Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten küldheti a pokolba az...

Isten küldheti a pokolba az ateistákat?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés már régóta foglalkoztat. A vallásos emberek azt mondják, csak az kerülhet a mennyországba, aki hisz Istenben. De mivan akkor ha egy tegyükfel ateista ember egész élete tele van önzetlen, jó cselekedettel (adakozott a szegényeknek, segített a rászorulóknak, stb.) akkor Isten (ha létezik)sok jócselekedete ellenére küldheti a pokolba az illetőt? Hiszen ha úgy nézzük egyetlen nagyobb bűne az volt, hogy nem hitt a teremtőben.

2014. aug. 12. 13:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


Isten senkit nem küld a pokolba. A Biblia szóhasználatában ugyanis a pokol a halottak tartózkodási helyét jelöli (lásd héber seol, görög hádész). Minden ember ide kerül a halála után függetlenül attól, hogy jó volt-e vagy rossz. Innen lesz a feltámadás az igazaknak egy örök életre, a gonoszoknak pedig az ítéletre és a kárhozatra.


Isten minden embert szeret és mindenkit meg akar menteni tekintettel arra, hogy minden ember az ő teremtménye. Ezért halt meg Jézus, hogy megmentse az embereket. Az örök életre való alkalmasság saját cselekedetek alapján azonban nem érhető el. Az emberben ugyanis a természete szerint ott van az önzés. Isten a lelkiismeretén keresztül minden embert megszólít. Aki válaszol erre a hívásra és elfogadja Isten kegyelmét az üdvözül. Ez így működik.


Üdv. Péter

2014. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Én mint ateista (bár nem hiszek benne) de fel vagyok készülve rá, hogy a pokol fényeiben fogok sütkérezni :D


Remélem Isten lesz majd annyira nagylelkű és az ítéletem előtt még cseveghetek vele. Mert megismerni én is szeretném, ha ott áll előttem.

2014. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Kedves második hozzászóló!


Jézus Krisztusnak van erre egy kiváló példázata - amit sajnos sokan félreértenek, mivel szó szerint értelmezik - ami pont erről szól. Mivel nem hosszú, de annál tanulságosabb, bemásolom:

"Volt pedig egy gazdag ember, és öltözött bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozva, és volt egy Lázár nevű koldus, aki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele. És kívánt volna megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják az ő sebeit. Lőn pedig, hogy meghalt a koldus, és vitetett az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghalt pedig a gazdag is, és eltemették. És a pokolban felemelte az ő szemeit, kínokban lévén, és látta Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében. És ő kiáltva, mondta: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötörtetem e lángban. Mondta pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek. Mondta pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához, mert van öt testvérem, hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak. Mondta néki Ábrahám: Van Mózesük és prófétáik, hallgassák azokat. Ama pedig mondta: Nem úgy, atyám Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, megtérnek! Ő pedig mondta neki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad." (Lukács evangéliuma 16:19-31)


Üdv. Péter

2014. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Jézus elmondta, hogy mi szerint ítél:


Máté 25;31-46


"De mivan akkor ha egy tegyükfel ateista ember egész élete tele van önzetlen, jó cselekedettel (adakozott a szegényeknek, segített a rászorulóknak, stb.)"

Jézus szavai szerint így fogja azokat szólítani:

"Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta."

2014. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%

A Katolikus Lexikonból:


"Azt sem szabad elfelejteni, hogy a megváltás hatása az egész emberiségre kiterjed. ìgy lehetséges, hogy a szentség konkrét kiszolgáltatása nélkül is létrejöjjön a kegyelmi hatás olyanokban, akik egyébként megteszik, ami tőlük telik. Aki ilyen lelkülettel él, abban van valamilyen burkolt hit, s legalább az a beállítottság, hogy elfogadná a kinyilatkoztatást, ha ismerné, ill. ha fölajánlanák neki."

[link]


Magyarul az is üdvözül, aki emberi szempontból keresztény életet él, de nem vallásos, mert nem ismeri a kereszténységet.


Az én értelmezésem szerint tágabb értelemben ide sorolhatjuk azokat is, akik önhibájukon kívül nem ismerik "eléggé" a kereszténységet, hanem előítéleteikre támaszkodnak; vagy akik rosszul ismerik, mert valamilyen hiteltelen, rossz ember által találkoztak vele. Ez a két kategória nagyjából lefedi a mi kultúránk ateistáinak nagy részét.

2014. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A bűn büntetése a pokol.

Az, hogy valaki nem hisz egy, a józan ésszel, és a jelenlegi tudásunkkal szemben álló történetben, azt nem mondanám nagy bűnnek, inkább az ész és a logika győzelmének, amire igazán büszke lehetne.

Ráadásul, ha a hithű és mindent megbánó gyilkosok a mennyben fognak lubickolni, akkor a rendszerrel valami nagyon el van rontva.

2014. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Szerintem ennek éldöntését Istenre kellene bízni.

Ő látja a szíveket és a veséket.



Hívőknek:

"Ne ítélj, hogy ne...

"Kivagy te, hogy megítéld a másikat?

2014. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan ateista van, aki az amúgy vallások által is meghatározott elveknek megfelel egész életében. Nem csal, nem lop, nem hazudik, meg paráználkodni sem szeret. Hogy nem imádja Istent? Sokan azt gondolják, hogy az Istennek nagy szüksége van arra, hogy az itt élő emberek imádják Őt. Pedig az Isten az eredeti lelki környezetéből soha nem jön el....mindig a lelki világban tartózkodik.


Akik a helyes erkölcsi elvek szerint élnek, azok visszamehetnek. Nem ráérnek szemtől-szemben imádni? Szóval sok ateista inkább megfelel azoknak az elvárásoknak, amelyekkel vissza lehet jutni a lelki világba, mint némelyik, magát vallásosnak, meg hívőnek kikiáltó....

2014. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 titak ***** válasza:
100%
Isten Nem!, ellenben az Ő "szolgái, pásztorai" Igen.
2014. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

#9. Amit Isten nem tesz meg, arra "pásztorainak" még annyira sem hivatottak.


Kérdező:

Nem kell az ateistákat küldeni, mennek azok maguktól is, ha arról van szó, méghozzá gúnyos kacajjal, mondván hogy nem félnek tőle.

De hát felmerül a kérdés, hogy még ha a pokolba is mennek, ugyebár mit is érdekli ez az ateistákat???

2014. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!