Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásosok nem hisznek...

Ha a vallásosok nem hisznek az evolúcióban, és biztosak abban, hogy Isten teremtette a világot, mivel magyarázzák a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

A teremtésben semmilyen régen élt lény nem szerepelt, csak az, ami akkor is létezett, amikor ezt kitalálták.

Akkor nem voltak dínók?



2015. jún. 20. 23:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
75%
#50 Kezdd ott hogy megnézed a tudományos elmélet fogalmát, és hogy miről is szól az evolúció, akkor talán nem kell alapdolgokat újra elmagyarázni. Olvasd vissza a többi kérdést ahol elkezdtél okoskodni, épp elégszer el lett már magyarázva neked. Ha meg valamivel érvelni akarsz akkor leszel szíves konkrétumokat és pontosan idézni, nem fogjuk a kedvedért átnyálazni sem a bibliát, sem más mesekönyvet.
2015. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
19%

Vidiripi


"Ha meg valamivel érvelni akarsz akkor leszel szíves konkrétumokat és pontosan idézni, nem fogjuk a kedvedért átnyálazni sem a bibliát, sem más mesekönyvet."


Tudom jól hogy te nem teszed meg. Pont erről beszéltem s köszönöm hogy igazoltad az elméletemet. Így már tény lett belőle!

2015. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
84%

#43:

"A logikai ellentmondás a fajok közti átugrásnál

van. Faj az, amelyhez tartozó egyedek továbbszaporodni képes egyedeket

hozhatnak létre. Új faj létrejöttéhez olyan genetikai ugrásra lenne szükség,

melynek során egyszerre legalább két egyed születik ugyanazzal a génhibával,

hogy egymással szaporodóképes maradjon, felmenőik fajával viszont már nem. Ez illogikus és soha kísérletben vagy természetben meg nem tapasztalt esemény."


Ez valóban illogikus, mert egy baromság. A különböző fajok azért alakultak ki, mert egyazon faj több populációjának élettere elszeparálódott egymástól valami módon, egymással csak populáción belül voltak képesek szaporodni. Az eltérő környezeti körülmények hatására pedig más irányban kezdett fejlődni az egyik populáció mint a másik, egyre inkább felhalmozódtak a genetikai különbségek a két elszeparálódott populáción belül, aminek hosszú évezredek, évmilliók alatt az lett az eredménye, hogy kettévált ugyanazon kiinduló faj fejlődési ága. Nem kell hozzá nagy ugrás, meg ilyen csacskaságok, aminek milliárd az egyhez az esélye, hogy bekövetkezzen, és újabb milliárd az egyhez az esélye, hogy el is terjedjen.


#50:

"Nem logikus hogy élettelen anyagból élő jön létre. "


Vajon mikor fog végre eljutni az agyadig, hogy a fajok, az élővilág evolúciójának a világon semmi köze ahhoz, hogyan jött létre az élet? Pedig neked már magyarázva is lett párszor itt a gyakorin.


"De az még logikátlanabb hogy energiából anyag lesz."


Olyanhoz meg minek szólsz hozzá, amihez aztán végképp nem értesz?

2015. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 Roland G. ***** válasza:
18%

Kár,hogy nem ez a fő kérdése a kérdezőnek,de sebaj :)


Még egyszer:A Biblia sehol nem mondja,hogy a Föld 6000 éves,csak annyit,mond hogy az ádámi faj az nemzetségtáblázatok alapján számítva kb. 6000 éves és a 6 napos teremtés előtt létezett egy másik civilizáció a Földön!(Több utalás is van ezzel kapcsolatosan)

Akinek bibliai világnézete van,annak simán belefér a dínók több millió éves létezése.


Ez a magyarázata a dínók létezésének.Amúgy valaki látta az új Jurassic Park-ot?? :)))

2015. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


"Vajon mikor fog végre eljutni az agyadig, hogy a fajok, az élővilág evolúciójának a világon semmi köze ahhoz, hogyan jött létre az élet? Pedig neked már magyarázva is lett párszor itt a gyakorin."


Igen valóban nem sok köze van hozzá. De ennek ellenére még is csak kíváncsi az ember arra hogy mi hogyan kezdődött. Illetve az ok és okozat is érdekli az embert.

S ez a kíváncsiság megvan az emberben és nem csak bennem hanem a tudósokban is.

Tudod olyan ez mint amikor a gyerek megkérdezi a szüleit hogy hogyan is találkoztak. Ha érted a hasonlatot.

Bár magához a születéshez nincs közvetlen köze a találkozás körülményeihez. De ha nem találkoznak akkor az a gyermek nem is születik meg!

Tudod én is magyaráztam már pár dolgot itt a Gyakorin. És azóta tömegével kapom a leveleket mert annyi ember akar hívő lenni és választ kapni a kérdéseire.

