Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ha meghalok akkor...

Szerintetek ha meghalok akkor jó lesz ha megkérdezem Istent hogy ő ki teremtette Istent? és mit csinálsz utána ha meghalsz?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:

vagyis ki teremtett téged! (ezt kérdezem meg Istentől)

érdekes szerinted?

2014. febr. 21. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem, tehát csak szerintem a halál pillanatában -ahogy ott állsz - Ő fog kérdezni: ki vagy?

mit csináltál? hogy szerettél? Hogy kerested az Igazságot?

Aki nem keresi Istent, nem akarja Istent megismerni- az nem is fogja Őt ott felismerni.

2014. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Őt nem teremtette senki.

Nem azért nem alakulhatott ki a világ magától, mert mindennek szükségszerűen intelligens teremtőre van szüksége. (egyébként elég sok véletlen és év semmire sem érv).

Hanem logikusabb azt mondani, hogy van valami amiről fogalmunk sincs, mint azt, hogy volt egy rezgő részecske a semmiben a semmiből és abból világ lett valahogyan.

Annál is logikusabb, hogy volt egy rezgő világ csak úgy kezdet nélkül és hirtelen megváltozott, csak úgy.


Egyébként megkérdezheted. Ő volt, van, lesz. Nincs kezdete és nincs vége. (nem matéria, nem anyagi, nem e világi -> annál sokkal több).

2014. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te akkor már semmit sem kérdezel.
2014. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha meghalsz ahogy írta az elöbbi akkor nem kérdezel már semmit Istentől. Viszont, hogy ki teremtette Istent azt már most is megtudhatod hiszen benne van a Bibliában a Zsoltárok könyve 90-ik fejezet 2-ik versében ahol azt írja, hogy: Mielőtt a hegyek megszülettek,

S mintegy vajúdva világra hoztad a földkerekséget és a termékeny földet,

Időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten.

2014. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ttrezi ***** válasza:
66%

Szerintem kérdezd nyugodtan, nem fog megharagudni.


...Tényleg mekkora poén lenne, ha azt mondaná: Te Magad teremtettél engem Ember! :)


...De az is lehet, hogy a Nirvanában nem fogsz vele találkozni.

2014. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 világvége1 ***** válasza:

Istent senki se teremtette – ezért hívják örökkévalónak.


A halál után a szellemek vagy a mennyben csinálnak mindenféle jó dolgot vagy a pokolban mindenféle rosszat.

2020. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!