször támadták az ateistákat, hogy hogyan képesek ők élni, hiszen a Biblia nélkül honnan tudnák mi a rossz és csak gyilkolhatnának meg erőszakolhatnának kedvükre egész nap.

Mert ugye, aki nem hisz vakon egy több ezer éves könyvben az egy erőszakoló tömeggyilkos... Ehhez képest mondjuk a Biblia támogatja erősen a rasszizmust, rabszolgatartást, nőgyűlöletet, homofóbiát, ártatlanok lemészárlását... csak ezeket a részeket nagyon szeretik takargatni, mert rohadt ciki, hogy nekik ez a nagy erkölcs...


Az ateisták ezzel szemben leginkább azt a nagyon egyszerű elvet alkalmazzák, miszerint: "Úgy viselkedj másokkal, ahogy veled szemben is szeretnéd, hogy viselkedjenek."

Ez egy nagyon egyszerű elv és mindig is működött. Akarom, hogy kiraboljanak az utcán? Nem... Akkor én sem rabolok ki másokat. Akarom, hogy kiközösítsenek egy tulajdonságom miatt? Nem... Akkor én sem közösítek másokat.

Erre a gondolatra minden ember képes, nem szükséges hozzá semmilyen mesekönyv, vagy felsőbb vezető.


"Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni"

Akkor az az ember beteg és nem alkalmas társadalmi együttélésre, így jobb esetben a társadalom kiveti magából. Rosszabb esetben börtönbe zárják vagy megölik...

2013. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
74%

#2 -nek igaza van. Az emberiség törvényeit mindenki érzi, ha helyesen voltak nevelve.

Több kereszténytől hallottam, hogy ők csak azért élnek rendes életet(nem lopnak, nem erőszakoskodnak, nem gyilkolnak, azért nem csalják meg a feleségüket), mert a Bibliájuk megtiltotta nekik. Ezek szerint, ha nem lenne Biblia, akkor a keresztények gyilkosok, rablók, pedofilok, homokosok stb. lennének?

...

Azt elfogadom, hogy a Bibliában a 10 parancsolat között található néhány törvény az emberiség törvényei közül.

Vegyük sorban a parancsolatokat:

1) Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!

>> Látható, hogy ennek a parancsolatnak semmi köze sincs ahhoz, hogy becsületes vagyok vagy nem. Nyugodtan lehetek attól emberséges ember, hogy több istent imádok, nem?

...

2)Ne vedd hiába Istened nevét!

>> Attól, hogy néha-néha káromkodok, még rendes ember vagyok. Egyébként pont a keresztények azok, akik gyakran visszaélnek az "isten" szóval.

...

3) Az Úr napját szenteld meg!

>> Ha én programozni akarok vasárnap és nem templomban menni, akkor már gazember vagyok? Ha igen, akkor miért?

2013. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
61%

4) Tiszteld atyádat és anyádat!

>> Én tisztelem a szüleimet, mert megérdemlik, de miért tisztelje az a nő az apját, aki több éven keresztül egy pincében tartotta, és többszörösen megerőszakolta?

....

5) Ne ölj!

>> Ezt a keresztények és zsidók tartották be a legkevésbé. A legtöbb háború a vallás miatt volt. Egyébként még nem öltem meg senkit, pedig nem olvasom vakulásig a Bibliát.

6) Ne paráználkodj!

>> Ez mit jelent pontosan? Azt, hogy szűzies életet kell éljél házasságodig, vagy azt, hogy ne fektesd le a haver feleségét? Már mindkettőt hallottam a keresztényektől.

Ha az első, akkor nem tudom, hogy miért? Ha én élvezem, a csaj is élvezi, akkor miért ne fektessem le?

A másodikat sem értem meg. Ha a feleség férje egy vad barom, akkor miért nincs joga otthagyni, és keresni egy rendesebb palit?

...

Ne lopj!

>> Ez az emberiség egyik törvénye. Az más dolog, hogy a vallásháborúk idején a keresztények, ha megöltek egy muszlimot, akkor a nála lévő értékeit megtartották általában - mint hadizsákmányt. Ezt ma közönséges rabló gyilkosságnak nevezik. Én soha nem loptam, pedig nem olvasom a Bibliát.

...

Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!

>> Emberiség törvénye. Keresztények/zsidók már szegték meg, pláne a középkorban, mert úgy gondolták, hogy egy muszlim ellen vagy más felekezetű keresztény ellen nyugodtan lehet hamisan tanúskodni. Bizonyára ti is hallottatok boszorkányégetésről meg az inkvizícióról?

