Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Titeket az...

Openyoureye kérdése:

Keresztények! Titeket az igazság keresése vagy inkább a jelenlegi vallási nézeteid vezérelnek?

Figyelt kérdés

A kettő nem ugyan az. Ha az lenne akkor egy megkérdőjelezhetetlen vallással állnánk szemben, a valóságban pedig nem így van. Itt is számtalan kérdés merül fel nap mint nap. Az egyik kérdésemnél egy vallásos ezt írta válaszul arra, hogy miért vannak oly kevesen itt az oldalon az utóbbi napokban:

"Pl nekem sincs már kedvem válaszolgatni magukat ateistaként meghatározóknak, mert őszintén undorodok, viszolygok attól a többé-kevésbé leplezett gyűlölködéstől ami a keresztények felé irányul.S ez a gyűlölölet elmondja, mi lakik egy istentagadó lelkében! Ennyi, köszönöm: "élvezze" egyedül, ne akarjon fertőzni."


Erre ezt írtam:(és itt jön a lényeg:)


- A nézet nem fertőző, viszont ha a kíváncsiságról beszélsz, nos igazad van. Az ateista egy kíváncsi népség, szeret mindenről mindent tudni és megérteni. Neki nem elég az, hogy "csak, mert így van és kész". Ő kíváncsi a miértre, hogy honnan és merre tartunk, miért tesszük, jó e az az irány ami felé haladunk. Bár a vallásos ember lenne csak egy hangyántyit ennyire kétkedő és ne fogadna el mindent úgy ahogy elé tesznek. A kérdések jók, rávilágítanak az igazságra, bármilyen szempontból is nézzük. Az igazság pedig nem lesz gyengébb attól, hogy folyton folyvást próbára teszik, nem! Sőt, megerősödik tőle, csak ti ezt nem tudjátok, mert sosem tettetek fel kérdéseket. Pedig jó lenne ha nektek is felnyilna a szemetek és néha néha odaböknétek egy miértet. Már csak azért is, mert ha elsőre nem is győzött meg, talán a második magyarázat világosabbá teszi a dolgot és teljes szívedből hihetsz majd benne. A kétkedés megerősít. Viszont ez két élű fegyver. Megerősíthet a hitedben, viszont el is bizonytalaníthat. De ettől nem kell félni. Miért akarnál hinni hazugságban? Hisz az előbb mutattam meg, hogy az igazság millió kérdés után is igazság marad. És mi az amiben kétkedni lehet? Az igazságban? Nem. A hazugságban? Bezony ám!


Tehát ne féljetek megkérdőjelezni semmit, mert a tudás hatalom, az igazság pedig szabaddá tesz!


Ámen



2014. ápr. 24. 23:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nem akartam az "Ámen" után írni, mert az úgy szépen lezárta az egészet, de a kérdés lemaradt:


Tehát hajlandóak vagytok velünk együtt kutatni a kérdésekre a választ? Mert azokkal az információkkal nem csak mi, de ti is gazdagabbak lesztek. Igazából, nem szét kellene húznia az ateistának és hívőnek, hanem éppenhogy összetartani. Azt amit a vallásos nem mer megkérdezni az ateista megteszi helyette. Viszont ezek megválaszolása, (mivel ti álltok legközelebb Istenhez, így rajtatok keresztül tudathatja velünk) a ti felelőségetek. Felfogható ez akár kölcsönös szimbiózisnak is. Az első lépést az ateisták már megtették, most rajtatok a sor, hogy bizonyítsatok...

2014. ápr. 24. 23:07
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia nyitott szemű Barátom.


engem az IGAZSÁG érdekel, ezért tettem fel az életemet arra, hogy kutatok Isten szavában és más kultúrákban


engem a vallások csak annyiban érdekelnek, hogy összehasonlítsam Isten szavával, Jézus Tanításával és életének munkásságával, és logikus érvelés menettel tudjam kifejteni a Teremtő állás pontját, hogy mi az amit jól vagy rosszul tesz egy ember. s ilyenkor magam is tanulok ebből.


Igen nekem is vannak kérdéseim, de nem kételyek miatt, hanem mert nem egyszerre ért meg mindent az ember.

Jézus is azt mondta, hogy nem mond el mindent mert nem tudnák a Tanítványok feldolgozni, idővel szép lassan minden a felszínre jön és akkor tudni fognak egyre többet.


az utolsó szavaidról egy Jézustól származó szemléltetés jutott eszembe:

(Lukács 12:48) . . .. Bizony, mindenkitől, akinek sokat adtak, sokat fognak követelni; és akire sokat bíztak, attól a szokottnál többet fognak követelni.


A hatalom pedig felelősséggel jár, és számadással.


ami pedig biztos, azt nem kell megkérdőjelezni,


Katy Weaver

2014. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Katy-nek:


"Igen nekem is vannak kérdéseim, "


- Ennek nagyon örülök. És a válasz is kielégítő számodra amit találsz?


"A hatalom pedig felelősséggel jár, és számadással. "


- Számadással? Kinek? Felelősséggel igen, úgy hogy jól használod fel a tudást és nem kifordítva adod tovább, vagy nem titkolod el. Számadás... Nos ezt nem nagyon tudom hova tenni.

