Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondoljátok, hogy abból a...

Nem gondoljátok, hogy abból a könyvecskéből, ami ránk maradt (Újszövetség) nem lehet olyan egyes következtetéseket levonni, amiket levon (t) (n) ak és belemagyarázni dolgokat, amiket belemagyaráz (t) (n) ak, és amik nem is úgy vannak?

Figyelt kérdés

Valószínű, sőt biztos, hogy amiket leírtak valóban megtörténtek, de abban az időben másként fogtak fel és értelmeztek mindent, mint most.

Nem hallottuk a saját fülünkkel, nem láttuk a saját szemünkkel, igazából nem tudjuk átélni azt a szituációt, amit akkor azok átéltek .. és így lehetséges, hogy nem helyesen vélekedünk róla. De magyarázni, azt mindenki tudja, jobban mint a másik.


2014. nov. 27. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondoljuk:)
2014. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De akkor miért pont csak a Biblia történt meg? Gilgames története miért nem igaz? Szerintem az is megtörtént.
2014. nov. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2014. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem szeretem a zenét. :(
2014. nov. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért nem szereted? Semmilyet, egyáltalán?
2014. nov. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja? De, van amit néha hallgatok (ugyanazok, soha nem firssül). De ezt nem nevezném "szeretetnek", csak beidegződés: suliban megtanultam, hogy kell ismerni párat, mert ha azt mondom a tanár vagy más kérdésére és "ki a kedvenc együttesed vagy előadód?", akkor ha azt válaszolom "senki, nem érdekel", mindenki úgy néz rám, mintha nem itt élnék... :/


Bár ennek semmi köze a Bibliához, de szerencsére ilyenkor már alszanak a modik.

2014. nov. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fiatal rabbijelölt a folyosón olvassa a Tórát, és közben dünnyög:

- Nem értem...tényleg nem értem...

Meghallja az arra sétáló rabbi, és így szól hozzá:

- Mit nem értesz? Gyere, elmagyarázom!

Mira a fiú:

- Elmagyarázni azt én is tudom. Érteni nem értem.

2014. nov. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
üdv, mivel a biblia Isten szava, Isten pedig nem hazudhat, emiatt az abban leirtak igazak. Jézus pedig ugy tanított, hogy azt az akkor ért "egyszerű" emberek is simán megértették, mert nem voltak "túliskolázottak" aki mindenben más jelentést és összefüggést keresnek. Ekkor szólt Jézus, és ezt mondta: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. 26 Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél. 27 Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni. 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű. pl ebből egyszerű gondolkodással le lehet vonni, hogy Jézus atyja a Teremtő. és bele lehet magyarázni azt, hogy Jézus, és a Teremtő egy. béke.
2014. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Az áramot sem látod, senki sem látja, mégis létezik. Vagy azt is tagadod, mert nem látható? Attól mert te nem érted Jézus tanításait, nem jutott el a szívedig, attól más még érti és egyet ért velük.
2014. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt, hogy kinek mi hatol vagy hatolt vagy fog hatolni a szívéig, azt még ő maga sem tudja. Azt főleg nem látjuk, hogy a másiknak mi van szívében.
2014. nov. 28. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!