Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, Miért ellenzitek a...

Ateisták, Miért ellenzitek a hitet, tudva azt, hogy mindenki Istenhez térése után lessz igazán boldog?

Figyelt kérdés
A tudomány, a pénz és az élvezetek mögött van egy üresség, mert ezek egy ideig tartanak, nagyon mulandóak, míg az Istenhit állandó és megnyugvást békességet ad.

2014. febr. 21. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
HA olyan boldog vagy miért itt írogatsz?
2014. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek szabad joga, hogy abban és úgy higgyen amiben akar.
2014. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus a falról néz le rám, de arca hideg, mint a kő.

Miért érzem olyan egyedül magam, ha szeret, ahogyan mondja ő?"

Carrie :)

(a sok Biblia idézet nyomán...) És sokan lehetnek így.


Honnan tudod, ki mitől/mikor lesz igazán boldog? Neked lehet üresség van a tudomány, a pénz vagy az "élvezet" (ez mi?) mögött, viszont én pl. mindig örömöt látok az egyik tanárom szemében, amikor egy bizonyos témáról tart előadást.

2014. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, ki mit érez? Hogy érez-e ürességet egyáltalán?

Amíg nem ismersz minden egyes emberi lényt, addig butaság ilyen állításokat tenni.

2014. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Oszt akkor melyik istenhez kéne megtérnem?
2014. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ateista,de ismerek ateistákat.Azt látom,hogy a legjobban az ilyen kérdések miatt ellenzik a hitet.A legtöbb vallásos meg akarja nekik mondani,hogy miben higgyenek,miben találják meg a boldogságot.Azért mert ateisták,ők is rá fognak jönni,hogy mi ad nekik valódi megelégedést,és mi ürességet.Ők is rá fognak találni arra,amiben hinni akarnak.A vallásos hittel az a baj,hogy nem ismer toleranciát és kompromisszumot olyan értelemben,hogy a hittel automatikusan együtt kell járnia a rendszeres Biblia olvasással,gyülekezetbe járással,olyan dolgokat kell elfogadniuk az embereknek,amiket szívük szerint megkérdőjeleznének,vagy nem fogadnának el,de ezt nem lehet,mert akkor meg vannak bélyegezve hitetlennek,tévelygőnek.Nem csodálom,ha ellenérzéseik vannak ezzel az egésszel kapcsolatban.A legtöbb egyház rossz példát mutat.
2014. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Például ha adódik egy mindennapi feladatod, mondjuk be kell vásárolnod, akkor mit teszel?

1. Imádkozol Istenhez hogy teremtsen neked élelmet az asztalodra?

2. Vagy a józan ész szerint elmész a boltba és a kívánságaidnak megfelelő élelmiszerekből veszel és oda rakod az asztalodra?

Melyik szokott valóra válni a kettő közül?

Vagy egy másik példa:

Egy idős ember gyengélkedni kezdett és szokása szerint imádkozott hogy legyen még erős és egészséges. Ámde mégjobban legyengült. Ekkor azt mondtam neki, hogy ha már az Úr sem segít, nincs mit veszítenie, vegyen be az én DHEA nevű hormon-tablettámból, mivel a reáltudományok szerint az olyan hormonokká alakul a szervezetben, amire a legnagyobb szüksége van. Szedni kezdte, mivel vérvizsgálat nélkül sem nehéz kitalálni hogy egy 90 évesnek a DHEA szintje szinte a nullához közelíthet. Ez hatott, ismét erőre kapott és hobbiból kaszál, kertészkedik, nagyokat sétál a természetben. És megjegyzem, ma boldog. De elmondása szerint, és ahogy én is láttam, "Isten mellett" nem volt ám az!

2014. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek boldog keresztényt. Ismerek boldog ateistát. Ismerek boldog buddhistát. Ismerek boldog hindut.
2014. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te általánosítasz. Az ateisták nem ellenzik a hitet, én is hiszek, pl a szerelemben. Az igaz boldogságot a szerelmen keresztül élhetjük át. Szerencsésebbeknek ez adatik meg, a többi meg vagy bele törődik, vagy egy illúzióba menekül (Isten).
2014. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mint ahogy megmondta Jézus :" Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall."

Két fontos parancsolat:

"Szeresd a te Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből (Mt 22,37)".

Szeresd felebarátodat mint saját magadat!"



"A tudomány, a pénz és az élvezetek mögött van egy üresség"


Ezen a világon a legfontosabb a szeretet amelyet Jézus is a legfontosabbnak tartott nem hiába.E nélkül az életnek ,jelentősége itt a földön és mennyben egyaránt nincs.Az ember nem ösztönös viselkedésre van teremtve ,hanem érzelmekre amely minden emberre egyaránt kihat.Az egymás iránti szeretettel való törődés hozza meg a Földön az élet értelmét.Az igazi boldogság amikor rájössz arra hogy valaki igazán tud szeretni téged és te is másokat.Jézus igazat mondott,és megtartja igaz szeretetét az emberek iránt.Mert senki sem bűntelen.A szeretet (Jézus)mindig köztünk van ,nem látod de érzed így eltűnik az üresség és helyében szeretet van .Ez legyen akár ateista akár hívő ,a szemük előtt....

2014. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!