2014. ápr. 25. 00:06
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha az embert igazán az IGAZSÁG érdekli, akkor keresztény lesz. Én is az lettem.

"az igazság pedig szabaddá tesz! "- ugye tudod, hogy ez egy bibliai idézet, mégpedig János evangéliumában mondja az Úr.....ezért igaz.

"A nézet nem fertőző, viszont ha a kíváncsiságról beszélsz"... NEM, hanem a gyűlöletről és gőgről beszélek, ami az istentagadókból jön. Sok ateista nem kiváncsi, hanem jól elvan a saját fantáziából felépített légvárával.

2014. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek a legfelsőbb hatalomnak, Istennek tartoznak számadással,


amit most tesznek vagy tettek, azért magyarázatot kell majd adniuk.

Mint máskor is amikor egy ítélet végre hajtásra került amikor eljött az ideje.


A Teremtő leíratta mit kell tenni. A történelem során számos szolgáját felhasználta, hogy az írásokon kívül, szóban is utasítást kapjanak.

akik nem engedelmeskedtek az Isten által kinevezett prófétáknak, vagy szolgáknak, azokat úgy vette, hogy neki nem engedelmeskednek.

S hát ha Jézust megölték, mint Isten fiát, gondolod, hogy más egyszerűbb embert akit felhasznál kímélni fogják az Istentelenek?

egy igen nyomatékos verset olvashatunk:

(Júdás 15) 15 hogy ítéletet hajtson végre mindenkin, és rábizonyítsa minden istentelenre az istentelenül elkövetett minden istentelen tettét, és minden botrányos dolgot, amelyet az istentelen bűnösök szóltak ellene.”


Kemény szavak.

Ezek a szavak Armageddonkor fognak teljes egészében beteljesedni

Milyen hatással volt ez azokra a romlott emberekre, akik nem voltak hívők? Ésszerű azt feltételeznünk, hogy Énókot nem kedvelték, talán lehurrogták, gúnyolták és megfenyegették az elevenbe vágó szavai miatt. Alighanem voltak, akik örökre el akarták hallgattatni őt, Énók mégsem ijedt meg. Tudta, hogy mi történt az igazságos Ábellel, és hozzá hasonlóan eltökélt volt abban, hogy Istent szolgálja, bármi történjék is.


Sajnos mára Isten szavát annyira komolytalanul lazán veszik Jézus halálára apellálva, hogy nagy meglepetés lesz amikor az emberek számot kell hogy adjanak a tetteikről.


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-nek:


"Sok ateista nem kiváncsi, hanem jól elvan a saját fantáziából felépített légvárával."


- Ha nem lenne kíváncsi nem lenne valláskritika rovat.

Attól, hogy ők más szemszögből közelítenek meg egy dolgot és nekik nem elég a "van és kész" válasz, ezt nem vetheted a szemükre. Ha az élet minden más területén a kérdésekkel haladunk előre és fejlődünk, vajon miért pont a vallás lenne az egyetlen kivétel?


"jól elvan a saját fantáziából felépített légvárával"


- Ez inkább jellemző rád, mint egy kérdést feltevő emberre.



Katy-nek:


- Értem, de addig is ugye seniki másnak nem tarozunk magyarázattal?


" nagy meglepetés lesz amikor az emberek számot kell hogy adjanak a tetteikről. "


- Ha eljön az idő hidd el még ti is lehettek azok akik meglepődnek, ne feledd szavam...

2014. ápr. 25. 01:13
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ.


Ha olyat teszel ami sérti más ember alkotmányos jogait, akkor az emberi törvények előtt is felelned kell.

Persze Istennek tartozunk elsősorban számadással, de az nem jelenti azt, hogy addig míg erre várunk, kihasználjuk huncutságokra az időt.


S nem felejtetem a szavaidat

egy tény, hogy sokan a Tanúk közül is lesznek akiknek felszínre jön, hogy valóban úgy éltek-e vagy csak látszatból,

Isten először népét rostálja meg


(1Péter 4:16–18) . . .. 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Katy,


"Isten először népét rostálja meg "


- Ezzel a hited minden más vallási forma felé emelted. Hol az alázatosság amiről Jézus tanít?


Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni egy olyan Istent melyet a Jehova tanui vagy a keresztény egyház fest le. Ettől eltekintve "keresztényi" életet élek, nem bűnözök, lopok, csalok, erkölcsileg helyes úton járok. És csak azért mert én nem hiszem el azt amit róla meséltek, ezért nem kaphatok jegyet e mennybe? Ez igazságtalan. Ha itt ebben a pillanatban megjelenne nekem, esküszöm életem végéig követném, sőt hirdetném is a nevét.

