Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, egyházellenesek!...

Ateisták, egyházellenesek! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti link oda vezet, ahol pontokba szedve, kis magyarázattal fel vannak sorolva azok az indokok, amiért Ferenc pápát az év emberének választották. Toleránsan viselkedik a melegekkel, hajléktalanokat segít, elődeitől eltérően takarékoskodni kezdett és tiszteli az ateisták véleményét is.

Ha teszem fel egy ilyen pápa a katolikus egyház túlnyomó többsége követni fogja ezt a példát, akkor mindezek után is leszólnátok az egyházat és megvetnétek a hívőket? Itt nem csak a katolikusokra gondolok, hanem mindenkire, aki hisz Istenben.


2014. jan. 14. 21:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

En most se szolokl le senkit, aki engem beken hagy es nem provokal.

Amugy nem hiszek a csodakban, nagy valtozasra nem szamitok.

2014. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Lesznek akik leszólják, hogy nem elég kreatív és nincs egyéni gondolata, amiért nem darálja le félig a fenekét vagy valami hasonló értelmes dolog, csak hogy innovatívként eladható legyen. Lehet néhány területen ez a menő, szerencsére nem mindenhol.


Ez a pápa jó fej...Szeressük....

2014. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházat és a Vatikánt mindenképp megvetném, mert álszentek. Segítsd a szegényt? Szart.. Ül az arany trónjában és prédikál, imádkozik.A vatikán vagyona meg szépen duzzad, csak épp nem a rászoruló kapja majd a pénzt.

Ezen felül a vatikán folyamatosan tussolja el a pedofilbotrányokat, amik a körükben történtek. Nekem ez sem túl szimpatikus. Nem mondom, az új pápa jobb bármelyik elődjénél, de szerintem nem érdemli meg az év embere címet. Edward Snowden például annál inkább...

2014. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a katolikusok tényleg sokat segítenek a szegényeknek, bármennyire nem értek velük egyet sok mindenben. Így hazugság azt állítani, hogy csak vakarják a valagukat.
2014. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
22:10-es, miért honnan tudod mind ezt? emberek dolgoznak mindenhol, vétenek hibákat,attól, hogy egyház, szeretik kiemelni az ügyeiket. mindenkinek megvan a maga kis titka. NEKED IS. na, valld csak be! ugye, nem szeretnéd kiteregetni?
2014. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem is vagyok az év embere :)
2014. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Ez mind szép és jó, de olyan nesze semmi fogd meg jól az egész. Csak látszat.

Na meg ettől még mindig ugyanolyan hülyeségnek fogom tartani a vallást, hiába lett toleránsabb az egyház.


Ja és úgy tudom, hogy Afrikában még mindig kampányolnak az óvszer ellen. Erről persze szó sem esik sehol.


És ez az év embere is egy nagy hülyeség, általában az aktuális amerikai elnök az, vagy valaki más, akinek hatalma van és szüksége a propagandára.

2014. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert egy pápát megválasztanak az év emberének, még nem lesz az egyház jobb és ugyan úgy nem leszek tőle vallásos. Eddig is toleráns voltam a vallásosokkal, ha nem akartak folyton meggyőzni a saját véleményük helyességéről és ezután is az leszek.

Amúgy azt aláírom, hogy kifejezetten korrektnek tűnik ez a pápa, akár olyan jó is lehet, mint II. János Pál, de azt azért ne gondoljuk, hogy olyan hű de sokat jelent, ha valakit a Time megválaszt az év emberének... ne feledjük, egy német bajuszos államférfit is megválasztottak már, ma meg már elég rossz a híre. Politikai döntés mindig, hogy kit választanak, tiszta olyan mint Obama béke Nobel-díja, amit konkrétan a nagy büdös semmire kapott.

2014. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

5: "emberek dolgoznak mindenhol, vétenek hibákat,attól, hogy egyház, szeretik kiemelni az ügyeiket. mindenkinek megvan a maga kis titka."


Csak az a baromi nagy különbség, hogy mi nem játsszuk az erkölcsi világítótornyot, nem toljuk a képébe másoknak, hogy szerintünk ők erkölcstelenek, mert így meg úgy kéne élniük, miközben titokban, de ugyanazt - vagy rosszabbat - megtesszük.

2014. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán hallom, hogy enyhítene az össejtkezelés, az abortusz vagy az eutanázia tilalmán - a fogamzásgátlókról aztán nem is beszélve - hogy csak a fontosabbakat említsem.

Az evolúcióval pedig amit csináltak, az vicc. Hülyét csinált magából a pápa, mikor erről nyilatkozott.


Amúgy szerintem is jobb, mint az elődje, de nem véletlenül. Számításból - nyitnia kell, különben még gyorsabban tűnnének el a hívei.

Most vagy ezt mondták neki - vagy ezért lett ő pápa, mert ilyen.

És ez a lényeg, semmi más.

2014. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!