Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Top 5 vallásos, ateista...

Top 5 vallásos, ateista válasz, megnyilvánulás? Kik a leginkább " elvetemültek", kik védik leginkább a " mundér" becsületét?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 05:06
1 2 3 4 5
 1/41 Salx Narval ***** válasza:
Mire gondolsz? Lehetne egy kicsit pontosítani.
2014. júl. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Mindkét oldalról egyfajta "görbe tükröt" lehetne állítani egymás elé..., hiszen régóta, hogy úgy mondjam, össze vagyunk "zárva" ebbe a kategóriába, csoportba, mint egy "nagy, boldog család", akik olykor túl komolyan veszik saját magukat...vannak tisztelettudók, vagy kevésbé, akadékoskodók, értetlenek.... mindkét részről, mások úgy érvelnek, mint a borotva...

Kiket milyennek tartotok?

2014. júl. 31. 05:45
 3/41 anonim ***** válasza:

A kérdés értelmetlen, mert nincs sem konkrét összehaonlítási alap, sem hivatalos adat az ilyesmire.

Még azt sem tudhatja az ember, hogy mivel kapcsoltban tetted fel, filoszmen!

Legalább annyit írj meg, hogy HOL kellene keresni ezeket a "válaszokat, megnyilvánulásokat"!

2014. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Salx Narval ***** válasza:
Így igaz ahogy írod, mindkét oldalon megtalálható mindenféle embertípus, már ami a megnyilvánulást illeti. Engem igazán csak a trágár, mocskolódó válaszok zavarnak, no meg a fafejűek, akik ha választ kapnak, akkor is csak bizonygatják az igazukat érvek és érdembeli válasz helyett.:D A név szerinti felsorolásba nem mennék bele, bár gondolom erre irányult a kérdésed. Legfeljebb ha név szerint is felhoznak valakit én is véleményt mondok, ha másképp gondolom.
2014. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 ceri ***** válasza:
57%

mind2 oldalon vannak fanatikus emberek, szélsőségesek. A vallás követők szajkózzák saját tanaikat, az ateisták pedig szintén a saját hitüket.

Néha az az érzésem, hogy vannak itt fizetett emberek az ateista oldalon -talán ők a leginkább elvetemültek -de ez csak megérzés (mármint, hogy hivatásszerűen tagadnak).

2014. júl. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Salx Narval ***** válasza:
Tény, hogy nekünk ateistáknak könnyebb a helyzetünk, mert nem muszáj kijelentenünk valamiről, amit csak hiszünk, hogy az az igazság, mi mondhatjuk, hogy nem tudjuk csak valószínűnek tartjuk. Egy hívő szájából viszont elég furcsa lenne ugyanez a kijelentés, arról nem is beszélve, hogy egy esetleges új felfedezés, vagy ismérv a mi életünket nem forgatná fel fenekestől.
2014. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 ceri ***** válasza:

Én pont fordítva gondolom, a hívés nem azt jelenti, hogy tudom. A hívő nem tud, hanem hisz.

Hinni sok minden miatt lehet. Elég lehet az intuíció is.

2014. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Részemről mikor hogy állok a dolgokhoz.

Előfordul, hogy eltűnök egy időre, hónapokra is, aztán visszajövök, néha csak laza humoros pár sort biggyesztek oda, néha kommentár nélkül vázolom a történelmi hűséget, néha még védem is egy kicsit a vallásosakat, mert megsajnálom őket, de ha rossz kedvem van, bekeményítek és komolyan megizzasztom a híveket.

Engem az szokott felbosszantani, hogy csak olvassák és szajkózzák a szentenciákat és nem látják mit takarnak a sorok, mi van mögöttük, mit is jelentenek valójában. Rendben van, hogy sok sakkozó csak néhány lépést lát át, de egyet, kettőt még a gyerekek is tudnak kombinálni, a gondolatok mögött is van bőven más is, hogyhogy nem tűnik a szemébe, annak aki olvassa?

Ilyenekre gondolok, hogy a szodomai vérengzés egyszerűen felesleges, hiszen ha mindenki homoszexuális, akkor magától is kipusztul a város, a bűn magában hordozza a büntetést. Ha meg mégis voltak gyerekek, akkor talán mégsem mindenki volt meleg, sem maguk az apróságok, sem a szüleik, így hát ostobaság ez a tűzeső, nincs értelme.