És bizony ez a bizonyosság hiányzik sok sok emnernek. Ez nem az én, vagy mi hibánk, a világ tett ilyenné amit Ő teremtett és s körülmények. A történelem alakulása, stb. Nekem ezzekhez semmi közöm, mégis hatással voltak az életemre és azt várod, hogy mindezeknek hátatfordítva olyan dolognak higyjek mely semmi bizonyságot nem szolgáltat? Azok a dolgok amiket átéltem és tanulságosak voltak számomra, azok örökre az enyémek és ebből kifolyólag ismerek néhány ok-okozati törvényt is, mely valóságosabb mindenféle nyomtatott könyvben található történetnél! Ismered azt a mondást, hogy nincs rossz diák, csak rossz tanár. Nos, te ilyen tanár lennél. Ne vedd magadra, de nem elmagyarázod a dolgokat, hanem kijelentéseket teszel amit vagy elfogadunk, vagy sem. Legtöbbször a második.

Ezen probléma is az én lelkemen szárad majd, mert TE nem megfelelően tanítottad és magyaráztad el nekem a dolgokat. Ugye ezekkel is el fogsz tudni számolni? Mert én bizony rengeteg kérdést tettem már fel, de legtöbbször olyan kijelentések jöttek, melyeket vagy elfogadok anélkül hogy érteném a miértjét, vagy pedig elutasítom, mint minden más logikátlan dolgot az életben. Akkor inkább választom a biztos nem tudást, mint a kétkedő, számomra érthetetlen tanokat. Köszönöm a többi ember nevében is, hogy zárt ajtókat kell döngetnünk, mert ugyan te tudod a választ(legalábbis ezt állítod), de nem osztod meg velünk úgy, hogy mi is megértsük. Az, hogy mi hitetlenként az olyanok lekén fog száradni, akik ugyan bitokában voltak a tudásnak, de nem voltak képesek átadni azt. Az pedig mindegy lesz az Istened szemében, hogy miért nem tudtad elmagyarázni, a lényeg, hogy nem tetted. Én ugyan így vagyok ezzel. Azért kerülök majd ugyan oda ahova te, mert nem magyarázta el senki a tudást nekem úgy, ahogy szükségem lett volna rá. Szerinted ez így rendben lesz?


Nem, mert nem is így működik az egész. Remélem így, hogy magam is elkárhoztattam a történet végére, nem veszed ismételt támadásnak és megérted az én/a mi nézőpontunkat. Amennyiben nem sikerül megérteni az két dolgot jelenthet:


- nem vagy képes másokkal törődni, így nem te vagy a megfelelő személy az Isten üzenetének közvetítésére


- szándékosan nem teszel eleget Isten akaratának


Bármelyik csoportban is vagy, olyat teszel, mely kihat mások életére és sok olyan ember életével játszol, akik mégcsak nem is sejtik, hogy mi vár rájuk. Én azt mondom, tanulmányozd még azt a bibliát és akkor gyere vissza igét hirdetni, ha tudod is a kérdésekre a választ. Ne meggyőzni akard az embereket, hanem megértetni.



Legvégül pedig:


Engem se feledj amikor Isten előtt állsz, mikor azt kérdeztem: Titeket az igazság keresése vagy inkább a jelenlegi vallási nézeteid vezérelnek?

2014. ápr. 25. 02:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez az oldal nem oktatásra" jött létre, hanem válaszok keresésére.


Én és a Testvéreim, kérdésekre tényeket adunk válaszként.

a tanulás más kép zajlik. ezért itt soha nem fogsz tanítvány lenni, mert a Tanulás személyes dolog.

ezért van a Tanúknál díjmentes biblia tanulmányozás, személyre szabottan, hiszen nem vagyunk egyformák,


Ezért nem biztos, hogy Én vagyok a megfelelő "Tanár" a számodra. ezért javaslom, hogy kérjél a honlapunkon Biblia tanulmányozást, és Isten olyan tanárt küld aki hozzád való


Én nőnek születtem és nem vagyok egy korosztály sem veled.

ezért sem mondható, hogy mindenkinek egy "tanár" a jó.


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pendulum92 ***** válasza:

"Ne meggyőzni akard az embereket, hanem megértetni. "


Te ezt írtad Katy Weawernek.


Én pedig azt mondom neked, hogy: Ne meggyőzni akard az embereket, hanem MEGÉRTENI.


Nem mindenki úgy gondolkozik, mint te, nem olyan logikát követ, mint te.

Innen nézve ami neked magától értetődő, az másnak nem. Fordítva is igaz. Bölcs dolog elvárni mindenkitől, hogy a mi logikánkat, értékrendünket kövesse?

Ismétlem, ami számodra a valóság, mások számára jelentéktelen dolog lehet.


Gondolkodásunk nem egyemetes, egyikőnké sem. Lehet valakinek igaza van, lehet mindenki tévúton jár. Mindenki ember, nem tudjuk biztosan, csak maximum sejtjük. Ha ki is jelentjük, hogy a pl. a Biblia Isten "szava", az is egy emberi gondolatból fakadó kijelentés. Nem tudhatjuk, hogy helyes-e maga a gondolkodási folyamatunk, ezért nem kiálthatjuk ki egyedüli igazságként gondolatainkat.

Ezt mindenkire értem, magamra is.


Ezzel most nem foglaltam állást egyik oldalon sem, csak arra kérlek, hogy gondolkodj el rajta.

2014. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!