Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs Isten, nincs, pokol,...

Ha nincs Isten, nincs, pokol, meg ehez hasonlók akkor ezen oldalnak sem kéne létezni? Vagy mégis van Valaki odaát, az örökkévalóságban? Van bizonyíték?

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem teljesen értem. Szerintem ezt az oldalt nem Isten hozta létre, hanem informatikusok és hasonló átlagemberek.
2014. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kérdéskör valóban a kényszerűség szülötte.


Mert nincs "Isten", nincs "pokol".


A Biblia ellen van épp elég bizonyíték.

Ha a többi vallást kérdezed, feleteszem ezokra is, de a kérdés valójában így hangzik: mi a bizonyíték hogy valóban vam "isten", "pkol", meg "odaát"?


Ha bizonyíték híján is fizetsz viszont nekem egymilliót, akkor persze én boldog leszek, de te lökött maradsz.

2014. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A net működtetői emberek.
2014. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi köze a túlvilággal kapcsoaltos kérdésnek a gyakorikerdesek.hu üzemeltetéséhez.
2014. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam ,hogy ha valami,vagy valaki ,nincs ,akkor nem kell vele foglalkozni. "


- Pont ezt próbálják elérni az ateisták a hívőknél...

2014. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kaptál pici piros táblt, mert nyilévánvalóan csak veszekedni akarsz.


Azért létezik ez a topic, mert sajna bár nincs "isten", se más kapcsolódóan KITAÁLT fogalom, SAJNOS egyesek HISZIK HOGY VAN.


Ezeket próbálja felhomályosítani ez a topic. Hogy ébredjenek már rá hogy fölöslegesen vesztegetik az idejüket.

Meghallgattunk téged. És könnyűnek találtattál, azért nem értünk veled egyet. Ideje lenne nem csak beirogatnod, hanem gondolkodnod is.

2014. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szóval mivel foglalkoznak vele ergo létezik. Tehát létezik a mikulás és superman is, batman és vuk is.
2014. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jól fogalmaztál kérdező és itt most nem a GYIK ról van szó hane úgy általában az embereket foglalkoztatja ez a kérdés...miért?
2014. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam ,hogy ha valami,vagy valaki ,nincs ,akkor nem kell vele foglalkozni.

De ezek szerint van Isten ,van pokol és menyország,meg ilyesmi?"


Ha csak létező dolgokkal lehetne foglalkozni, nem létezne irodalom, film, úgy kb művészetek egyetlen ága sem.


Viszont itt jön a kérdés, mit tekintesz létezőnek. Valamilyen formában létezőnek kezeled a képzeletbeli dolgokat? Lehet úgy tekinteni rájuk, de attól nem válnak függetlenül létezővé és valóságosak sem lesznek.

2014. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam ,hogy ha valami,vagy valaki ,nincs ,akkor nem kell vele foglalkozni."


Igen, nagyjából ez az agnoszticizmus, amikor valaki úgy gondolkodik, hogy mivel sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudom valami létezését, és nincs behatása az általunk ismert világba, mert nélküle is tökéletesen leírható és megérthető, ezért felesleges vele foglalkozni.

2014. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!