Volt olyan link, ahol többször is keményen beszóltam, az elején lazán bebizonyítottam, hogy az ateizmus jó, aztán hogy a JT-k a Biblia szellemisége ellen cselekszenek és a térítőmunkájuk csakis nagyon kis hatásfokú lehet, mert maga a Biblia mondja ki róla, hogy lehetetlen az emberek megtérítése. Hiszen már eleve le van írva benne, hogy csak kevesen jutnak át az ösvényen, akkor minek törik magukat?

Az még külön bosszantó, hogy annyira tökkelütött némelyik, hogy amikor világosan leírom a problémát, még akkor is csak mondja a magáét, úgy kell a szájába rágni és nem, hogy magától nem veszi észre, pedig kiüti a szemét, de még a magyarázatot is alig akarja, tudja felfogni. Egy JT-nek külön el kellett magyarázni, hogy a térítőmunkájuk olyan, mintha a Titanicról mentenék az embereket, ha egyszer kevés a mentőcsónak és csak kevesen menekülhetnek meg, akkor ha valakit megmentenek, akkor egy másikat meg ki kell lökni a csónakból és a Biblia szerint ilyen az ők térítőmunkájuk, a hatalmas buzgalmuk, aminek semmi, de semmi értelme nincs.

Most is benyomtam egy hasonló kérdést, amivel azt forszírozom, hogy lehetséges e a zsidó hitet felülírni a kereszténységgel, vagy ez már eleve képtelenség, de szeretem felvilágosítani is a híveket, csillagászattal, fizikával kapcsolatban, bár elég eredménytelen a próbálkozás, mert túl kicsi az alapjuk, nagyon a kezdetekre kell koncentrálni és nincs kedvük továbblépni.

Történelmileg bizonyított furcsaságokat is bedobok néha, mondjuk a katolikus egyház náci mentését megszellőztettem egy kicsit, mert hát sajnos igaz volt, de egy kis filózás is érdekel néha. Mondjuk a szabad akarat és a prófécia nem túlságosan passzol össze, mert mi van azzal a megprófétált személlyel, aki a prófétálás eseményeiben cselekszik? Nem hinném, hogy túl sok választása van szegénynek.


Félreértés ne essék, én elismerem a keresztény vallás történelemformáló erejét, a világ jobbításában betöltött szerepét.

Csakhogy szerintem már az első ezer év elmúltával tovább kellett volna fejlődnie és egyre jobban visszahúzó erő és ezt most annak ellenére mondom, hogy tudomásom van róla, hogy számosan próbálják némileg modernizálni és azt is tudom, hogy sok helyen van még a Földön olyan állapot, ahol szinte ókoriak a körülmények, de szerintem azoknak ott már nincs kétezer évük végigjárni az utat és akik az őskorban, az ókorban, vagy a középkorban élnek még ma is, azoknak egycsapásra a 21. századba kell kerülniük.

Ezért összességében károsnak tartom a vallásokat a mai, modern világban, még akkor is, ha egyeseknek támpontot és fogódzkodót is kínál, mert tagadhatatlan, hogy van jó oldala is és jobban szeretném, ha a valóságra koncentrálna a világ és a jobbító, nemesítő szándék nem képzelődésből fakadna.

2014. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Salx Narval ***** válasza:
"A hívő nem tud, hanem hisz". Ezt pontosan így gondolom én is, csakhogy többen kikérik maguknak amikor erre figyelmeztetjük őket, megtapasztalásról, bizonyosságról, napi kapcsolatról, beszélnek. Én végül is arra szerettem volna utalni, hogy engem nem rázna meg annyira ha kiderülne, mégis van Isten, élnék tovább ugyanígy csak tudnám, hogy van valaki akinek tisztelettel és köszönettel tartozom és próbálnám betartani a törvényeit. Egy hívő lába alól szerintem kicsúszna a talaj ellenkező esetben.
2014. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

"Egy hívő lába alól szerintem kicsúszna a talaj ellenkező esetben."


Na és ha kicsúszik, akkor mi van? A földnél tovább nem esik.

Kénytelen lenne a lábára állni és a valóságba kapaszkodni.

2014. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!