Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy magyaráznád meg egy...

Hogy magyaráznád meg egy anyának, aki elvesztette gyermekét, hogy Isten okkal tette?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy válaszban, egy nőnek meghalt valami betegségben a gyermeke és elhagyta 'istent', de erre valami vak buzgó hívő szépen próbálta meggyőzni, hogy ez biztos azért van, hogy isten próbára tegye őt,meg okkal történt, stb,stb. Hogy lehet valakit ezzel nyugtatni, most komolyan?

Ha veletek ez történne, próbálnátok bemagyarázni magatoknak, hogy "sajnos ez van Isten akarata,majd lesz másik"????


2010. jan. 4. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a gyermekhalál a bizonyíték arra, hogy isten nincs. De ha netán mégis van,akkor kegyetlen,borzalmas isten.
2010. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Nincs Isten, ezt még Aquinói Szent Tamás is kijelenti művében, ugyanis ha lenne, akkor nem lenne rossz dolog a világban.
2010. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
valahogy nem tudom elképzelni, hogy van az a hit, ami egy gyermek elvesztését meg tudja magyarázni, el tudja fogadtatni.
2010. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Vagy egyszerűen csak Isten nem szól bele a földi dolgokba közvetlenül. Az, hogy valakinek meghal a gyermeke, vagy kirobban egy háború nem Isten műve, hanem a véletlené, vagy az embereké.


Ha kicsit elvetjük Istent és a buddhista vallást hozzuk fel (lélekvándorlás, karma, állandó fejlődés), akkor lehet értelme annak, hogy az anyuka abból is tanul, vagy épp a karmája miatt bűnhődik.

Igazából az a kérdés, hogy a gyerek mennyi idősen hal meg. Ha éppen születéskor, akkor azt fel lehet fogni úgyis, hogy az anyának tanulnia kell belőle (vagy rossz karma), hisz a gyermek ebben az esetben minimálisat szenvedett, sőt megkérdőjelezhető, hogy volt-e egyáltalán lelke.


Ha veletek ez történne, próbálnátok bemagyarázni magatoknak, hogy "sajnos ez van Isten akarata,majd lesz másik"????


Miért, mi mást tudsz csinálni? Azt mondani, hogy nincs Isten, szimplán balszerencsém volt?

És akkor jobb lesz?

2010. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
Véletlen nem létezik. Mi alakítjuk a sorsunkat.
2010. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Van Isten de nem minden dolog függ közvetlen tőle, és nem azért van h többet adakozz a templomban... sajnos nem szokott látványos csodákat művelni mostanában.


Pl. tegyük fel kiugrasz a 100-al menő kamionsor elé!

Ha meghalsz az nem Isten műve, és nem is az "ördögé".


Most ha egy orvos véletlenül ráken egy vírust a kisgyerekre és ez egy olyan vírus ami kinyírja a gyereket, azt Isten tette?

-szerintem nem...


Viszont szokott lenni olyan h néha meggyógyul vki csak úgy, arra szokták rámondani h Isten műve (az is)


Igazából az egész világ isten műve és úgy van megteremtve h ha aláállsz egy szikla alá és rádszakad akkor meghalsz.

De Isten nem fogja minden esetben megváltoztatni a saját törvényeit, pl gravitáció.


Elég komikusan nézne ki ha az úton minden pillanatban ott teremne egy angyal aki megállytja a kamionokat, vagy odamegy minden második orvoshoz h nézd már itt egy vírus a kezeden.


Összegezve nem kell bebeszélni ilyen dolgokat, hogy Isten próbára tevésből ölte meg a gyerekedet.


Próbálja meg összeszedni magát az ember (tudom h nem könnyű) és élje tovább az életét. Ne várjon Istenre.


Segíts magadon Isten is megsegít.

2010. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%
Isten okkal tette, ez az elvakult hülyeség, ne haragudj. Magyarázd meg te magadnak, hogy meghalt a gyereked, és isten okkal tette, minden király.
2010. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%

Második válaszoló vagyok.


Nem tudom, ki volt az a hülye, aki lepontozott, én csak egy tényt osztottam meg veletek, ami igaz. Egyetemista vagyok, és filozófiát tanulok.


[link]


Olvasd el, és megmagyarázza!

2010. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Én elhiszem,h van valaki felsőbbrendű,aki felettünk áll,de nem feltétlenül van köze mindenhez,ami velünk történik(ahogy fentebb is írta vki),ahogy azt is,h az emberek maguk alakítják a sorsukat és h véletlen nem nagyon létezik ilyen téren.Lehet,h olyan apró hibáink összességéből következnek ilyen borzalmas dolgok,amik fel sem tűnnek számunkra a mindennapjaink során.Érdekes,egyszer feltettem ugyanezt a kérdést egy pap ismerősömnek,mondta,h ős is sokat gondolkozott ezen,és arra jutott,h ez a szülők vagy azok felmenőinek bűnei miatt következik be...(vmi ilyesmit mondott)-aztán elkezdtem ezen gondolkodni.Tegyük fel,valaki nem védekezik,saját hibájának következményeképpen lesz egy abortusza...később szül egy gyereket(a korábbi abortusz következménye lehet pl,h a későbbi magzatok nem jó pozícióban lesznek)tegyük fel,rátekeredik a nyakára a köldökzsinór születéskor és megfullad.Mindez visszavezethető arra,h az anya egykor hibázott.Jó,ok, tudom,ez csak egy pl és nem minden történetre lehet kivetíteni de elég sok esetben megállná a helyét,h saját sorsunknak mi vagyunk a kovácsai és van,h egy régebbi hibánkban kell keresni a magyarázatot.Nem akartam ezzel semmit bizonygatni,csak egy gondolatmenet volt,sztem tényleg létezik,h a hibáinknak későbbi,sokkal súlyosabb következményei lehetnek,amiket felfoghatunk "büntetésként" is.
2010. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Olvasd el latinul is! Én az összes latin fordítában csalódtam!
2010. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!