Rengetegszer hallom azt hogy a hit (vallás) a gyenge emberek menedéke. Csak arra még mindig nem kaptam ésszerű magyarázatot hogy hogyan lehetséges az hogy a technikailag fejlett országokban miért vannak még mindig Isten hívő emberek? Miért vannak olyan fiatalok akik az egyetemen lesznek hívő emberré?

Gépészmérnökök, számítógépes programozók, orvosok, sebészek, tanárok lesznek hívőkké. Tehát tanult egyetemet vagy főiskolát végzett emberek hisznek Istenben. De miért?

Vagy miért akarja tudni az ember hogy mi van a halál után. Hiszen nagyon is jól tudja a tudomány hogy mi van a halál után. Illetve hogy mi lesz a testtel a halál után azt tudja a tudomány! De ennek ellenére még is végeznek olyan kutatásokat amelyek halál közeliek. De miért? Hiszen a halálból még senki sem tért vissza akkor minek ezt kutatni? Vagy talán a tudomány is "hisz" s úgy gondolják hogy még is csak van még valami a fizikai halálon kívül?

Hoppá! De a tudománynak nincs öntudata mert az maga az ember. Szóval akkor hogy is van ezekkel a tanult emberekkel hogy ilyesmit is kutatnak?


"Olyanhoz meg minek szólsz hozzá, amihez aztán végképp nem értesz?"


Ez milyen kategóriai is? Kapcsolódik a valláshoz ugye?

Te magad írod hogy nem fogod átnyálazni a Bibliát sem más mesekönyveket. Mondjuk nem tudom mit értesz "más mesekönyvek" alatt.

Szóval te miért szólsz bele olyanba amit nem ismersz amiről nem tudsz szinte semmit?

Illetve nem értesz? Te miért teszed meg? Na ha erre a kérdésre meg van a válaszod akkor engem már nem is kell kérdezned mert a válasz ugyan az.

2015. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
100%

#55: Nem én írtam, hogy nem olvasom el a Bibliát, én már megtettem, de nem fogott meg. Mellé elolvastam később Leo Taxil Szórakoztató Bibliáját is, és sok érdekes dolgot vettem észre, amit addig nem. Meg olvastam más műveket is, amik a Bibliával, vagy a keresztény vallással foglalkoznak, ilyen és olyan oldalról is. Szóval szerintem összekeversz valamelyik másik válaszíróval.


Az egyébként, hogy szerinted az energiából sosem lesz anyag, hogyan kapcsolódik a Bibliához?

2015. jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 Tom Benko ***** válasza:
90%

@Vidiripi: Az evolúcióhoz nem szükséges az élet, nem élő rendszerek is képesek rá. Éppen ezért nem kapcsolódik hozzá, hogy honnan van a rendszer, hogyan jött létre. Releváns viszont az, hogy képes-e az evolúció feltételeit kielégíteni.


"Csak arra még mindig nem kaptam ésszerű magyarázatot hogy hogyan lehetséges az hogy a technikailag fejlett országokban miért vannak még mindig Isten hívő emberek?"

Ugyanazért, amiért nem tudunk megszabadulni a matematikában a foktól, mint szögegységtől. Civilizációs tehetetlenség. Inkább arra adjál magyarázatot, hogy miért nagyobb arányú a vallásosság az alacsonyabb iskolázottságú emberek körében?


"Vagy miért akarja tudni az ember hogy mi van a halál után."

Először talán azt kellene valakinek igazolni, hogy van valami a halál után. Magát a halált, mint biofizikai jelenséget tanulmányozzuk, mert nem ismerjük, noha elég elterjedt jelenség, de azzal egyelőre nincs miért foglalkozzunk, hogy mi van utána.

2015. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


"Nem én írtam, hogy nem olvasom el a Bibliát, én már megtettem, de nem fogott meg."


Hát engem sem fogott meg néhány tudományos elmélet. De attól még nem mondom azt hogy minden mese amivel a tudomány foglalkozik. De te határozottan azt állítod hogy a Biblia egy mesekönyv.

Pedig sok olyan gyakorlati és kézzelfogható dolog is van benne amely nem tartozik a "mese" kategóriába.

S épp arra akartam rávilágítani hogy ha ezeket ismernéd akkor nem állítanád hogy mese az egész.

De az elfogultság sokkal nagyobb benned mint hogy objektív légy!


"Az egyébként, hogy szerinted az energiából sosem lesz anyag, hogyan kapcsolódik a Bibliához?"


Kérlek idézd nekem ahol én azt állítom hogy energiából soha nem lesz anyag!


Tom Benko!


"Az evolúcióhoz nem szükséges az élet, nem élő rendszerek is képesek rá."


