Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha minden vallás és az abban...

Ha minden vallás és az abban tanítottak egyszerű mese és emberi képzelet szüleménye, akkor hogyan fogalmazható meg az élet értelme? Van neki egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szerintem az életnek nincs semmi értelme, mármint emberi értelembe véve. Az a baj nem tudjuk önmagunkat szemlélni "harmadik félként", csak emberként. Pedig a természet pazarló: sok millió sperma közül 1 talál célba egy bizonyos közösüléskor, ha célba talál egyáltalán és beágyazódik az embrió. Ha ezek után ki tud fejlődni és ha világra tudja hozni az anya, ha fel tud cseperedni, nos, erre a számok alapján nagyon kicsi az esély. Mégis 7 milliárdan vagyunk ezen a bolygón. Gondoljatok bele hány liter sperma ment már kárba és mennyi, mennyi ember halt már meg csak hogy mi - a jelenben - itt legyünk? Mennyi, mennyi élet. Senki nem veszi észre mondjuk pár százezer évre vetítve, hogy hullunk mint a legyek? És ezen röpke idő alatt csak eszünk-iszunk-alszunk-szexelünk, megannyi rutinszerű cselekvést végzünk droidokként az életben maradásért, majd mind meghalunk. Mi értelme van ennek? Nem hinném, hogy az a bizonyos jóságos télapó az égben megjutalmazna amiért jóságos voltam a megannyi szintén légy módjára hulló embertársamhoz. 200 év múlva már senki nem emlékszik senki nevére, elhordják a sírokat, kihalnak a családok, elfelejtik az ősöket. Minden piramist ledönt idővel a szél, a természet kíméletlen törvényei.


Miért akar mégis az ember örökké élni, amíg csak a Föld történetében egy pislantás sem volt az élete (nemhogy az univerzuméban)? Miért hisszük azt, hogy fontosak vagyunk, hogy számítunk? Hogy van jutalom? Miért hazudunk magunknak is ezekről ócska gyerekmeséket gyártva? Miért reszketünk úgy a valóságtól, mint kisgyerek a sötétben?

Tényleg nem lehet feldolgozni, hogy egyszerűen csak vagyunk és NINCS semmi értelme a természet szempontjából a létezésünknek? Semmi jelentősége nem lenne, ha egyszer csak becsapódna egy meteorit és kipusztulnánk. Miért a dínók kihalásának volt jelentősége? Senki nem ítél meg minket odafent, csak mi egymást, senki nem számít ránk, csak mi egymásra.


És mégis gyilkoljuk egymást halomra, hazudunk egymásnak és nem vesszük észre, hogy senki más nem létezik szűk kis világunkban, csak mi, halandó emberek. Miért nem látják ezt be a többiek és vetnek véget a meséknek és egyszerűen tanulják meg élvezni az életet: azt a néhány pillanatot ami van nekünk az univerzumban mielőtt végleg eltűnünk örökre?


2014. okt. 6. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi is a természet részei vagyunk, vagyis ha mi adunk az életünknek értelmet, kap vele, általunk a világ is! Én adtam a saját életemnek elég értelmet, és örülök, hogy élek. Akkor is tetszik, ha tudom, hogy egyszer vége lesz, hogy nem igazak a különféle hitek mesekönyvei. Illetve igaz is lehet bármelyik, arra sincs bizonyítékom, hogy hamisak, csak éppen számomra nevetséges, gyermeteg dolgok. Szóval értelmet az ember maga adhat a létezésének, és a létezésnek is.
2014. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De keserű vagy... nyugi :)


Hasonló véleményen vagyok, de ettől még lehet, hogy valamelyik vallásnak van igaza, és akkor majd szopunk :D


https://www.youtube.com/watch?v=2ETCM90yHiY


Mindenesetre a vallások védelmében el kell mondani, hogy sokkal ritkábban gyilkolna miatta, mint más emberi dolgok miatt.

2014. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy nihilista/ateista ismerősöm szerint nincs külön értelme az életnek, de nem is kell, hogy legyen.
2014. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Az élet értelme a létezés kitüntetettsége. Az, hogy részesülünk a létezésből és éppen mi, ez egy hatalmas kegy véletlen részéről.

A személyes emberi létnek pedig annyi az értelme, amennyi értelmet ad neki, az adott személy. Az emberiség nagy része valóban csak "létezik", eszik iszik, dolgozik... Ők nem keresik az élet értelmét, de az élet értelme, hogy legyenek nagy célok, nemes eszmék, adjunk szeretetet és ne bántsuk környezetünk állat és növényvilágát...

Arisztotelész : "Rossz ember sokféleképpen lehet valaki, de jó csak egyféleképpen."

2014. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan mintha az bántana, hogy egyesek hisznek, holott magánügy, és gyermeteg úgy beállítani más hitét, hogy Istenüket holmi télapóvá alacsonyítod. Az emberek nem csak a vallás miatt ölnek, más ideológiák miatt is, ürügy mindig van (mögötte meg más érdekek). Nincs bizonyíték egyik nézőpontra sem, és nem is ez számít... Abból indulsz ki, hogy a hit az oka, hogy hazudunk egymásnak, valamint ők nem élvezik az életet, tehát negatív, pedig ez nyilván nem jelenthető ki általánosítva. Mind a természet szempontjából, mint az egyén/társadalom szempontjából, mind vallási szempontból lehet értelmet találni... Ha valaki nem akar magának ilyen értelmet, az az ő döntése. De ez a hozzáállás még nem lesz felsőbbrendű, jobb. És kit érdekel, hogy név szerint emlékeznek-e rám 200 év múlva? És a dinoszauruszok kihalásának úgy néz ki igen nagy jelentősége volt, a mi emlős nézőpontunkból mindenképpen (de hát ki tudja, mi lett volna, ha másként alakul...). :)
2014. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdezö, brrrr depressziós szomorú szövegedet olvasva, arra gondoltam, hogy én gyermekkorom óta hiszek Istenben.


