Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire nincs (még)...

Ha valamire nincs (még) tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy isten létezik? Nem veszitek észre mennyire viccesek vagytok?

Figyelt kérdés

Ha valamire nem tudunk tudományos magyarázatot adni, akkor kapásból veri rá a mellét az ember, hogy, látod, nem tudod megmagyarázni, én meg tudom magyarázni, hogy isten teremtette.


pl az evolúció, ősrobbanás, stb. van itt még egy csomó fehér folt ez tény, de ez még nem azt jelenti, hogy isten teremtette a világot.


ezen már túl vagyunk pedig, de sokan olyanok mint a középkorban.


amikor az ősember meglátta, h egy fa nőtt ki a mezőn x év alatt, akkor azt hihette, h valaki teremtette, varázslat.


Sokáig azt hitték az emberek, h isten adja meg, h lány vagy fiú gyermek születik.


Sokáig azt hitték, h a föld lapos vagy a nap kering körülötte. aki mást állított az eretnek volt ugye.


szépen lassan haladva mindenhonnan kinőttük a vallások által állított baromságokat. X év és az evolúció ősrobbanással kapcsolatos elméletek is teljesek lesznek, átalakulnak még tuti, de lesz tudományos magyarázat.


akkor mibe fognak kapaszkodni a hívők?


2010. jan. 5. 12:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell őket ennyire támadni.Tény,h vannak olyan dolgok,amiket nem lehet megmagyarázni.Én egészségügyis vagyok és azt mondják,h az orvosok nem hívő emberek,de ez nem így van teljesen,nagyon sokan vannak köztük,akik annak ellenére,h mennyi mindenre tudják a magyarázatot,mégis hisznek,és hozzáteszem,okkal.Én nem azt mondom,h feltétlen egy konkrét személy áll felettünk,de vmi felsőbbrendű dolog biztosan,ennek ellenére én sem mondom rá arra,amit még nem ismer a tudomány,h nah ez most így lett teremtve és kész.Mindenkinek megvan a saját szemlélete,el kell fogadnunk a másikat.
2010. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
98%
Vannak olyan hívők, mint amilyenekre te gondolsz,de nem mindenki ilyen. Sokan már függetlenítették a hitet a felderítetlen jelenségek magyarázatától.
2010. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
ha régen is csak az lett volna, hogy elfogadja mindenki a hülyeségeket, akkor nem lenne komoly orvostudomány, kuruzslás menne, a föld lapos lenne, nem lenne műhold, űrhajó, stb... érted?
2010. jan. 5. 12:51
 4/52 A kérdező kommentje:
nem mondtam, hogy mindegyik ilyen.
2010. jan. 5. 12:51
 5/52 anonim ***** válasza:
96%
Te itt erősen összemosod a(z) (középkori)egyházat az Istenben hívőkkel!
2010. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%
Persze értem.Tény h vannak nagyon elfogult emberek is...hát mit mondjak erre?Az ő bajuk.Meg kellene mindenkinek találni az arany középutat h egyik oldal tekintetében se legyen elfogult vki.Egyébként vegyük a régi egyházat,ami nagyon támadta a tudomány kibontakozását,és azért,mert így veszélyeztetve lett vna a saját hatalma,azáltal,h az embereket nem befolyásolhatja(volt ilyen is sajnos:( )Sztem többnyire nevelés által lesz vkiből olyan,amit te is írtál. :S
2010. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
94%
közben pont az előttem író is erre gondolt :))
2010. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
sajnos nem az "ő baja", ahogy te is mondod, régen akadályozták a tudomány kibontakozását. Ezt most is meg tudják tenni. egy csomó dologban akadályokat tudnak így állítani ilyen hozzáállással. túl nagy hatalma van a nagyobb vallásoknak.
2010. jan. 5. 13:03
 9/52 anonim ***** válasza:
84%
Hol van túl nagy hatalma? Ja, hogy kapsz karácsonyi meg húsvéti szünetet. A többség életében kb ennyiben meg is áll a vallás és közte levő kapcsolat. De kérlek magyarázd már el, hogy hol van olyan nagy hatalmuk, hogy akadályozni tudnák a tudományos élet fejlődését?
2010. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
82%

Két észrevételem van.

Az egyik tévedésed az az, hogy (kis túlzással) azt gondolod, csak az ateisták viszik előre a világot, legalábbis a tudományos, technikai haladást. Ez nem így van, nézz utána nyugodtan.

A másik tévedésed pedig e körül forog:

"evolúció ősrobbanással kapcsolatos elméletek is teljesek lesznek, átalakulnak még tuti, de lesz tudományos magyarázat. "

Ezzel az a bajom, Isten vagy hasonló transzcendencia léte nem zárja ki a tudományt, sem az evolúciót sem az ősrobbanást. A kettő megfér egymással.

Egy sor tudományos eredmény éppen azt támasztja alá, van/volt intelligens tervezés, hiszen pl. csak az univerzális állandók (részecsketöltések, tömegek, erők, stb.) gondos és előrelátó összehangolása nélkül nem lett volna semmi és senki. A DNS önszerveződése is akkora mese, hogy nem is emlegetik sűrűn.

Egy sor tapasztalat (erről írt az egészségügyis hozzászóló is) arra utal, hogy manapság is működik pl. egyfajta kegyes gyógyító/csodatévő erő. (És ne gyere nekem a véletlennel, szerencsével, stb., mert saját tapasztalataim is jócskán vannak, másrészt vizsgáztam valószínűségszámításból.)

Mindezzel csak amellett kardoskodom, hogy voltak és vannak "csodák", egyébként a dogmatikus baromságokat tényleg sokan túlzásba viszik.

2010. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!