Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért példálóznak a vallásos...

Miért példálóznak a vallásos emberek Hitlerrel és a Náci Németországgal, mint az ateizmus állami szintre való emelkedésével?

Figyelt kérdés

Gyakran használják érvként a vallásos emberek, hogy micsoda borzalmakért felelős az ateizmus, hiszen elég csak megnézni a kommunizmust és a nácizmust.

Ferenc pápa is az ateizmust tette felelőssé a nácizmus bűneiért. A pápa nem ismeri a történelmet?



2014. júl. 31. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Hitler nem szerette a kereszténységet, sem a keresztény egyházakat.De nem volt olyan vallásüldözés, mint a kommunista rendszerekben.


Ők jobban támogatták az ősgermán pogány vallást, illetve egyesek szerint az okkultizmus is vonzotta őket.

2014. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Mert sok vallásos azt hiszi, hogy aki ateista, az csakis rossz, bunkó, gonosz ember lehet, míg aki vallásos, az csak jó. Eléggé középkori felfogás, de látod, még sokan vannak, akik így gondolkodnak..
2014. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hitler istenhívő volt, ő hitt az isteni gondviselésben. Az tény, hogy a 3. Birodalomban keveredett a germán mitológia a keresztény mitológiával, de Isten létezésében mélyen hittek a náci Németországban. A SS katonák övcsatjaiba pl. a "Got mit uns" felirat volt vésve, ami azt jelenti "Isten velünk van".


Bár az kérdés, hogy kit imádtak jobban. Istent, vagy a vezért, mert ugye a führer felett senki nem állhat, még Isten sem.

2014. júl. 31. 20:25
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A náci kártya korunk adu ásza, a politikailag korrekt véleményformálásban pedig szinte kötelező toposz.
2014. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg igaz, amit Ozmium ír, ma bárkit lehet burkoltan-nyíltan nácizni/komcsizni akinek nem tetszik a pofázmánya
2014. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De a keresztények azt állítják, hogy az ő vallásuk a szereteten alapszik. A démonizálás és az ellenségkép gyártás nem tűnik túl szeretetteljes dolognak.
2014. júl. 31. 23:14
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

"A SS katonák övcsatjaiba pl. a "Got mit uns" felirat volt vésve, ami azt jelenti "Isten velünk van".


Ez a Wehrmacht övcsatba volt vésve.

Amúgy "Gott" és nem "Got".

2014. aug. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2014. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Andizsuzsi ***** válasza:
50%

Én keresztényként sosem állítottam ilyet, bár Hitlert vallásosnak nevezni és butaság, ő a katolicizmust ugyan úgy megvetette, mint a zsidókat.


Ferenc pápa általad írt véleményéről tennél fel valami linket? Én ugyanis kerestem, de nem találtam.


„Az Úr mindenkit megváltott vérével, nem csak a katolikusokat. Mindenkit, az ateistákat is.”


Ez tőle van.

2014. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Hitlert vallásosnak nevezni és butaság"


Abszolút nem butaság. Mélyen hívő, volt. Hitte, hogy Isteni gondviselés alatt áll. Erről a Mein Kampf-ban ír.

Egyébként ha jól tudom meg is keresztelkedett. Bár Ez Sztálinra is igaz, szóval ebből még nem adódik, hogy hívő.


"Ferenc pápa általad írt véleményéről tennél fel valami linket?"


Természetesen:

[link]

[link]

2014. aug. 1. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!