Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alább olvasható szerződés...

Openyoureye kérdése:

Az alább olvasható szerződés vajon miért nem része a vallásoknak?

Figyelt kérdés

Reinkarnációs szerződés

2011.05.25

Reinkarnációs szerződés



§1 .Ön kap egy testet. Ez a test új és egyszeri. Senki más nem kapja ugyanazt a testet.


§2. Ön kap egy agyat. Ajánlatos ezt értelmes módon használni, de ez nem előírás.


§3 .Ön kap egy szívet. A legjobb eredményeket akkor éri el, ha agyát és szívét kiegyensúlyozva használja.


§4 .Leckéket is kap. Senki más nem kapja pontosan ugyanezeket a leckéket és senki sem vállalhatja át Öntől ezeket.


§5. Azt tehet, amit csak akar. Minden, amit másokkal szemben elkövet, visszatér Önhöz.


§6 .Egy lecke addig ismétlődik, míg teljesen meg nem értette. Akár inkarnációkon keresztül.


§7. A szerződés mindenkire egyenlő érvényben vonatkozik. Nincsenek kiváltságok, akkor sem, ha néhányan ezt állítják. A kézzel bejegyzett változtatások nem érvényesek.


§8. Tükröket kap, hogy tanuljon. Sok tükör úgy néz ki, mint egy test. Azért vannak, hogy megmutassák azt, ami Önben van.


§9. Ha teste elpusztul, vagy már nem működik, újat kap. Persze ez egyes esetekben várakozási idővel járhat.


§10. Az inkarnációs szerződés akkor jár le, ha minden lecke kielégítő eredménnyel zárul.


§11. Az, hogy mi számít kielégítőnek, Ön határozza meg!



Hasznos tippek és tanácsok:


- Nem cél, hogy a test elhagyásakor minél több pénzünk legyen.


- Az ismertség és kedveltség nem jár bónuszpontokkal.


- Ne mások hibáihoz igazodjon.


- A szabályok arra valók, hogy az ember felülvizsgálja őket.


- Mások állításai a célról elterelhetik a figyelmet.


- Semmit sem ronthat el. Legfeljebb tovább tart.


- A SZÍVÉN keresztüli különleges kapcsolat segítségével Ön minden válaszhoz hozzáféréssel rendelkezik.


- Az oktatási termen belül minden reagál a SZÍV kisugárzására.


- Az oktatás termének rongálása olykor korlátozásokhoz vezethet.


- Senki sem vállalhatja át az Ön, saját magáért vállalt felelősségét.


- Az erőszak soha nem vezet megoldáshoz.


- Hasznos megfigyelni, mely helyzetek ismétlődnek.


- Amennyiben az az érzése, hogy SEGÍTSÉGRE van szüksége, KÉRJEN segítséget.


Minden elképzelhető segítség megadatik Önnek, csak KÉRNIE kell.


- A drogok, legyenek legálisak vagy illegálisak - meghamisíthatják a leckék általi érzékelést.


- Csak mert mindenki egyféle módon viselkedik, még nem azt jelenti, hogy az a helyes.


- Ritkán van csak egy helyes megoldás.


- Kérvényezheti a megbocsájtást.


- Különleges záradék nincsen.


- Önt szeretik. Akkor is, ha Bronxban vagy Szomáliában van. Minden más illúzió.


- A leckék különleges alkalmak, melyek a fejlődést szolgálják. Nem rossz szándékból vannak.


- Saját testünket másokra bízni kockázatokkal járhat.


- Másokat a fejlődésükben megakadályozni nem hoz semmiféle hasznot.


- Kiváltképpen az éjjeli órákban alkalma nyílik, hogy elhagyja testét. A testen kívüli tapasztalatok nem tárolódnak a testben illetve az agyban.


- Saját testével játszadoznia jogában áll. Amennyiben mások testével szeretné ezt tenni, kérje beleegyezésüket.


- Nincs értelme puskázni.


- Aki életbiztosítást kínál Önnek, az csaló.


- Nem az a cél, hogy Elsők legyünk.


- Nem az a cél, hogy cool-ul nézzünk ki.


- Az Ön helyzetében Önnél jobb benyomást senki más nem tenne.



Kiegészítés:


Az inkarnáció szándékos befejezése haszontalan ügyintézést von maga után.


Nem Ön az egyetlen, akinek kételyei vannak az inkarnációs szerződés értelmét illetően.


