Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell tisztelni mások...

Miért kell tisztelni mások vallását? Mit kell tisztelni benne?

Figyelt kérdés
Azt is tisztelni kell, hogy az óvodások hisznek a Mikulásban?

2015. jún. 15. 18:58
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
75%
A tisztelet azt jelenti, hogy nem kell mindenkinek beleszállni az arcába, aki mást gondol a világról, mint te. Lehet, hogy szerinted ő téved, de valószínűleg te is. Ezért ennek figyelembevételével nem fölényeskedsz. A Mikulás-hitből a gyerek ki fog nőni magától, nem igényli a te helyreigazításodat. A vallásosba meg akkor kell belekötni, ha téged is be akar vonni a hülyeségbe, például kárhozattal fenyeget, vagy felháborító ökörséget harsányan hirdet.
2015. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem kel tisztelni őket.

Az óvodások Mikulásban való hitét meg inkább tisztelem, mert csak 4 éves gyerekekről van szó, akiknek szükségük van ilyesmire.

Egy felnőtt embernek viszont ennél már több esze lehetne..

2015. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül tisztelni, hanem tiszteletben tartani, és azért hogy minél több ember élhessen bitonságban békében alapvetően boldogan, hogy egy élhetőbb világ legyen, te sem örülnél ha valaki erővel akarna beterelni a vallása, politikai meggyőződése, ízlése, szexuális beállítottsága, stb alá... viszont ez kölcsönös kell legyen, hogy működhessen


persze itt nyilván nem arra gondolok hogy nem mondhatod el szerinted miért jobb ateistának lenni, esetleg ne javasolhatnád, hogy ők is legyenek ateisták

2015. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell tisztelni,amíg nem erőltetik rád,vagyis tisztelik a tiédet is.
2015. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát éppenséggel megmondhatod az óvodásnak, hogy "a Mikulás nem létezik, a szüleid hazudtak neked".

Ahogy korábban írták is, nem tisztelni kell a vallást, hanem tiszteletben tartani, hogy valakinek az a vallása. És nem is "kell", csupán érdemes. Ha ő sem fogadja el, hogy te miben hiszel, csak meddő vitákat kezdeményez feléd.

2015. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet és tolerancia között elég nagy a különbség. Tisztelni azt lehet, aki vagy ami olyasmit tett, ami számodra egy megbecsülendő dolog, ergo kivívta a tiszteletedet. Tolerálni meg valami olyasmit jelent, hogy eltűröd, értelem szerűen egészen addig, amíg nem árt neked. Én személy szerint nem tisztelem a szomszédomat, ellenben tolerálom a viselkedését és nem csapom szét az arcát egy baltával, annak ellenére, hogy egy irgalmatlanul nagy suttyó, mert akárhogy is nézzük, nem ártott se nekem, sem a családomnak, se senkinek.
2015. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Tisztelni az embert kell, és nem a vallást szerintem.


Mondjuk én is vallásos vagyok, de ha butaságot mondok, akkor a butaságot nem kell tisztelni, de engem feltétlenül! :))

Úgyhogy kérem a felpontozást! :))

2015. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ceri ***** válasza:
100%

Én felpontoztalak, mert teljesen egyetértek.

Az embert kell tisztelni. A világnézete lehet más mint a miénk, de ő is ember. Az ember pedig nem rovartársadalomban él -mert nem rovar- ahol mindenkire ki van osztva a szerep amitől nem térhet el. Aki nem tiszteli a másikat az egyszersmind magát is leminősíti erre a rovar szintre.

És még hozzátenném -mások vallását már csak azért is tisztelnem kell, mert az nem a miénk. Így aztán semmi közünk hozzá, éppúgy mint mondjuk a gatyájához, vagy a fogkeféjéhez. Ha csak nem akarja a pofánkba tuszkolni, mert onnantól nem jár alapból tisztelet, hiszen beavatkozott vele abba ami ránk tartozik.

2015. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Igen, igazad van ceri!


Jézus annyira vigyázott arra, hogy a szeretet és a szolgálat, példa adás által hívjon mindenkit, de senkire sem akarta ráerőltetni a hitet, mivel pontosan tudta, hogy azzal éppen az ellenkezőjét lehet elérni.


Jézus csak a szolgáló szeretettre adott felhatalmazást, és nem a másokon történő uralkodásra.

2015. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Missi_Key ***** válasza:
41%

senkit nem kell tisztelned aki nem érdemli ki.


más dolog az óvodást tisztelni, és más azt tisztelni hogy hisz a mikulásban.

szerintem az nem tisztelet ha nem világosítod fel hogy nem létezik, holott tudod hogy csak hitegetik egy mesével.

2015. jún. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!