Nem is volt az életemben sohasem olyan szakasz, amikor kétségeim lettek volna.


Szüleim JT voltak, hálás vagyok érte, hogy ebben a szellemben növekedtem fel. Rengeteg barátaink voltak mindig is.


Azért is hálás vagyok szüleimnek, hogy nem csupán a Bibliát olvastuk, /bár mindig is ez volt és maradt is a kedvenc könyvem/...hanem szüleim meséskönyveket, késöbb Verne, Dickens könyveket vettek nekem, majd mikor már dolgoztam és kerestem tovább vásároltam a klasszikusokat.


Szüleim megrendelték az Élet és tudomány cimü folyóiratot is, meg a barkácsoláshoz, kézimunkázáshoz segítö folyóiratokat....emlékszek hogy képregényeket is olvastam , de már eszembe sem jut a neve...


Szóval mindig is hittem Istenben, mindig is érdekelt a tudomány, a történelem stb.


Nagyon szeretem az életet, olyan csodálatos. Hála Istenemnek a gyermekem is felnött korára JT akart lenni, szabad akaratából és a párjával együtt.


Igy aztán nálunk nincs hiszti a karácsony nem megtartása miatt sem, hanem közös porgramokat, kirándulásokat szervezünk barátainkkal együtt.


Természetesen az élet hoz váratlan fordulatokat is fájdalmakat is amikor valaki életéért aggódunk.


Az élet csodálatosan szép. Csodálatos érzés a számomra, mikor este figyelem a csillagos eget, és hálát adok Teremtönek ezért a sok gyönyörüségért, amit alkotott....és hiszek a szép jövöben.

2014. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ceri ***** válasza:

Az életének mindenki maga adhat értelmet. Akkor is ha egyszeri, és elmúlunk végleg, és akkor is ha esetleg inkarnálódunk újra és újra.

Egyetlen 1 dolog ami értelmet adhat hosszú távon is, és amit biztos nem bánsz meg - harmóniában élni a világgal -ha úgy tetszik az isteni törvényekkel. A gyilkosságok, hazugságok, becstelenségek, stb a harmónia megbomlását eredményezik kisebb-nagyobb mértékben. Végül is mindegy, hogy van-e isten vagy nincs. Nem isten miatt kell jónak lennünk, hanem mert ez az érdekünk hosszú távon. És mert szép dolog jónak lenni másokhoz és magunkhoz. Élvezd az életet a lehetőségeid és ezen törvények keretein belül. Néha beleférnek kisebb vétkek is ha ez tesz boldoggá, de csak nagyon ritkán, hogy bátran nézhess tükörbe. Nem a vallási előírások bűn fogalmára gondolok, hanem kizárólag arra, amit fentebb írtam. Itt a földön ezt kell csak betartanunk. mert ezt az életet kell megoldanunk minél épebb testben és lélekkel.

Persze elfelejt majd az utókor, de ez nem baj. Az sem baj ha nem felelsz meg most mindenkinek -nem is lehet. A lelkiismereted legyen tiszta, és akkor lesznek emberek akik értékelnek. Ennél többre nem is kell vágyni. Minden ember akit szeretsz és aki téged szeret, ajándék, ami sokkal többet ér az anyagi dolgoknál. A spermát meg ne sajnáld -van elég ! :)))

2014. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha igaz lenne az, hogy csupán a létezésünk és a fennmaradásunk a cél, akkor teljesen felesleges lenne egy ekkora energiapazarló agyat fenntartanunk. Az általad említett "eszünk-iszunk-alszunk-szexelünk-höz" negyed ekkora is megtenné, sőt a megmaradó energiát felélhetnénk. Akkor végtére is miért áldozunk fel ennyi energiát?, a semmiért? Azért mert nem a semmiért áldozzuk fel. Jutalmunk nem kevesebb, mint az esély arra, hogy egy tökéletes, boldog világot teremtsünk mindannyiunk számára. Az más kérdés, hogy még messze vagyunk ettől. Szerintem egyszer eljutunk a célhoz.
2014. okt. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fairi1 ***** válasza:

Salx Narval


A hatalmas agyunknak köszönhető hogy 7 milliárd példányban van jelen az emberi genetikai állomány, és ember gyakorlatilag tengeri élőhelyeken kívül mindenhol megtalálható, magashegyekben sivatagokban és sarkkörön.

Nézd a többi főemlőst szűk élőhely,és negyed agyuk,sokuk kihalás szélén mert mi nagy agyunkkal kiszorítjuk őket és könnyedén kiirthatnánk ha akarjuk.

Hogy ezt "eszünk-iszunk-alszunk-szexelünk" sikeresen csináljuk kell a nagy agy. Amondó vagyunk túlontúl sikeresek is lettünk!

2014. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát, sajnos igen. "A mennyiség sok és a minőségi árú kevés". Én ennek ellenére bízok az emberek jobbik énjében. Biztos, hogy nem mostanában és az is lehet, hogy meg kell "égetnünk" magunkat előbb, de talán észhez térünk még időben.
2014. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!