Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Eddig nem voltam rossz velemen...

Eddig nem voltam rossz velemennyel a hit gyulekezeterol, sot elfogadtam oket bar en nem tartozom kozejuk, de az alabbi interju elegge elgondolkoztatott, nektek mi a velemenyetel, vagy van e valakinek hasonlo tortenete?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 24. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

ma 20:28!


Kívánok neked boldog és teljes életet. Az Isten vigyázza léptedet, áldott legyél közöttünk. Áldottak legyenek gyermekeid, családod, munkád. Életed örömödre szolgáljon neked éppúgy, ahogy azoknak is, akik körbevesznek. A nyugalom, és a béke kísérje utadat.


Mt 5,44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

2013. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első:

Az a probléma, hogy ha ilyen csoportokba elég ember tömörül és elég pénzt halmoz fel, megnő az érdekérvényesítő ereje az értelmes emberekkel szemben. És az ilyenfajta csoportok nem épp arról híresek, hogy tekintettel vannak másokra.

2013. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Első válaszoló.


Jehova Tanúi nem filozofálnak.

Mert a filozófia kizárólag emberi gondolatokon alapuló magyarázat.

Jehova Tanúi mindent meg tesznek, hogy a bibliát a magyarázatukban a bibliából magyarázzák, és ne a saját kút főjük után.


Jehova Tanúi nem csoportosulás, hanem egy imádati forma, amit az életükkel bizonyítanak, nem csak a szavaikkal.

Itt nincs tized, mert a biblia nem írja sehol Jézus óta, hogy tizedet kellene anyagilag fizetni, hanem önkéntes adományok vannak.

Jehova Tanúinál a bevételekről számla készül és a kiadásokról is és minden hónapban a fali újságon meglehet nézni a bevételeket, és a kiadásokat.

Esetleges kiadásokról pedig a megkeresztelt testvérek összessége szavazáson döntik el közösen, hogy szükséges e X dologra költeni vagy sem. S ezekről is iratok készülnek, hogy hányan szavaztak mellette, ellene, vagy mennyi volt a tartózkodás. s ez is kikerül a faliújságra. amit bármikor bárki megnézhet.

Itt nincsen lehetőség arra, hogy egymás adományait el sumákolják.

Katy Weaver

2013. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Talán még annyit a szabad gondolkodásról, hogy ebben tévedsz kedves válaszoló.

A Teremtő nem mindenben adott teljes döntési szabadságot.

Az ember nem úgy lett megteremtve, hogy Isten nélkül irányíthassa magát teljesen.

Igen vannak bizonyos dolgok amiben szabadon dönthetnek az emberek, de Isten uralmát érintő kérdésekben, vagy bizonyos korlátozó dolgokban amik az emberek javát és nem kárát szolgálja nem kap szabad kezet.

Lásd Ádám és Éva Sátán sugallatára a függetlenség általad is említett döntési szabadságát választotta, és lásd mi lett belőle.

ez a szomorú nem az amit írtál, de úgy látom ez neked tetszik. Tedd jogod van hozzá. aztán ahogy döntesz olyan lesz a jövőd Isten, és Jézus királyságában.


Katy Weaver

2013. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyet barmikor irok barmilyen csoport lejaratasara... Azert aztbis veddbfigyelembe, hogy az oldalt, ahol megjelent, nem eppen olyan emberek uzemeltetik, akiknek tetszik a hgy. Es itt visszakanyarodnek az elso mondatomhoz.
2013. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A bibliát a magyarázatukban a bibliából magyarázzák, és ne a saját kút főjük után. "

Ezt meg hogy.

Logikailag bukfenc a dolog számomra.

Ha nem saját kútfőjük után,akkor ki után? Akkor más saját kútfője után? Így megint ott vagyunk,hogy mégiscsak egy ember saját kútfője után..

2013. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előttem szóló:

A Bibliából magyarázni a bibliát azt jelenti, hogy az írások szövegkörnyezetét, és egészét kell nézni, és azt, hogy Isten szándékával összhangban van e z adott vers magyarázata.


Katy Weaver

2013. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam, de nem tudom elképzelni, hogy ez van. Valamit ki kéne találni erre. Mondjuk, azt, hogy ha tényleg elrabolták, levetkőztették, betörtek hozzá, stb. ,akkor akik ezeket csinálták, legyen autóbalesetük, nehezedjen rájuk Isten keze, még az idén, de, ha hazudik a névtelen író, akkor ugyanez történjen vele. Azért, hogy kiderüljön végre ki hazudik. És valami módon olvassunk róla interneten, tv-ben. Derüljön ki. Ugye így igazságos.
2013. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!