Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy az utolsó...

Mit jelent az, hogy az utolsó időkben járunk és hány ezer éveig fog tartani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 02:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Már Jézus is ezt mondta, és jó esetben 5 milliárd évig fog még tartani. Akkor ég majd szét a Föld, a Nap hevében.
2014. febr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%

Hazánkban átlag 69 évig tart az emberélet és kétségtelen, akadnak, akik az utolsó időkben járnak.

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy nem érdekel az emberiség, az utódaink sorsa, mert valóban megeshet természeti katasztrófa és hihetetlenül csekély esély van rá, hogy az egész emberiség kipusztuljon, de az biztosan nem a bibliai forgatókönyv szerint történne, mert akkor mindenki sorsa egy és ugyanaz lesz. (Kampec). Azért bizakodom, hogy megoldják a felmerülő problémákat és szorítok nekik.

Részemről nem vagyok vevő semmiféle babonára, akár a görög, akár a keleti, vagy a nyugati vallások fantazmagóriái hidegen hagynak és nem foglalkozom dajkamesékkel.

Szép lenne egy túlvilág, de ostoba az, aki ilyen gyermeteg dologban reménykedik, egyetlen élete van mindenkinek, amit jobban tesz, ha hasznosan tölt el, valódi tartalommal megtöltve.

Persze mindenki a saját kedve szerint rontja el az életét, rosszabbat is el tudok képzelni.

Felőlem annyi keresztet vet magára a keresztény, amennyit csak akar és az sem zavar, ha Mekka felé hajbókol napjában ötször, de ha sábeszdeklit akar a feje búbjára csapni, az sem akadály és általában türelmes vagyok a sok szájtátival, néha sokallom csak meg az áhítatos szövegelést, van amikor már unalmas, meg kissé bosszantóvá válnak az egyszerű lelkek halandzsái.

Néha egyenesen ijesztő tud lenni némelyik fanatikus, az ember még azt is el tudja képzelni, hogy a saját kezébe veszi az isteni igazságszolgáltatást, mert nincs türelme kivárni a soha el nem érkező végítéletet. Ne, ne is mond, hogy "az nem keresztény", nem a fenét, én kinézem belőlük, volt már rá példa, végül is az eltelt két évezredben hemzsegnek az erőszakosságok, tisztára vérfürdő a történelem és azok is csak a nagy szeretetről papoltak egyfolytában, mégis térdig gázoltak a vérben.

Várni felőlem várhatják, ameddig csak nekik tetszik, legalább eltöltik valahogy ezt a kis időt, ami számunkra rendelkezésre áll.

2014. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


"Persze mindenki a saját kedve szerint rontja el az életét, rosszabbat is el tudok képzelni."


Bocsáss meg nekem! De ekkora baromságot. Szerinted az indiai gyerekmunkások kedvük szerint rontják el az életüket? Vagy akik Fukusimában vannak?

De hogy legyen magyar példa is ott a vörös iszap.

Igen vannak olyanok akik a saját döntéseik következményeinek az áldozatai. De a legtöbb emberre ez nem igaz. Mert sajnos a legtöbben kénytelenek a nem saját maguk alakította körülmények szerint élni.


"Ne, ne is mond, hogy "az nem keresztény", nem a fenét, én kinézem belőlük, volt már rá példa, végül is az eltelt két évezredben hemzsegnek az erőszakosságok, tisztára vérfürdő a történelem és azok is csak a nagy szeretetről papoltak egyfolytában, mégis térdig gázoltak a vérben."


Hát igen az ateisták jobbak ők nem gázolnak térdig a vérben. S tényleg jól hangzik azért öltem meg mert szeretem. Nagyon életszerű.

Egyébként azok akik hemzsegnek az erőszakos cselekedetekben azok hogyan felelnek meg ennek?

Máté 5:44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket,..."

2014. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

A kereszténység nem tanítja azt, hogy a halál utáni élettel foglalkozzál csak és ne legyél a világ része semmilyen szinten ill. nem a hiszékenység egy csoport eltartása a célja.


Szerintem sincs értelme egyébként semmilyen rituálénak. Azzal, hogy az ember hisz, még nem rontja el az életét. Perse ezért sem mindegy, hogy miben és hogyan.

