Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten építene egy valódi...

Ozmium42 kérdése:

Ha Isten építene egy valódi véletlen szám generátort, akkor a számok, amiket generál, véletlenek lennének, vagy Isten akarata?

Figyelt kérdés
( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. márc. 6. 18:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egy szerkezetről van szó, amit persze szánt szándékkal működtetünk, tehát nem az véletlen, hogy kapunk egy számot, hanem hogy melyiket kapjuk, mondjuk 1 és 10 között (akár).
2015. márc. 7. 00:01
 12/25 Lebannen ***** válasza:
Nem létezik olyan, hogy véletlen.
2015. márc. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 szp72 ***** válasza:
Tud-e az Isten olyan szerkezetet csinálni, aminek maga sem ismeri a működését? Aminek maga sem tudja megjósolni a számait? Nem tud, ez logikai önellentmondás. Isten mindenható, de logikai önellentmondásokra ő sem képes. Például hagyományos dobókockával 7-est dobni. Háromszögű kört rajzolni. stb.
2015. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Egy olyan mindenható lénynek, aminek Istent képzelik, semmi sem lehet akadály.

Ha azonban véletlent szeretne generálni, az ütné az ő mindent tudását és nem sikerülne, de mivel mindenható, mégis sikerülnie kell.

Ekkor azonban felmerül a gyanú, hogy ha felette is van egy entitás, akkor az ismerheti azt a sémát, ami neki véletlen, mert még nála is mindent tudóbb, sőt mindenhatóbb és egy szinttel megint feljebb érkeztünk, de akkor az a szuper mindenható, aki Istennél is mindenhatóbb, (lehet, hogy Istent is ő teremtette?) - az tud e véletlen generátort létrehozni?

USW... egyre tovább...

2015. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Hát tudod utolsó még egy halandó embertöl sem ha normális, hiába kéri könyörög valaki, hogy nem normális dolgokat csináljon.

Akkor miért tenne a bölcs Teremtö eleget az ehmm. beteges kéréseknek?

Ez már egy kicsit bizonyos intézet szagú :D ...nemde ?


Egyik ismerösöm mondott egy esetetet egy bizonyos orházi osztályból. A páciens azt képzelte, hogy jön a vonat a szobába és leüti öt. Az orvos azt mondta, nem baj, kinyitjuk az ajtót és átrobog a vonat. A páciens lenyugodott.


No most kit kellene lenyugtatni és hol? Kinek van szüksége a háromszögletü kerékre és a többi nagyon értékes dologra?

2015. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kati, nyugodj akkor le, mert nem háromszögletű kerékről folyik a vita, hanem a véletlenről.

Ami a mi számunkra véletlen, az egy felsőbb entitás számára érthető lehet, hiszen több paramétert tud beszámítani, de ha neki is van olyan esemény, ami számára véletlennek tűnik, az csak azt bizonyítja, hogy nem ért mindent ő sem, de az ő fölött álló hatalom, aki esetleg őt teremtette, az attól még értheti.

Én természetesen nem képzelem ezt, mert szerintem nincs felettünk semmiféle entitás, egy sem, nemhogy még többszöröződve, akárcsak a dupla tükör esetén, amint látjuk magunkat hogy a tükörbe nézünk, hogy a tükörbe nézünk,hogy a tükörbe nézünk...

Az meg miért beteges vajon, hogy azt tételezzük fel, hogy valami véletlenszerű?

Az ember számos véletlennel találkozik, bár ezeknek a véletleneknek az elemzése azt mondja, hogy nem véletlenek, csak éppen képtelenek vagyunk minden paramétert figyelembe venni, ezért nem tudjuk valamilyen esemény bekövetkeztét kiszámítani, előre látni.

Hátha van másfajta véletlen is, ami tényleg kiszámíthatatlan, még Istennek sem sikerülne, ha lenne?

Ha mondjuk egy szabályos tűt a hegyére felállítunk egy légmentes térben, de pontosan a hegyére, a legfüggőlegesebb irányban, akkor annak az eldűlési iránya bizonyára teljesen véletlen lesz, bár még az is meglehet, hogy véletlenül el sem dűl, csak áll és áll a hegyén milliárd évekig és nem moccan sem erre, sem arra, mert olyan tökéletesen jól lett felállítva, bár az esélye megvan, hogy egy idő múlva mégiscsak eldől.

Isten vajon ki tudná e ezt számolni előre?

Ha igen, akkor semmit sem ér az összes cselekedetünk, hiszen minden előre elrendeltetett, az, hogy megőrülsz e, vagy ateista leszel, vagy éppen JT, az nem tőled függ.

2015. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ez a dolog, ha minden eleve elrendelt, Isten létét cáfolná, mert miután mindent eleve elrendelt, a továbbiakban nincs rá semmi szükség.

Lényegében ha be is avatkozik, akkor sem tehet mást, mint amit eleve elrendelt, így ő sem lehet mindenható, mert vagy szereplővé silányodik a saját elrendelésében, vagy pedig képtelen előre látni olyan mértékben, hogy a számára is kiküszöbölhetőek legyenek a véletlenek.

Tökéletes istencáfolat, amely a szükségszerűséget és a véletlent állítja szembe egymással és a végeredménye az, hogy Isten így sem, úgy sem lehetséges.

2015. márc. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ozmium, én nyugodt vagyok, talán meg is köszönöm neked ezt a kérdést, mert nagyon jól mulattam. Igazán nem viccelek és nem csúfolkodok. :) Tényleg.


Mindenki úgy gondolkodik, ahogy akar. Érdekes néha belelátni az emberek lelkivilágába. Engem érdekel a pszichológia, és érdekes követni egyesek gondolatmenetét.


Mindenképpen Isten nem áll a kis teremtménykéi elé figyelmesen hallgatvaa a lehetetlennél lehetetlenebb kérseiket vágyaikat, nem ugrál elöttük mint a bohóc, hogy na nézd csak én ezt is tudom azt is megcsinálom, no hiszel-e már végre bennem. Igazán nincs rá szüksége. Akik hisznek benne, azoknak sincs szükségük ilyen dolgokon gondolkodni. Azok tudják értékelni szeretö Istenünk alkotásait, a csillagos égboltot...nem a nagy köveken meg hasonló "bölcsességeken" gondolkodnak. :)

2015. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

" Akik hisznek benne, azoknak sincs szükségük ilyen dolgokon gondolkodni."


Úgy veszem észre, hogy nem kenyered a gondolkodás, ha ilyeneket írsz és beismersz.

Szerintem feleslegesen olvasod ezeket az oldalakat, nem leszel tőle okosabb.

Soha nem fogod megérteni a 18. sz. választ.

2015. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!