Mivel Ön a szerződéshez beleegyezését adta, hasztalan azon keseregni, hogy Ön itt van.


Jelen szerződés fel nem bontható.



- A fentebb olvasható kis szösszenet sokkal értelmesebbnek látszik, mint bármelyik mai vallás filozófiája. Nem csoda, ha az emberek nem értenek egyet olyan istenek képével aki már egyszer megkísérelte elpusztítani az emberiséget(keresztény) vagy akinek nevében akár ölni is szabad(iszlám).


Ha már választani kellene, személy szerint inkább választanám ezt a szemléletet és ehhez tartozó istenképet, mint bármely másikat. Mondjuk lehet sokan csatlakoznának ehhez, ha tudomásuk volna erről, mintsem a keresztény istent imádnának. Nektek mi a véleményetek erről?


Ateistákhoz külön kérdés: Számotokra is szimpatikusabb a fentebb leírt elképzelés vagy a többivel(vallással) együtt elvetendőnek érzitek?



2014. aug. 5. 06:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 pelgrim ***** válasza:
Egy szóval remek!
2014. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
15%
Én maradok Jézus mellett. Azért mert te nem ismered Jézust, más még igen. Abból indulsz ki, hogy mindenki olyan tudatlan, mint te (ez nem egyenlő értelmű a hülye szóval, csak tudatlant jelent, tapasztalatlant), így a döntésünk mellette komoly bizonyságokon álló örök érvényű.
2014. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
0%

Már az első pontod is ostobaság. De a többi is az.

Az ateisták sem értenének veled egyet.

2014. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 ceri ***** válasza:
59%

IDÉZETEK AZ APOKRIF IRATOKBÓL......

...


-A Reinkarnációról: "Mindannyian, ti élőlények, egy hosszú ösvény eredményei vagytok, és évezredek óta járjátok a világok köreit, akárcsak én."


[link]


Annak aki nem tud az apokrifekről

A vatikáni vezetés sem tagadja, hogy 353 és 451 között számos zsinaton Jézus tanításának egy részét tiltottá (vagyis apokriffé) nyilvánították. Azt viszont csak 1945-ben tudtuk meg, hogy ez a rész: a 95 %-a !


Mindig az ember a bűnös, legyen az pap, politikus vagy akárni.

2014. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:

"§5. Azt tehet, amit csak akar. "


Feltéve, hogy azt akar, amit van is lehetősége megtenni.


"§6 .Egy lecke addig ismétlődik, míg teljesen meg nem értette. Akár inkarnációkon keresztül."


Ezzel csak az a baj, hogy mivel nem emlékszel előző élete(i)dre, ezért nem tudod, hogy ugyanazt a leckét csinálod-e, vagy már másikat, tehát azt sem tudod, hogy valóban megértetted-e már a leckét, vagy még nem (és csak azt hiszed). Továbbá azzal sem vagy tisztában, hogy pontosan mi is a jelenlegi életed leckéje, hiszen a lecke megértésének tényleges időpontja nem esik egybe a biológiai halál időpontjával.

Ezek alapján ez csak egy jól hangzó, de valójában üres, semmitmondó paragrafus.


"§8. Tükröket kap, hogy tanuljon. Sok tükör úgy néz ki, mint egy test. Azért vannak, hogy megmutassák azt, ami Önben van. "


Hee? :D


"§9. Ha teste elpusztul, vagy már nem működik, újat kap. Persze ez egyes esetekben várakozási idővel járhat. "


Csak épp semmi infó sincs az előző testé(i)ről, hogy azokból mennyi volt, milyenek voltak, hogyan pusztultak el, és mennyit várt az egyes testekre.

Szóval ez is csak jól hangzó, de üres paragrafus.


"§10. Az inkarnációs szerződés akkor jár le, ha minden lecke kielégítő eredménnyel zárul."


Vagyis soha? Mert mindig lehet újat tanulni, vagyis mindig jöhet új, ismeretlen lecke.

Vagy másik oldalról közelítve a kérdést: Ha tényleg mindent megtanultunk, és eljön az inkarnációs szerződés vége, utána mi lesz? Nem kapunk többé új testet? Ha nem, akkor mit fogunk csinálni, unatkozni az idők végezetéig? Ám ha testnélküli állapotunkban nem unatkozunk, mert az esetleg jobb, mint a "testes állapot", akkor meg miért is kötnénk inkarnációs szerződést?

F*ck logic.


"§11. Az, hogy mi számít kielégítőnek, Ön határozza meg!"


