Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg magunkat...

Hogyan védhetjük meg magunkat a szektáktól? (pl jehovisták, szceitnológusok, stb. )

Figyelt kérdés
Ha egy ilyen szekta taggal összetalálkozik az ember, aki téríteni akar, határozottabban, vagy kedvesebben kell elutasítani, melyik hatásos?
2015. febr. 24. 20:14
1 2 3
 1/24 Ozmium42 ***** válasza:
56%
Jehova tanúit azzal kell elhajtani, hogy más tanúk már járnak hozzád tanulmányozni, meg van és elolvastad az összes folyóiratukat, meg egyéb papírjaikat, amiket oda akarnak adni neked, és akkor leszállnak rólad, talán.
2015. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha az elso 'koszonom, nem erdekel' nem hatasos, a masodik legyen kicsit hangosabb, hogy mindenki hallja. Semmifele magyarazkodasra, kedveskedesre nincs szukseg.
2015. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
Lakatlan szigetre kellene őket dobálni.
2015. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
64%
Én a Gyurcsányista öregnéniktől jobban félek. Még a végén megdobnak egy Lenin összessel vagy egy Kiváló Dolgozó kitűzővel.
2015. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Én soha senkinek nem nyitok ajtót. Ha ismerős/rokon akar jönni, akkor telefonál, mielőtt idejön. Mások haladhatnak tovább.


Az egyik ismerősöm azt mondta JT-nak, hogy ő valamilyen lelkész, majd ezután zéró hozzáfűznivalóval és zéró kérdéssel sietve távoztak a helyszínről.


A szomszédom meg felajánlotta, hogy fáradjanak be nyugodtan, ha akarnak vele d*gni (így szó szerint).

Nem mentek be, és nem tudtommal nem kopogtak nála azóta.


Egy szcienológus térítő előtt pedig autistát kell játszani, mert olyanok mint az éhes pióca.

2015. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
*sok volt a "nem" a mondatban*
2015. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ne legyél velük kedves.

Én beleestem ebbe a csapdába, mert udvarias akartam lenni, erre azok a lököttek azt hitték, hogy meggyőzhetnek, mert azt látták rajtam, hogy eldiskurálgatok velük.

Vissza is járkáltak még vagy 5-6-szor, de egyszer sem mentem ki nekik.


Ha te ajtót nyitsz vagy kimész a kapuba, akkor keménynek kell lenned.

2015. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Határozottan, de udvariasan.

Másodszorra már csak határozottan.

Ha harmadszor is jön, meg lehet említeni, hogy zavar a fekete misében.

2015. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ja, a szcientológusok nehezebb téma.

Ők sunyi módon sok helyen ott vannak: drogmaraton, ingyenes IQ tesztek, nyelviskola... persze nem mondják meg előre.


Sehol nem szabad kényes adatokat elárulni magadról és óvatosnak kell lenni.

2015. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2015. febr. 24. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!