Mint például?


"Éppen ezért nem kapcsolódik hozzá, hogy honnan van a rendszer, hogyan jött létre. Releváns viszont az, hogy képes-e az evolúció feltételeit kielégíteni."


S milyen feltételei vannak az evolúciónak?

De igen kapcsolódik hozzá. Mivel így lehetne kísérletileg igazolni. Vagy egy tapasztalati esetet bemutatni!


"Ugyanazért, amiért nem tudunk megszabadulni a matematikában a foktól, mint szögegységtől."


Feltételezem mert nem értek hozzá. Hogy ez azért van mert nagyon is lényeges funkciót tölt be. Tehát létezése elengedhetetlen. Szerintem olyan ez mint az aranymetszés!

De az viszont tényleg lenyűgöző és megmagyarázhatatlan hogy mind a növényekben mind az állatokban megtalálható sőt magában az emberben is. S ez még nem teljes lehetne folytatni.


"Inkább arra adjál magyarázatot, hogy miért nagyobb arányú a vallásosság az alacsonyabb iskolázottságú emberek körében?"


Ezen majd akkor kezdek el gondolkodni amikor a saját kérdésemre választ kapok.

Mivel ezt még senki nem magyarázta el nekem az "erős" és nagy tudású intelligens emberek részéről. Akinek nem ige ne vegye magára!


"Először talán azt kellene valakinek igazolni, hogy van valami a halál után."


Ha nincs semmi a halál után és ezt tényként kezeljük. Akkor miért folynak ilyen kutatások?

Miért ölnek bele pénzt, mi az értelme ilyen kutatásokra erőforrásokat elhasználni?

Nincsenek lényegesebb kutatási területek?


"Magát a halált, mint biofizikai jelenséget tanulmányozzuk, mert nem ismerjük, noha elég elterjedt jelenség, de azzal egyelőre nincs miért foglalkozzunk, hogy mi van utána."


Az érthető hogy kutatják hogy ki miért hal meg ez egy lényeges dolog. De én nem erről beszélek és ezt te is jól tudod. Na de mind1!

2015. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
86%
Keményvonalas amerikai keresztények és zsidók („fiatal Föld kreacionisták”) általában azt gondolják, hogy a kb. 6000 évnél régebbi kőzet- meg talajrétegeket és a bennük található fosszíliákat Isten eleve ilyen formában teremtette meg azzal a céllal, hogy az emberek hitét próbára tegye.
2015. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 ceri ***** válasza:
19%

"Inkább arra adjál magyarázatot, hogy miért nagyobb arányú a vallásosság az alacsonyabb iskolázottságú emberek körében?"


Mert még nincs annyira kimosva az agyuk.


Nézzétek meg pl ezt https://www.youtube.com/watch?v=yPbQOrZnPik


itt tudósok beszélnek . Persze szemellenzősen nem sok mindent lehet látni, akár elvakult vallásos az ember, akár materialista.


A gondolkodásokban az a baj, hogy nem vagytok képesek 80 évvel a kvantumfizika felfedezése után kilépni lényegében a newtoni mechanikus gondolkodásból. Bár sokszor hivatkozunk itt a kvantumfizikai jelenségekre, de úgy látom nem nagyon értjük -ki jobban ki kevésbé- pedig ott vannak a válaszok.

Az alapvető kérdés nem az, hogy mi van egy mesekönyvben, és hogy azokban van-e igazság és tévedés. Persze hogy van. A lényeges kérdés mégiscsak az, hogy a materializmussal nem lehet magyarázni a világot. A fizikait igen. Az élő anyag működését viszont nem. Ha azt gondoljátok, hogy az élet pusztán az anyag magas fokú szervezettsége szerintem ez a legnagyobb tévedés. Ez a tévedés pedig szellemi lustaságból és szemellenzőségből táplálkozik, és él tovább az emberiségben.


Legalább néznétek mag azt amit belinkeltem, de rengeteg ilyen anyag van a neten. Rengeteg tudós van aki rájött dolgokra. Biztos vannak baromságok is, de ezért van saját szűrőnk, hogy szelektáljunk. A lényeg, hogy nyissunk, bárhova is börtönözött be minket egy hitrendszer. És mind1 hány évesek vagyunk, mind1 mit hiszünk. Szerintem akkor bánunk magunkkal a legjobban, ha tudatában vagyunk az igazságnak, és nem ilyen-olyan szlogeneket szajkózunk ész és átgondolás nélkül, pusztán divatból. Az igazság akkor is a legfontosabb, ha csak 1 ember állítja. A hazugság, tévedés pedig akkor sem lesz igaz, ha milliárdok szajkózzák. Ez nem mennyiségi kérdés.

2015. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!