Oké, akkor én most úgy határozok, hogy minden leckém kielégítő volt. Na most mi van, mi lesz? Már el sem tudom küldeni ezt a hsz-t?


"- A fentebb olvasható kis szösszenet sokkal értelmesebbnek látszik, mint bármelyik mai vallás filozófiája."


Szerintem meg egyik vallás sem értelmesebb mint a másik, feltéve, hogy értelmes alatt (többé-kevésbé) logikust értünk.


"Ha már választani kellene, személy szerint inkább választanám ezt a szemléletet és ehhez tartozó istenképet, mint bármely másikat."


Hálistennek olyan korban élünk, amelyben nem vagyunk rákényszerítve, hogy mindenképpen valamiféle vallást kelljen választani magunknak :)

2014. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 ceri ***** válasza:
30%

Majd elfelejtettem -a kérdésre a válasz:


Mert vannak emberek akikben több a sátán, mint az isten -a sötétség, mint a világosság- a sátán pedig szeretné, h ez minél inkább így legyen. A gonosz uralkodni akar, a jó pedig jót akar mindenkinek.

2014. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"mintsem a keresztény istent imádnának"


Nincs keresztény isten. Egy Isten van. Hogy te milyen formában fogadod el őt, az csak a te dolgod.

2014. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Remek, szóval a pocskondiázóknak:


2-nek:


"Azért mert te nem ismered Jézust, más még igen"


- Ha valóban ismernéd ahogy állítod, nem írnál olyan butaságot, mint amit. Senki sem állította, hogy Jézus nem fér bele ebbe a képbe, sőt ha valóban kutatnád a keresztény hitet ismernéd az apokrif iratokat amiket a 4-es is említ amiben benne van a reinkarnáció tana. Az, hogy egyes embereknek ez nem tetszett és úgy döntöttek, hogy kihagyják a bibliából, az már nem az én hibám. A biblia sem más mint több könyv összeollózása(elméletileg 4), hogy egybehangzó legyen. De mivel ihletettebbek Máté, Lukács, Márk vagy János, mint a többi akkori szent iratot író ember akiknek írásait apokrifoknak kiáltották ki? Semmivel. De minek is mondom, hisz te ezzel mind tisztában vagy, ugye? A komoly döntésed mellett viszont kíváncsi lennék a komoly bizonyosságokra miért is veted mondjuk te magad el az apokrif iratokat anélkül, hogy bármi fogalmad is lenne róluk és nem csak azért mert mások azt mondták. Kérlek, mond el a saját szavaiddal.


Tudatlannak nevezel, pedig foggalamd sincs arról, mit tudok és mit nem. Szóval ki is a tudatlan?


3-nak:


"Már az első pontod is ostobaság"


- :) Neked pedig az első mondatod. Nem kell a reinkarnációt valld, vagy bármely vallásban higyj, hogy az első pont igaznak bizonyuljon:


Ön kap egy testet. Ez a test új és egyszeri. Senki más nem kapja ugyanazt a testet.


- Ugyan miféle kivetni valót látsz ebben? Talán neked nincs tested? Esetleg te osztozol valakivel rajta? Magyarázd már meg mi ebben az ostobaság.

Másrészt pedig ne nyilatkozz mások nevében:"Az ateisták sem értenének veled egyet."


- Saját véleményed lehet, de mások helyett ne akarj már mindent jobban tudni :) De most komolyan, én elfogadom, ha szerinted ostobaság az egész, de meg is tudnád indokolni, hogy miért? Mert ha valamiről van ugye egy véleményem azt meg is tudom indokolni, hogy miért mondom, de ez valami miatt lemaradt...

2014. aug. 5. 09:19
 9/69 ceri ***** válasza:

sceptik, te csak a lényeget nem érted.

Itt lelki evolúcióról van szó, nem a lecke bemagolásáról, és 1 fajta megértés és érzés nélküli felmondásáról.

2014. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

Nem szeretném folyton kihangsúlyozni, de vegyétek figyelembe, hogy a következőkben leírt válaszok csak a személyes véleményemet tükrözik, nem pedig általános igazságokról beszélek, szóval a mondataim kezdhettem volna úgy is, hogy Szerintem...



Sceptic barátomnak:


"Feltéve, hogy azt akar, amit van is lehetősége megtenni. "


- Természetesen a "minden" magában foglalja a lehetőségei határait. Ezt nem kell külön részletezni szerintem.



