Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondoljátok, hogy Isten...

Miért gondoljátok, hogy Isten létét elfogadni, ugyanazt jelenti, mint valamelyik, ember által fabrikált vallás fanatikus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden kérdés kontra válasz olyan hangnemben történik, hogy vannak a keresztények akik Isten létében hisznek, és vannak az ateisták, akik tagadják. Mi van abban az esetben, ha Isten valami egészen más, mint amit bármely földi vallás leír róla? Véleményem szerint erre van a legnagyobb esély!!
2010. jan. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
44%

Igen ! Mondasz valamit .

Egyet értek veled !

2010. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
34%

talán ha nem akarnátok folyamatosan BIZONYÍTANI, hogy van, hanem nyugton maradnátok és nem térítgetnétek, akkor nem lenne vita.


Ha nekiállsz mondogatni, hogy "igenis van isten, csak a hülye ateisták..", akkor nyilván kapsz ellenkezést.


Mellesleg tagadni csak azt lehet amit az emberre akarnak kényszeríteni, hogy létezik, van.


ha azt mondod nekem,hogy "figyu! van isten!" akkor én tagadom válaszkép.


ha te nem sugárzod össze-vissza a témát, hanem elvagy azzal, hogy te hiszel benne és mások nem érdekesek, akkor nincs vita. ennyi, érted?

2010. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
60%
Én is így gondolom. Őt nem lehet leírni, elmondani, lefesteni. Bármi... A vallás egy mankó.
2010. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim válasza:
46%

(Egyetért egy szó.)


A keresztény vallás alapja a Bilbia, melyet maga Isten írt le, követői, apostolai által.

A Buddhizmis alapja Buddha élettörténete és példázatai.

A sintó vallás a mindenségben uralkodó, áramló kamikban hisz.

A mohamedánok Allah egyetlen igaz prófétájának Mohamendek tanait követik a Korán lapjain.


Hogy mi lenne abban az esetben, ha a felsorolt vallások (vagy azok amelyek itt nem kerültek felsorolásra) nem visszhangozzák valakinek az egyéni preferenciáit? Semmi. Az egyéni véleményhez megvan a jogod, ahogyan másoknak is.

Abban az esetben, ha egyetlen "ember által fabrikált" vallás sem felel meg Isten általad elképzelt képének, vagy képeinek az pusztán annyit jelent, hogy véleménykülömbség áll fenn. Te máshogy gondolsz Istenre, nem fogadod el mások véleményét, máshogy lépsz kapcsolatba Istennel.

A vallások célja nem Isten meghatározása.

A vallás egy módszer, hogy kapcsolatba lépj Istennel. Hogy milyen módon, milyen eszközökkel, nyelven, énekelve, vagy táncolva, vízzel, borral, ostyával, vagy mézzel, térdelve, vagy esetleg transzban az már mindegy. A közösség ereje az, amely a vallásokat élteti. Aki egyedül van, annak mindig nehezebb. Ezért védik magukat a különböző felekezetek tagjai.

2010. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

15:23- nak


Én semmit sem akarok rád kényszeríteni. Csak elmélkedek Istenről ezen a fórumon, ami ezért van itt. Akit nem érdekel a téma, az nem kattint rá. Egyébként ezek szerint nem esett le neked a kérdésem alatt olvasható kommentemből, hogy én NEM VAGYOK A KÖVETŐJE SEMMILYEN LÉTEZŐ VALLÁSNAK. De ettől függetlenül Isten létét nem igazán lehet épp ésszel tagadni:


Ha beleülsz az autódba, vagy épp a számítógép billentyűzetét nyomogatod, eszedbe jut-e, hogy ezek az eszközök nem a semmiből keletkeztek? Hanem egy tervező (vagy több) kigondolta, megálmodta, majd sok- sok ember megalkotta őket, és most léteznek. És ez a minket körülvevő mesterséges tárgyak millióira egyaránt igaz. Vajon mi van azokkal, amelyeket nem az ember alkotott? Azok csak úgy maguktól jöttek létre???

Az, hogy Isten (bármit is értünk ez alatt a név alatt) létezik, az a világon a legbizonyosabb dolog, hiszen az általa alkotott világot mindannyian érzékeljük! Az, hogy mit jelent az a szó, hogy Isten, (egy- vagy több-, materiális-, vagy szellemi-, mindenható-, vagy nem mindenható, tökéletes-, vagy nem teljesen tökéletes, jó-, vagy nem teljesen jó ...stb. LÉNY) arról sajnos halovány fingunk sem lehet! De mi mégis (szinte mindannyian) egészen bizonyosak vagyunk benne, hogy isten csakis olyan lehet, ahogyan elképzeljük (a vallásunk, vagy világnézetünk által leírtakkal megegyező tulajdonságokkal). Pedig egyetlen dolgot kellene csak észrevennünk: azt, hogy az ember TÖKÉLETLEN LÉNY! A tökéletlen lény pedig hajlamos a tévedésre (nemhogy hajlamos rá, de elkerülhetetlen tulajdonsága a tévedés!!!) A cselekvéseink, döntéseink, világképünk mind- mind az általunk megszerzett információhalmaz alapján jönnek létre, az információ értelmezésének egyénre szabott képességét figyelembe véve, mindenkinél másként! Két fontos dolog: 1. Vajon rendelkezünk-e minden szükséges információval, ami Isten pontos meghatározásához szükséges? 2. Vajon rendelkezünk-e azzal a képességgel, hogy az összegyűjtött információt hibátlanul értelmezve eljussunk Istenhez? KI MERI NAGYKÉPŰEN AZT ÁLLÍTANI MAGÁRÓL, HOGY Ő KÉPES RÁ, HOGY TÖKÉLETESEN MEGHATÁROZZA: KICSODA ISTEN, ÉS EGÉSZ PONTOSAN MIT IS VÁR TŐLÜNK?

Na persze találgatni, azt lehet. A valóság úgyis egészen más!

(ezt már máshol is leírtam, de ide is illik)

2010. jan. 11. 15:36
 6/53 anonim ***** válasza:
21%
A katolikus vallás az egyetlen, amit nem ember fabrikált, hanem Isten hozta létre. "Aki engem lát, látja az Atyát" -mondta Jézus, azaz Isten Fia. Ő Isten Fiaként jött a Földre, valóságos Istenként és valóságos emberként egyszerre. Aztán meghalt, és feltámadt, azaz ma is él a mennyben. Ő alapította ezt a vallást, és amit Ő elmondott Istenről, az úgy van, bízhatsz Benne.
2010. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
38%

az ember azért vallásos, mert HISZI azt, amit

ha megengedne ilyen meg olyan meg amolyan lehetőségeket is, akkor nem HINNE

nem értem, miért olyan nehéz ezt felfogni a mai lebrálisan gondolkodó embereknek

2010. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
11%
*liberálisan
2010. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
31%
katolikus vallás=máté 15:9
2010. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
38%
összekevered a jehovásokkal
2010. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!