Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet igazolni, bizonyíta...

Hogy lehet igazolni, bizonyítani, hogy Isten nem csupán az emberi képzelet része?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 15:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
jelenleg sehogy, ahogy az ellenkezojet sem
2013. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Girgoy ***** válasza:
29%
Ehhez először jól meg kell ismerned önmagadat, hogy különbséget tudj tenni önmagadban az egyéni fantáziák, téves elképzelések és a valódi igazság érzékelése között. Ha megszabadulsz értelmed homályától, saját fantáziáidtól és előítéletek nélkül tisztán szembe nézel a valósággal - megtapasztalod, hogy Isten létezik! Nem vicc.
2013. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 titak ***** válasza:
55%
Az attól füg mit értesz az "ISTEN" kifejezés alatt. Ha egy felsőbb rendű civilizációt, aminek a tudása meghaladja a miénket akkor sehogy, viszont ha a kereszténység Istenére gondolsz arra bizony van 1-2 ellenbizonyíték.
2013. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Girgoy ***** válasza:
40%

De egyébként ha intellektuális megközelítés kell, akkor érdemes a Wikin az Isten-érvek között szétnézni. Szerintem a legjobb jelenleg ez:


[link]


De ehhez IQ kell, hoyg az emebr megértse.

KÖnnyebben emészthető Richard Swinburne érvelése:


[link]


Bár a fenti linket én nem olvastam, de remélem normálisan le van írva, én a könyvét olvastam. Ő egyszerűen valószínűségekből indul ki és azt növeli másodlagos bizonyítékokkal, mint valami detektív. :)


Valójában 100% bizonyíték nincs, hiszen pont azért teremtett Isten egy önmaga természetétől különböző világot, ahol Ő láthatatlan, hogy ott az ember (az Ő asszonya) ne valami kényszerítő erő vagy intellektuális bizonyosság alapján éljen vele, hanem önkéntes elhatározásból keresse Őt. De ezt máshol már részletesebben kifejtettem.

2013. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Girgoy ***** válasza:
24%
Még egy apró megjegyzés. Aki megérti Gödel Isten-érvét, az azt is megérti, hogy itt a wikin a bírálat kicsit sántít. :) De a wikin mindig cikkek törzse a leghasználhatóbb anyag úgy általában és nem a későbbi hozzáfűzött dolgok.
2013. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Sehogy. Csak azt lehet bizonyítani hogy az. De ettől még létezhet, csak nem a materialista világban és nem úgy, ahogyan a vallások leírják.
2013. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
11%

Azoknak akik nem elég alázatosak, hogy felismerjék a korlátozott életüket, sehogy.


Katy Weaver

2013. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 netbakter ***** válasza:
64%

Egyik ismerősöm az mondta, hogy "Isten létének legnagyobb bizonyítéka, mikor bent vagy a templomában és átjár téged a boldogság"

Na, gondoltam, akkor egy istent vettem el feleségül.

2013. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 titak ***** válasza:
50%

#netbakter


ez jó!! :o)

2013. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!