"Ezzel csak az a baj, hogy mivel nem emlékszel előző élete(i)dre, ezért nem tudod, hogy ugyanazt a leckét csinálod-e, vagy már másikat, tehát azt sem tudod, hogy valóban megértetted-e már a leckét, vagy még nem (és csak azt hiszed). "


- Valószínűleg amit jelenleg teszel még nem éretted meg, hisz akkor nem lenne lecke, nem :)


"Továbbá azzal sem vagy tisztában, hogy pontosan mi is a jelenlegi életed leckéje, hiszen a lecke megértésének tényleges időpontja nem esik egybe a biológiai halál időpontjával. "


- Pontosan így van, ezért kell fgigyelni arra, hogy mik azok a dolgok az életedben amik ismétlődnek folyamatosan... Ha ez megvan, abból már könyebb kitalálni, mit is kellene megtanulni. Szerintem az nem egy rossz dolog, hogy addig addig esel el a biciklivel míg meg nem tanulsz biciklizni. Ha folyton arra koncentrálsz, hogy megint és megint elestem akkor természetes, hogy nehezebben vagy rosszabb esetben sehogy sem tanulod meg. Viszont a fejlődés a javadat szolgálja. A példa nem a legjobb, mert valszeg nem ilyen feladatok vannak, de mondjuk a képesség arra, hogy megtanulj figyelni másokra és ne csak mindig a saját magad mondókáját fújd, szerintem igenis szükségszerű, nemcsak az adott személy számára, hanem akár az egész társadalom számára. Ha mindenki megtanul figyelni a másikra, kevesebb vita lesz. Mondjuk. De ez csak egy példa.


"Ezek alapján ez csak egy jól hangzó, de valójában üres, semmitmondó paragrafus. "


- Remélem a fentiek tükrében máshogy gondolod.



""§8. Tükröket kap, hogy tanuljon. Sok tükör úgy néz ki, mint egy test. Azért vannak, hogy megmutassák azt, ami Önben van. "


Hee? :D "


- Az emberekről beszél akik körülvesznek és felhívják a figyelmedet a hibáidra.



"Csak épp semmi infó sincs az előző testé(i)ről, hogy azokból mennyi volt, milyenek voltak, hogyan pusztultak el, és mennyit várt az egyes testekre.

Szóval ez is csak jól hangzó, de üres paragrafus."


- Mert nem is az a lényeg, hogy mennyi teste volt és hogyan élt. A lényeg az, hogy megtanult mondjuk türelmesebb lenni, vagy megtanulta, hogy a párkapcsolat alapja az egymás iránti bizalmon nyugszik, vagy hogy addig nem várhatok el a másiktól semmit míg én nem adtam valamit neki. Ezek a dolgok nem testfüggők, vagy életfüggők. Minden életben lehet hasznosítani őket és lényegtelen, hogy előtte egy fekete benszülött voltál e vagy egy angol királyi sarj.



"Vagyis soha? Mert mindig lehet újat tanulni, vagyis mindig jöhet új, ismeretlen lecke. "


- Nem. Szerintem a földön megtanulható leckék száma limitált. Mivel nem új technológiákról beszélünk amit meg kell tanulni, hanem viselkedésformákról, így nyilván az elavult viselkedésformákat nem kell megtanulni. Senkit sem érdekel a kőkorszaki ember kommunikációja(hacsak nem ez a szakterülete) így az nyugodtan átugorhatjuk. Viszont amit átugrottunk valami más helyettesíteni fogja, hisz új dolgok jöttek be helyette. Így látható, hogy a megtanuladó dolgok száma nem sokban bővül a jelenlegi keretek közt.



"Ha tényleg mindent megtanultunk, és eljön az inkarnációs szerződés vége, utána mi lesz? Nem kapunk többé új testet? Ha nem, akkor mit fogunk csinálni, unatkozni az idők végezetéig?"



- Nem, dehogy. Mi következik az általános iskola után? Valszeg lesz tovább fejlődési lehetőség, de már nem az emberi kapcsolatok szintjén. Ez olyan, hogy attól, hogy megtanultad a négy alap műveletet matekból az még ugyan olyan fontos marad, sőt! Ezek lesznek csak igazán az alapjai a később megtanulandó dolgoknak. Szerintem. És, hogy mik lesznek azok? Fogalmam sincs :) Én sem tartok még ott :) De ha ott is tartanék, vajon megértené egy általános iskolás a felsős matekot úgy, hogy egy olyan próbálná meg elmagyarázni aki jelenleg is épp tanulja azokat a dolgokat? Nem hiszem. Ezek elmagyarázásához "tanár" szakképesítés kell. Ami mondjuk válasz is lehet arra, hogy mi az, ami ezen életeink után következhet. Szerinted Buddha, Jézus, vagy Teréz anya, vajon csak simán okos emberek voltak? Szerintem tanítók, de ne menjünk most ebbe bele.



