Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehova tanui azért alkalmazz...

A jehova tanui azért alkalmazzák a jehova és isten megszólítást is, mert így könyebben moshatják ösze magukat a keresztények istenével?

Figyelt kérdés
Miért nem használják kizárólag a kitalált jehova nevet? Logikailag mindenkit a nevén hívunk, nem pedig a titulusa alapján különböztetjük meg egymástól.

2014. ápr. 1. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Inkább azért, hogy ellensúlyozzanak. Értsd: a "jehova" szó a héber nyelv szabályai szerint nőnemű. Na, azért azt mgésem állíthatják, hogy Isten nő, ugye? Ezért ellensúlyozzák a női princípiumot a maszkulinabb "Isten" megnevezéssel.
2014. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy az Isten, ők is ugyanabban az egy Istenben hisznek, mint én (református vagyok). Ők csináltak maguknak egy saját Biblia-fordítást, és mivel szerintük az eredeti Bibliában Isten neve több helyen Jehovaként szerepel, ezért használják ők is mindkét szót.
2014. ápr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Ha észrevettétek a legtöbb alkalommal "JEHOVA ISTENNEK" nevezik.

Én Baptista vagyok és úgy tudom,hogy EGY ISTEN van és ebben is hiszek. Viszont amit nem tudok megérteni az az,hogy miért és kitől kell megkülönböztetni az EGY IGAZ ISTENT!? Mert ők tulajdonképpen ezt teszik. A Biblia világosan leírja,hogy egy Isten van,akkor minek ez a megkülönböztetés?

Egy Isten van akinek a neve JHVH és nem Jehova.

2014. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Személy szerint Én is szoktam csak Jehova névvel illetni ha beszélek róla.

Ahogy írtad is, az Isten a titulusa, és nem a neve.

ezért amikor azt mondom, hogy Jehova Isten, akkor igen is megkülönböztetem a többi "istenektől" jól lehet úgy gondolják hogy egy Isten van. S ép ezért adta magának Isten ezt a nevet, mert bár mint mindenható Isten egy van, de sokan vették fel a "versenyt" vele, akiknek Isten az "Isten" titulust tulajdonítják.

Pl Zeusz, Sátán, Baál, és a Bibliában számtalan "Istenségeket" neveznek meg


S ez nem kitalált, hanem benne van a bibliában

Egy régebbi Károli Gáspár fordítású bibliát javaslok megvizsgálásra, ahol Károli is a Jehova nevet használja

Mert a legújabb nyomtatásokból már teljesen kihagyják,


Zsoltárok 83:19.

2Mózes 3:6 Stb


Katy Weaver

2014. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze Katy, Jehova isten,Zeusz isten,Afrodité istennő,Thor isten,Manitu isten,vagy Heralkész félisten vagy Mamon vagy Baál,vagy Rá és még sorolhatnák párat azt hiszem.

Ezeket az Isteneket emberek képzelete szülte.

Az a helyzet,hogy az egy igaz Istennek a nevét se én se te és se senki halandó ember nem tudja nem tudhatja!

Isten lehet Aba vagy Elohim vagy Éli de a legjobb ha Atyámnak szólítod mert Ő a Teremtőd és nem holmi pogány istenség aki helyhez kötött és ott ülve sakkozik az emberek sorsával. Ezt jó lenne végre felfogni nektek is.

Jehova nincs! Nem létezik! Ő egy emberi tévedés.

Károli is csak egy ember volt és habár jó munkát végzet (szerintem a legjobbat) de ő sem volt tévedhetetlen. Egyébként minden elismerésem az övé mert nagyra becsülöm a munkáját.

Isten nevével nem lehet csak úgy dobálózni mint ahogyan azt ti teszitek,ezt is ideje lenne megjegyezni!

2014. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, leírok neked egy történetet. Lehet hogy ismered. Tudod mit mondott a fáraó Mozesnek, amikor Mózes kérte, hogy engedje el az izraelitákat Egyiptomból?


Gögösen azt felelte: "Ki Jehova, hogy ÉN hallgassak a szavára?"


Mit gondolsz, megtudta ki Jehova? Sokan az egyiptomiakból is csatlakoztak a zsidókhoz a kijövetelükkor, mert megismerték, hogy nem az egyiptomi kitalált istenségek voltak a hatalmasak, az igazik, hanem Jehova.



Csodálkozok, hogy ennyire csekély ismereted van, bocsásd meg az öszinteségemet. De még a magyar regényirók is a regényeikben megemlítik Jehovát, mint a Biblia Istenét....

/például Jókai Mór/


Katy

2014. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-asnak: 1Kor 8:5 (Új Világ-fordítás) Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, 6 számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala. (Nem mi különböztetjük meg, hanem Jehova maga Zsolt 83:18:Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.)

(egy Tanú)

2014. ápr. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves tanúk!

Hozzatok elém egyetlen olyan kéziratot amelyben az áll,hogy "JEHOVA". Vagy könnyebbet mondok,mutassatok a Bibliában egyetlen olyan igerészt ahol az áll, hogy "JEHOVA ISTEN",és akkor a legközelebbi kongresszuson megkeresztelkedek.

2014. ápr. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as: tedd hozzá, hogy ne fordításról legyen szó.
2014. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-asnak:

Ha tudsz ezen anyelven olvashatod is a Jehova nevet vagyis a tetragrammát, itt pl. és ez nem Jehova Tanúi oldala.


[link]


Az "Aranyos Biblia"

Szent BIBLIA. Nyomtattatott Amszterdamban Misztótfalusi Kis Miklós által 1685-ben.: 2Mózes 34:23 [Fell. 23:17. 5 Mós. 16:16.] Háromszor minden esztendöben minden férfiú jelen légyen az URnak, az Izrael Jehova Istenének elötte.


Az Új Világ-fordításunkban ez így olvasható: "Évente háromszor jelenjen meg minden férfi közületek az igaz Úr, Jehova, Izrael Istene előtt."


----


A link kéziratban ("Aranyos Biblia" fordításban): 2Móz 3:14 Es monda Isten Mósesnek: Eheje nevem, mert én vagyok. Es monda: igy szóllj az Izrael fiainak: Az Eheje küldött engemet ti hozzátok.


Új Világ-fordítás: Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd Izrael fiainak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok.«”

2014. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!