Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények elmagyaráznátok,...

Keresztények elmagyaráznátok, az, hogy jön össze Krisztus tanításával, hogy az ószövetségben legyilkolták az embereket, ha valaki olyat tett, ami istennek nem tetszett, már ment is a büntetés, halálbüntetés?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 08:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Az oszövetséget akarod egyeztetni Jézus tanitásával?
2014. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen.Arra vagyok kíváncsi,hogy miként jön nekik össze a kettő,ha szerintük ugyanazon egy Isten írta a bibliát.
2014. ápr. 22. 09:50
 3/20 anonim ***** válasza:
A Katolikus egyház sajnos nem úgy követi a Biblia tanításait ahogy azt kellene, rengeteg az elferdítés. Nem hiába a katolikus egyház volt az, aki üldözte is a Bibliát hajdanán. Azért gyilkolták, szerveztek keresztes háborút, mert ez érdek volt és nem azért, mert Isten így rendelkezett. Nyugodtan ki lehet jelenteni szerintem, hogy a katolikus egyház kezéhez rengeteg vér tapad.
2014. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

3. hozzászólás írója!


Kifejtenéd, hogy miért éppen a katolikusokat támadod, mikor az Ószövetségről és Jézus tanításáról van szó, és nem az egyéb felekezetek tanításáról?


Egy Római Katolikus

2014. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A 3. válaszadó vagyok.


Én is római katolikus vagyok!


Nem támadom, egyszerűen csak ez az igazság. Ezt tanulod te is a történelemkönyvekből, nyugi. Nézz utána a dolgoknak.

2014. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem kellett olyat tennie egy népnek, ami Istennek nem tetszett.

Elég volt a Kiválasztott Nép útjában állnia és már jött is a parancs Istentől, hogy kiirtani őket asszonyostul, gyerekestül, öregestül, jószágostul.

2014. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

3. és 5. válasz írójának!


Nem az tesz római katolikussá, hogy annak kereszteltek gyerekkorodban, hanem az, ha ki is tartasz mellette, saját döntésből - mindvégig. Az olyan nem fordulna még gondolati szinten sem ellenkező irányba. Márpedig a 3. hozzászólásod inkább egy enyhe támadásnak minősíthető, vagy legalább is elfordulásnak a katolikus hittől.


Egy Római Katolikus

2014. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem fordulok el a katolikus hittől, nagyon is hiszem az Istent. De észre kell venni az istennek nem tetsző dolgokat a saját hitünkben is. Inkább csak ésszerűbben szemlélek.
2014. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Az Ótestamentomot, maga Jézus Krisztus hitelesítette. Az Isten Igéjét, ami ma az Ó és Újtestamentomi Szentírás, régen az Ótestamentom alkotta, Jézus igazságnak nevezte imádságában (Ján 17,17).


Az Ószövetségben pedig nem legyilkolták az embereket, hanem végrehajtották rajtuk az ítéletet, és nem azért, mert olyat tettek, ami Istennek nem tetszett, hanem azért, mert nem bánták meg, azonosultak a bűnnel, márpedig a bűn zsolja halál(Róma 6,23). A Jézus Krisztustól közvetlenül származó kinyilatkoztatás, a Jelenések könyve sem beszél másként a bűnösök sorsáról. A hét gyülekezethez írt levélben Krisztus szerint csak annak nem árt a második halál, aki győz (Jel 2,11) - értelemszerűen a bűn felett. Aki nem győz, hanem azonosul a bűnveivel, annak része a második halál lesz (Jel 21,8). A thiathirai levélben, amely történeti értelemben a középkort jelképezi, a Krisztustól elfordult, Krisztus nevében oly sok bűnt gyelekvő keresztényeknek a következőt mondja Jézus:


"Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint." (Jel 2,21-23).


A "maradéknak" azonban azt mondja:


"Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, a kiknél nincsen e tudomány, és a kik nem ismerik a Sátán mélységeit, a mint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet, Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök. És a ki győz, és a ki mindvégig megőrzi az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon; És uralkodik rajtuk vasvesszővel, mint a fazekas edényei széttöretnek; a miképen én is vettem az én Atyámtól: És adom annak a hajnalcsillagot." (24-28. vers)


Óriási teológiai hiba tehát úgy beállítani Krisztust, mint akinek a tanítása ellentétben áll a próféták írásaival. A Biblia szerint Isten mindenkinek felkínálta a kegyelmet. Mindenki szabadon dönthet afelől, hogy mit szeretne, viszont minden esetben következménye lesz annak, amit tesz. Amit az ember vet, azt aratja.

2014. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet összeegyeztetni, csak próbálják a bizonyítványt magyarázni, de nem sikeresen.
2014. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!