Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében az bűn, hogyha...

Isten szemében az bűn, hogyha valaki ember által hozott törvényt szeg meg, aminek a megszegésével nem ártunk senkinek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 17:45
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

"A császárnak (itt törvénynek) engedelmességet kell adni."


Azonban a császár néha olyan törvényt hoz, amit csak másoknak ártva lehet betartani. Az ilyen törvénynek nem kell engedelmességet adni.

Csak az isteni törvényekkel harmóniában lévő császári törvényeket kell betartani.


Mivel minden Istené és semmi sem a császáré.

A császár is Istené.

2014. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 fehérváripapa válasza:

Ha már isteni törvénykezést nézünk:

A tizparancsolat része:

NE ÖLJ! (szó sincs hogy emberről vagy állatról van szó)

NE LOPJ! (azok a szerencsétlen gerlék nem a Te tulajdonaid hogy csak úgy szórakozásból pusztitsd őket, hisz a vadorzás egy minősített lopás...)


Egyébént meg a lakossági superman szerep hogy megszabaditod a gonosz vadgerléktől az embereket a kevélység bűnét is hordozza....


Azon felül szerintem a bűn az nem relativ! Ha az ember törvényét nem tartod be, attól még bűn!


A fegyverhasználat is aggályos, ha meg valami légpuskával akarsz vadorzani, akkor az állatkínzás is ott van, hisz nem ölöd meg vele, csak megsebesíted, és órákig, napokat szenved mielőtt kimúlik!


Egyébként meg nem ártunk seninek, az az állatkínzásra hogy vonatkoztatod????


Ember, Te azon felül hogy naiv vagy, és tudatlan, semaz emberséghez sem a valláshoz lövésed nincs!

2014. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
A Ne ölj parancsolat értelmezéséhez: valójában az erőszakos cselekedetekre is vonatkozik, például szóban megbántani másokat sem szabad meg állatot kínozni sem. De: nem vehetjük teljesen szó szerint, mert a növények is élőlények, és bizony ha megeszel egy karfiolt az bizony meghal nagy eséllyel… Állatot is lehet ölni, ha megeszed, a lényeg, hogy ne szenvedjen sokat!
2014. febr. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Köszöböm a válaszokat! Megfogadtam, hogy csak akkor lövök gerlét, ha lesz vadászengedélyem. Ezt diktálja a vadászbecsület.
2014. febr. 23. 07:31
 35/47 anonim ***** válasza:

És a lelkiismereted mit diktál?

És ha te lennél a gerle helyében?


Te teremtetted azt a gerlét?

Ha nem te, akkor nem a tiéd.

Elpusztítod, ami nem a tiéd?


Miért is akarod te megölni azt a gerlét?

Nemes célod van a vadászattal, vagy csak élvezni akarod, ahogy leterítesz egy állatot, célzol, eltalálod, és legyőzöd? Ez az igazi vágyad?

Vagy inkább jó emberré akarsz válni?

A te döntésed!

Gondold át mélyen!


Ha csak a saját élvezeted miatt akarsz vadászni, akkor önmagad ellen vétesz.

Magadat rombolod, a saját ízlésedet, a saját belső világodat mocskolod be az ilyen vágyakkal és tettekkel.

A kérdésedben ott van, hogy "ha nem ártunk senkinek".

A saját lelkednek, önmagadnak ártasz így.

És ha rossz emberré válsz, akkor a környezetednek is ártasz, meg a gyerekeidnek is, ha így neveled majd őket.


Az élet tiszteletére kell nevelned magad.

Ez az, amivel nem ártasz senkinek, hanem használsz az egész világnak.

2014. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem. Isten nem tiltja a vadászatot. És a törvény sem. Akkor mi baj van a vadászattal?
2014. febr. 23. 08:16
 37/47 anonim válasza:
Isten szemében nem bűn, ugyanis nincs isten. -.-
2014. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

"Én ezt nem értem. Isten nem tiltja a vadászatot. És a törvény sem. Akkor mi baj van a vadászattal?"


Ha rád vadásznának, akkor értenéd, hogy mi a baj a vadászattal, nem?

Kioltasz egy életet, mi lehet ennél rosszabb?

Kedvtelésből ölni, ez nem emberi, de még csak nem is állati, hanem az alatti. (Még az állat is csak azért öl, hogy táplálkozzon, soha nem kedvtelésből.) Az állati szint alá akarsz süllyedni?


Isten nem tiltja? A "ne ölj" az mit jelent?

Na igen, ha az ember semmit nem ölne meg, akkor nem tudna élni. (Akkor magát ölné meg, ami szintén bűn.) Tehát annyit kell elvenni a természetből, amennyire szükség van az élethez.

Ha csak szórakozásból akarsz vadászni, az egy egészen más eset. Akkor nem a saját testi szükségleteidet elégíted ki, hanem a vérszomjadat. Ez nagy különbség.


Inkább rajzold le a madarakat, mint, hogy lelődd. Ismerd meg a természet titkait, ahelyett, hogy lerombolnád, megsemmisítenéd azokat.


A természet egy csoda, amiben minden élőlény (és minden élettelen dolog is) egy titok. Az ember az, aki megfejtheti a titkot. Téged nem érdekel, hogy a természet mit üzen az embernek? Nem akarod megfejteni a titkot?


A rombolás útja a könnyebbik út, a megismerésé a nehezebb.

2014. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Elárulom neked, hogy az erdészek és a vadászok ismerik legjobban a természetet. És én erdész szeretnék lenni, a vadászat csak a hobbim lesz. Többet adok a természetnek, mint amennyit elveszek tőle. És amit lőni fogok, azt meg is fogom enni, így kevesebb állati eredetű táplálékot veszek a boltban, és kevesebb tyúkot és disznót vágnak le miattam.
2014. febr. 23. 13:57
 40/47 anonim ***** válasza:
Kérdésed már az első szónál eldől, mint egy lego vár.
2014. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!