Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Még is csak szokás ábrázolni...

Még is csak szokás ábrázolni Isten-t? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha Istent nem szokás ábrázolni a biblia szerint , akkor miért van a Budapesti Bazilika kupolájában ember formájában ábrázolva ? Most akkor még is csak szokás ábrázolni vagy hogy van ez ?

2015. jún. 21. 19:25
1 2 3
 21/23 Roland G. ***** válasza:

Ceri!


Mivel bibliai kérdésről van szó,bibliai alapon kell a dolgot megvizsgálni.

A bálványimádást tiltó parancsnál a képek,szobrok előtti meghajlást,leborulás,letérdelést,vagyis a testtartás tiltja a héber szöveg.Vagyis ha valaki egy Jézus-szobor előtt meghajlik,leborul,az bálványimádást követ el,mindegy hogy ő ezt minek nevezi vagy erről ő maga mit gondol.Így hangzik az eredeti szöveg:~ne hajolj le előtte,és ne szolgáld...~

Amikor hozzák-viszik a szobrot körmenetben például,az szolgálat,hiszen magától nem tud menni.Én ezt sokáig gyakoroltam,csak sajnos a templomban ahova jártam,soha nem hirdették a Bibliát...

2015. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

# 17 (ceri)


Igen, szadista vagyok, állatokat is kínzok, kiskutyákat is akasztok – vega állatvédőként. Ráadásul kezem sincsen, az orrommal szoktam nyomni a billentyűzetet. Én egy olyan ovis gyerek szintjén vagyok, akinek elmegyógyintézetben vagy börtönben lenne a helye, mert mindig észreveszi a legyet a levesben és megpróbálja kihalászni. Pech, hogy ezúttal tévedtem, mert nem légy volt a löttyben, hanem zöldséglevél.

2015. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem az ábrázolás van tiltva, hanem az öntött (és faragott) képmások.


Ennek probvlémája pedig legfőképpen azokat sújtja, akik elhiszik az amúgy nem biblikus, és bibliából nem igazolható Szentháromság elvét, miszerint Herr Gott = Jesszus.

Abban azesetben ugyanis az összes Jebus-ábrázolás, a kis keresztek a nyakban isten-ábrázolások, és aki ilyet készít, hord, kiállít, az "méltó a Gjehenna tüzére".

2015. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!