....

Ne kívánd felebarátod házát/házastársát/stb.!

>> Eddig nem nagyon kívántam ami a másé, mert úgy gondoltam, hogy amit ő megszerzett azt én is megszerezhetem. Természetesen attól, hogy kívánnám még rendes ember lennék.

Ezt a parancsolatot sem tartotta be mindig a kereszténység. Kívánták egymás országát, városait, stb.

...

2013. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

Lehet csűrni/csavarni a szavakat, de szerintem nem megoldás az, ha az emberek maguk döntik el, hogy mi a jó és mi a rossz. Példát is kaptatok erre vonatkozólag.


Szerintem azért nem látjátok be ti ezt, mert nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek, aki minden teremtett dolog/lény felett való.


Nem azért nem látjátok be, mert mintha nem lenne semmi értelme, hiszen egy elöregedett vak-bányaló is látja, hogy amit ti vallotok/hisztek az nem lehet megoldás az emberek és a világ békességének érdekében.


Azért nem látjátok be és azért próbáljátok ezt kimagyarázni véleményem szerint, mert egyszerűen csak nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek (=magatokat isteneknek vallva az igazi helyett, Kinek Neve örökké áldott. Ámen.)

2013. okt. 20. 10:52
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont erre írtam, hogy képtelen vagy elvonatkoztatni a saját gondolkodásmódodtól.

De akkor legalább sikerült jól megmondani. Remélem mától most már nyugodtabban alszol.

2013. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 synapse11 ***** válasza:
100%
Akkor legyen az, hogy Te engedelmeskedsz egy mindenható, láthatatlan, és állítólagosan végtelen bölcs istenségnek, akinek a parancsolatait megtalálhatod egy több ezer éves sivatagi történetgyűjteményben, mi pedig éljük a magunk életét a saját erkölcseink szerint :) Szerintem ez tökéletes kompromisszum
2013. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
73%

Kérdeznék tőled valamit, mint ateista a kereszténytől:

Ha Magyarországot megtámadná egy másik ország, akkor te keresztényként foghatsz fegyvert országod megvédésére?

...

A gyermekek helyes nevelésére van szükség, nem arra, hogy mindenféle istennel tömjük a fejüket.

2013. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
67%

"Lehet csűrni/csavarni a szavakat, de szerintem nem megoldás az, ha az emberek maguk döntik el, hogy mi a jó és mi a rossz. Példát is kaptatok erre vonatkozólag."

Hanem akkor ki döntse el?? Te írtad, ha egy ember dönti el, abból csúnya dolgok lehetnek, lásd Hitler és egyéb önkényuralkodók.

Ezért jó az, hogy mindenki tudja mi a jó és rossz az elvvel, amit írtam, és akkor ezt már törvények formájában is meg lehet fogalmazni, hogy egyértelmű és számonkérhető legyen a társadalom érdekében.


"Szerintem azért nem látjátok be ti ezt, mert nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek, aki minden teremtett dolog/lény felett való."

Persze, hogy nem, LoL!


"Nem azért nem látjátok be, mert mintha nem lenne semmi értelme, hiszen egy elöregedett vak-bányaló is látja, hogy amit ti vallotok/hisztek az nem lehet megoldás az emberek és a világ békességének érdekében."

Értem, tehát a legegyszerűbb elv amit írtam az nem jó semmire, bezzeg ha 2000 éve valami sivatagi paraszt leírta, hogy ha egy nő nadrágot vesz fel, akkor meg kell ölni az vezet a világbékéhez!

Ülj le fiam, egyes!



"Azért nem látjátok be és azért próbáljátok ezt kimagyarázni véleményem szerint, mert egyszerűen csak nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek (=magatokat isteneknek vallva az igazi helyett, Kinek Neve örökké áldott. Ámen.)"

Ja, hogy te is egy ilyen beteg f#sz vagy. Akkor bocsánat, hogy egyáltalán válaszoltam.

2013. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

"Ha Magyarországot megtámadná egy másik ország, akkor te keresztényként foghatsz fegyvert országod megvédésére?"


"Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való."

János Evangyélioma 18:36


Nem érdekel magyarország (kis m-el).

Engem a Mennyország érdekel mert az örökkévaló.

2013. okt. 20. 11:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!