"Ám ha testnélküli állapotunkban nem unatkozunk, mert az esetleg jobb, mint a "testes állapot", akkor meg miért is kötnénk inkarnációs szerződést?

F*ck logic. "


- Hogy tudnád élvezni és értékelni azt a filmet amit most a kor legjobbjának tartasz mondjuk 2 évesen? Sem a nyelvet nem ismered, sem a logikád nincs kifejlődve, sem a társas kapcsolatokról nincs fogalmad és még sorolhatnám? Hogy tudnád élvezni a legjobb pc-s játékot(vagy konzolt kinek mi tetszik) ha nincs kézügyességed hozzá, ha nincsenek reflexeid, ha már az első szörnynél összecsinálod magad, mert az idegeid olyanok mint a legvéknyabb cérnaszál?

Szerinted tényleg nincs értelme fejlődni és tanulni? Igaz, hogy 6-7 évesen is jól elvagy a játékaiddal a magad kis világában de a SAJÁT kíváncsiságod hajt előre abban, hogy még több dolgot megismerj és megtudj. Nem én vagyok az aki erre kényszerít, te magad ösztönzöd saját magad a kíváncsiságoddal.

És ez igen is logikus. Most mond, hogy nem.



"Oké, akkor én most úgy határozok, hogy minden leckém kielégítő volt. Na most mi van, mi lesz? Már el sem tudom küldeni ezt a hsz-t? "


- A döntést nem itt hozod meg hanem odaát :) Ez olyan mint egy hullámvasút, felültél rá és közben nem mondhatod, hogy kösz gyerekek nekem elég vol én kiszálltam. Majd ha vége lett eldöntöd mész e még egy kört vagy átülsz másra :) Nem?



"Szerintem meg egyik vallás sem értelmesebb mint a másik, feltéve, hogy értelmes alatt (többé-kevésbé) logikust értünk."


- Szerintem sem, de ez nem vallás és nem is követ semmiféle dogmát. Az igaz, hogy bizonyos dolgokat nem tudsz leellenőrizni, hogy valóban így van e. Viszont ha apróbb lépcsőkben gondolkodsz, a fejlődés látható, tapasztalható. Az pedig, hogy ez betudható önszorgalomnak és nem pedig annak, hogy valami karma irányítja az életünket pont arra jó, hogy ne legyen megkötve senki keze Mindeni úgy érezhesse, hogy saját akaratából dönt. Ez a szabad akarat lényege. Szerintem.


"Hálistennek olyan korban élünk, amelyben nem vagyunk rákényszerítve, hogy mindenképpen valamiféle vallást kelljen választani magunknak :)"


- Ebben egyetértek, de a kijelentésem feltételes módban volt. Csak véleményt formáltam.



6-nak:


- Nem hinném hogy van sátán. A sátán abból jött, hogy az embernek duális világképe van és ha van jó akkor szerinte lennie kell annak ellentétének is. Csak azt felejtik el, hogy igazából nem két pólusú állapot van, hanem csak két különböző. Nincs olyan hogy sötétség, csak a fény hiányát hívjuk annak. Olyan, hogy sötétet létrehozni nem tudsz, csak úgyha elveszed a fényt. Viszont fényt tudsz csinálni :) Ugyan így van a hőmérséklettel is. Az, hogy valami hidegebb vagy melegebb csak annak fügvényében mondható ki, ha meghatározzuk, hogy mihez képest hidegebb vagy melegebb :)

Szóval szerintem sátán nincs. Ugyan úgy, ahogy jó és rossz sincs. A jót és rosszat is csak akkor tudod meghatározni, hogyha van mihez viszonyítanod. Sőt még egy csomó minden más is befolyásolja. Pl az, hogy az a bizonyos cselekedet következménye hogyan fog hatni a környezetére, vagy elindít e egy másik folyamatot? Stb.


7-nek:


"Nincs keresztény isten. Egy Isten van. Hogy te milyen formában fogadod el őt, az csak a te dolgod."


- Igazad van. Nálad a pont.

2014. aug. 5. 10:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!