Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire van tudományos...

Ha valamire van tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 18:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2010. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%

Mi van, ha vmire van...

Szóval ha bizonyított hogyan megy végbe a gázcsere a növénynél, akkor abból egyenesen következik, hogy van Isten?


Ezt csak én nem értem?

2010. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

korrigálom a kérdésem:

Ha valamire van tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy Isten nem létezik?

2010. jan. 6. 18:56
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
A második kérdésre a válasz: igen
2010. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%

Nem, az bizonyíték arra hogy az adott dolog hogy működik.

Nem lehet bizonyítani Isten nem létét, de az biztos hogy a dolgok maguktól is mennek.

2010. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
A második kérdésre én is azt mondom, hogy nem.
2010. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
És mit cáfolsz? Finomobban, hogy különböző erőktől mozognak a testek, akkor nincs Isten? Mért-ne teremthette Isten azokat?
2010. jan. 6. 19:04
 8/28 A kérdező kommentje:
Igaza van annak, hogy nem írtam részletesen mit gondolok. Csak a tudomány mért-ne lehetne a hittel összefüggésbe hozni? Sokan mondják, ott kémia, fizika, biológia, de mértne függene össze Istennel, hisz a Bibliánk nem természettudományos mű, az Embernek szól, és nem a Világ bonyolultabb rendszerezéséről, ami a kémia, fizika biológia? És mért vannak olyan ateisták, hogy minket akarnak "visszatéríteni", bocsánat, de minek akarja egy nemhívő,nekünk bebizonyítani, hogy nem hisz? Mindenkinek a magánügye. Szóval sok kérdésem van.
2010. jan. 6. 19:10
 9/28 A kérdező kommentje:
...bebizonyítani, hogy nem hisz, és nekünk is azt kell tennünk...
2010. jan. 6. 19:11
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen nem bizonyíték arra, hogy Isten nem létezi. De volt kétezer év arra, hogy valamit felmutasson a kereszténység. De nem tud felmutatni semmit. Ennyi erővel a Mikulás is teremthetett mindent. Bizonyítsd be, hogy nem a Mikulás volt! Nem fog menni. Innentől kezdve csak hit kérdése. A fejlett világban az emberek egyre kevésbé hisznek Istenben. Aki nem hisz benne, az a gyerekét se fogja hitre nevelni. És így hanyatlik a kereszténység. Ezt a kérdést csak azért lehet feltenni, mert sok a hitetlen. Ha azt szeretnék a vallásos emberek, hogy elhiggyük az istenüket előbb valamit fel kellene mutatni. A hit nem elég, mert én például nem hiszek benne és ezzel nem vagyok egyedűl.
2010. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!