2014. febr. 2. 10:00
 5/34 A kérdező kommentje:

És valòban nem azt kellene várni, hogy vége legyen, hanem szebbé tenni másoknak is az életét. Nekem a jelen a legfontosabb és a valòság. A mùltbòl csak tanulni lehet. A jövő meg a jelenen mùlik, de nem csak az egyénen.


Nem mindig a rosszat kell keresni mindenben.

Ha valami nekem jò, akkor is megnézem, hogy a másik mit veszíthet. Nem a börtön vagy Isten miatt nem vagyok...

2014. febr. 2. 10:08
 6/34 A kérdező kommentje:

Attòl, hogy hiszek annyira vagyok potenciálisan veszélyes, mint bárki más. A másik oldalt is ki lehetne forgatni és cikizni, amit sajnos sokan tesznek és vice versa.

Szerintem primitívség cikizni másokat és beszűkültség.

A terrorista gyilkos nyilván nem jò ember, de pofátlanság a hitet az elmebetegség, gonoszság és primitívség szinonimájaként használni. (bár sokak szerint hős a terrorista és ebből következik, hogy nincs rossz vagy relatív). Akkor nem az én nézetem számít? Vagy mindig az erősebb?

2014. febr. 2. 10:19
 7/34 A kérdező kommentje:
Hittől függetlenül egy .... aki a szomszéd gyerekét megerőszakolja vagy a bartája feleségét. Nem pedig egy alfa, jobb széria, ami hatékonyabban szaporodik.
2014. febr. 2. 10:27
 8/34 anonim ***** válasza:
49%

Sokkal egyszerűbb: nincsenek semmilyen utolsó idők, a sok vallásos maszlagot az emberek találják ki, hogy megmagyarázzák az ostoba cselekedeteiket.

A jó és a rossz tényleg relatív.

2014. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%

Vidiripi


"Sokkal egyszerűbb: nincsenek semmilyen utolsó idők, a sok vallásos maszlagot az emberek találják ki, hogy megmagyarázzák az ostoba cselekedeteiket."


S mit találnak ki a nem vallásosak? Az ostoba cselekedeteikre.


Kérdező!


Nem tudjuk hogy meddig tartanak az utolsó napok. Csak azt tudjuk hogy a Bibliában megírt próféciákból már kevés van ami nem teljesült be.

Ez és világ eseményei alapján jutottak oda a hívő emberek hogy az utolsó napokban élünk.

2014. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%

A Bibliai kronológia szerint, valóban az utolsó napokban járunk.

Csak vegyük alapul Dániel jövendölését, az álló aranyszoborról,

Ezek fejtől lefelé haladva mindegyik rész amit egy fémmel azonosítanak egy egy világhatalomról szól.


Mára elérkeztünk a lábfejhez, ami részben vas, részben cserépből van, hiszen a többi világhatalmak már letűntek, mint Egyiptom, Perzsa, Babilon, Róma stb.


Ez a lábfej azért van részben cserépből és rézben vasból, mert bár az emberi uralmak próbálnak kemény vezetést nyújtani, de a vezetésbe beleszólhatnak az egyszerű emberek is, akiket a cseréppel azonosítanak.


S ahogy a vasat nem lehet a cseréppel elegyíteni, ezért a kormányzás hol erős, hol gyenge. S ez most zajlik.

De hamarosan egy kő fog leválni kéz érintése nélkül ami eltalálja a szobor lábát.


A kéz érintése nélkül azt jelenti, hogy ez Istentől jön ez az esemény.S az Ő uralma fogja felváltani az emberi uralmakat.

Jézus messiási királysága fogja átvenni az uralmat ami által az emberi uralmak megszűnnek.


S Mivel a prófécia szerint a 8. király az ENSZ, és több földi uralkodó nem lesz, ezért hidd el itt nem hogy ezer, de talán még tíz, vagy öt év sincs.


Amúgy meg a Nagy Babilon lemeztelenítése, is folyamatban van.

Mert a világ vallásainak helytelen élete és tettei a felszínre kerültek, bár még nagy a támogatottságuk, De már nem sokáig, mert Pont hogy az ENSZ fogja kimondani felettük a "halálos" ítéletet, vagy is beszüntetik őket.


s ez lesz a nagy nyomorúság kezdete, és onnan gyorsan fogna peregni az események,

Azt mondja, hogy a "napok meg lesznek rövidítve" a választottakért.

Mert ha nem lennének a napok rövidítve a választottak sem menekülhetnének meg, akkora nehézségek lesznek.

2014. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!