Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában szó esik az...

A Bibliában szó esik az ősemberekről?

Figyelt kérdés
Azt jól tudjuk, hogy több előember faj is létezett, akik szinte már-már olyanok voltak, mint a modern ember. Szóval a kérdésem az lenne, hogy róluk ír-e a Biblia? Ők is Ádámtól és Évától származtak? Ha Isten megalkotta a tökéletes ember, akkor miért teremtett még melléjük egy rakás "béta verziót"?

2014. aug. 18. 23:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia nem ír az ősemberekről.

Ha logikusan végiggondolod, azok az emberek, akik megírták a könyvet, nem tudhattak az ősemberek létezéséről.


Másrészt a Biblia nem történelemkönyv, azaz nem úgy kell rá gondolni, hogy minden szava igaz és minden pontosan úgy történt, ahogyan abban le van írva.

A könyv példázatok gyűjteménye, és arra való, hogy a történetek mögötti tanulságot adja át.Nem szó szerint kell érteni a történéseit a könyvnek, hanem mögéjük kell látni és azt észrevenni, ami az elbeszélés mögött húzódik.


Így tehát nincs értelme a kérdésnek.

2014. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a Biblia nem történelemkönyv. A kérdés azokhoz szól, akik viszont így tekintenek rá. Kíváncsi vagyok rá, hogy ők mivel indokolják az ősemberek létét.
2014. aug. 19. 00:27
 3/47 anonim ***** válasza:
Aha, így érdekesebb, én is kíváncsi lettem.
2014. aug. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
16%

Jól tudjuk???? Miért? Léteznek olyan teljes csontvázak, amik minden bizonnyal egy olyan emberé volt, ami épp emberré vált? :D

Nincs. Ez csak elmélet. Hamisított leletek vannak, amikről aztán kiderült, hogy vagy majom, vagy több csontból összetákolt vagy ép egy beteg emberé, de ezekről már hallgatás van részetekről.

Én már szánakozók, mert mikor leírom, hogy nincs olyan leletet az evolucionisták kezében, ami bizonyíték lenne, hanem csakis elmélet, akkor csak lepontozást kapok, meg egy adag ocsmány, személyeskedő, sértegető választ, semmi mást.

2014. aug. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
17%

Tudjuk? Honnan tudjuk kedves kérdezö?


Inkább így írhatjuk: "a gyerekek megtanulták a tananyagot az iskolában. A tankönyvekben, a "szakirodalomban" láthatják a szörös görnyedt "majom szerü öseiket".....


Tudod hogy ebben milyen sok a csalás, a tévedés?


Hallottál például a pildowni emberröl? Meg arról, mikor egy-két csont elég ahhoz, hogy ezt az "ösembert" nagy szörösen ábrázolják?


Még az is megtörtént, hogy egy fogat találtak a tudósok, azt állították hogy a kihalt ösemberéé volt, míg kiderült hogy egy kipusztult disznófajta foga volt.


Amikor én jártam még az alapiskolába, tanultunk a "neandertáli" emberröl. Azt tanultuk, hogy az ember ösei közé tartozott. Ez sem volt igaz.


Aki ezt akkor elhitte, ma joggal érezheti, hogy a tudósok becsapták.

2014. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Igen, jól tudjuk. DNS-vizsgálatról esetleg hallottál már? A vizsgálatok szerint a legtöbb előember és a mai ember DNS-e 99,5%-ban megegyezik egymással, míg ez a csimpánz esetében, amit az emberek legközelebbi rokonának tartanak a majmok közül csak 96%.

Emellett ott van még a neandervölgyi ember is, aki viszont nem előember, hanem egy velünk párhuzamosan kifejlődött másik emberfaj. Bebizonyították, hogy a neandervölgyi és az ember genetikailag kompatibilis volt egymással, vagyis képesek voltak közös utódokat létrehozni, ami viszont egy ember és egy majom között nem lenne lehetséges. Tehát egyértelműen nem majmok voltak, és nem is genetikai rendellenességben szenvedő emberek.

2014. aug. 19. 06:36
 7/47 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdezö, pontosan ezt akartam neked mondani, hogy amikor még én tanultam az alapiskolában a neandertáli emberröl, akkor a szakértök még teljesen másként értették és magyarázták az egészet.


Tudod ez az emberi tudás.... nagyon-nagyon labilis... elég hogy felmerüljön egy újabb közet, egy darab csont és már megint minden másképpen van. Még a nagy tudományos szavakkal leírt tankönyvek is érvényüket veszítik :)


A tudósok is egymást között annyit vitatkoznak, nem tudnak ebben a témában megegyezni. Amit a gyerekek megtanulnak az iskolában, az éppen valaki befolyásos egyéntöl, egyénektöl elfogadott nézet....de ez nem garantálja a hitelességet.


De nézzük csak meg a fizikai, a matematikai törvényeket


Ezek adva vannak.... megbízhatóak ...ezek segítségével az ember a Holdra is leszállhatott, nem tévesztett célt

2014. aug. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Tudod, épp ez a tudomány lényege, hogy újra és újra felülvizsgálja önmagát. Ha olyan új információ birtokába jut, ami ellent mond a korábbi elméletekkel, akkor beismeri, hogy téved, és új elmélettel áll elő, nem próbál meg görcsösen kapaszkodni a régibe, és figyelmen kívül hagyni az új adatokat, ellentétben a vallással. Míg a tudomány a tényekhez igazítja az elméleteket, addig a vallás az elméletekhez a tényeket.
2014. aug. 19. 08:06
 9/47 anonim ***** válasza:
16%

T. Kerdezo!

Pontosan nem emlekszem, de par eve ment a TV-ben egy sorozat a Spektrumban. Ez arrol szolt, hogy tudosok kutattak az emberiseg csaladfajat. Minden emberi fajbol vettek DNS mintat, es ezt vizsgaltak meg. Oda jutottak, hogy minden ma elo emberfaj egyetlen emberpar leszarmazottja. Vagyis a Biblia igazat ir, amikor Adamot es Evat mint osszuleinket irja le.

Pedig ezek a tudosok nem vallas, hit tekinteteben vizsgalodtak. Egyszeruen kivancsiak voltak arra, hogy hova, meddig vezetheto vissza az emberiseg letezese. Udv: Judit!

2014. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 Tom Benko ***** válasza:
91%

@9: Na ja, csak a közös anyát és közös apát majdnem százezer év választotta el egymástól... :)

@Kérdező: Eredményes volt a trollbait, meg is jöttek. :)

2014. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!