Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért temetnek valakit névtele...

Miért temetnek valakit névtelen sírba, ha tudják a nevét?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne tudják, hogy hol van. Ez egy fajta megalázás. Hogy megfosszák a rokonaikat attól, hogy normálisan leróhassák a tiszteletüket. Illetve, hogy a követőik, tisztelőik ne keressék fel a sírt, nehogy tömegek zarándokoljanak a sírhoz.

Általában politikai elítélteknél teszik ezt.

2015. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Tulajdonképp ezt jeltelen sírba temetésnek hívják.

Ezt általában olyankor teszik,ha valaki vagy nagyon súlyos bűntettet követ el,mint például ez a terror-merénylő,kvázi megalázásképp,hogy oké,elkaparjuk,de ne tudja senki hová,ne kapjon végtisztességet,ne nyugodjon a lelke.(kis vallás)

A másik,hogy ez még a világháborúk idején volt "divat" ahol az egymással épp szembenálló felek,az ellenfél elesett katonáit temették vagy jeltelen,vagy tömegsírba,szintén azért hogy megalázzák őket és senki ne tudja megtalálni őket.

Tehát ez az az eszme,hogy én többet érek a másiknál.

2015. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt megteheti egy jogállam?
2015. jan. 19. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A jogállam attól jogállam, hogy kötelezettségek vannak benne.
2015. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előző hozzászólók már hasznos választ adtak a kérdésedre.


Ha a konkrét eset kapcsán kérdezed (amire csak a kulcsszavak elolvasása után jöttem rá), akkor szerintem többek között az indokolhatta ezt a döntést, hogy az adott település lakói részéről feltehetően komoly tiltakozás lett volna az ellen, hogy az ő temetőjükben hantolják el a merénylőket, (tüntetők akár megpróbálhatták volna megzavarni vagy megakadályozni magát a temetést is) másrészt nyilván nem akarták sem azt, hogy fanatikusok "zarándokhelyévé" váljon a sírjuk, sem azt, hogy a másik oldal részéről esetleg sírgyalázás, vagy akár halottgyalázás kövesse a temetésüket.


"Ezt megteheti egy jogállam?"


Nyilván megteheti, ha a franciák megtették. Biztosan van rá jogi szabályozás.


Azzal, ha valaki ilyen terror cselekményt követ el, önként mond le olyan jogokról, amik egyébként megilletnék akár életében, akár holtában.


Feltételezem, hogy a merénylők családtagjaiknak és az áldozatok szeretteinek a jeltelen sírba temetés a történtek súlyát tekintve egy harmadrangú kérdés.

2015. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy volt-e családjuk Franciaországban, de a család gondolom erről dönthet, nem? Vagy ezen jogát elveszik?
2015. jan. 21. 00:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van családjuk Franciaországban, minhárman már ott is születtek második- harmadik generációként.

De ilyenkor attól félnek, hogy esetleg a mártíroknak kikiáltott terroristák sírját zarándokhelynek fogják használni azok, akik egyetértettek velük, és ebből újabb zavargásokra és gyülekezésre találnak okot, ami többeket újabb ilyen cselekedetekre és bosszúra serkenthetik.

2015. jan. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha ugyanazokról beszélnünk, én a disznókkal etettem volna fel a holttestüket. Franciaországban élnek, ott tanulnak, kapják a segélyt, és ez a hála.
2015. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ez most egy jogi kérdés volt


ha a család döntött így, akkor sem értem, mert attól, hogy névtelen, még lehet tudni, hogy hol van

2015. jan. 21. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, hogy Ben Laden is a tengerben végezte...!
2015. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!