Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek egy Jehova Tanúja...

Szerintetek egy Jehova Tanúja lány/nő hozzámenne-e egy ateista férfihoz? Vagy csak és kizárólag azzal a feltétellel, hogy utána férje a vallás tagjai között legyen, valamilyen módon ügyes trükkökkel rákényszerítené?

Figyelt kérdés
Később előírná mit olvasson, hogyan öltözködjön, viselje a haját, hová járjon el, milyen zenéket hallgasson. Csak néhány kiemelés.
2015. júl. 1. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Kezdjük ott a kérdést, hogy egy ateista férfinak nem kéne jehovista nő.


A jehovisták maradjanak csak egymás között.

2015. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez szerintem inkább fordítva igaz szerintem. Egyetlen dolog csupán: attól, hogy valaki ateista még lehet ugyanolyan jó, sőt jobb ember mint a tanúk, csupán hite nincs.

Egy ateista férfi lehet nem jár el szórakozni sehová, nem szereti az éjszakai életet, nem fogyaszt semmilyen élvezeti szereket, ennélfogva hol kereshetne másutt társat, mikor a világi emberek nagy része iszik, dorbézol, partykra jár, aztán kiokád mindent magából. Gusztustalan, képmutató, hazug, morálisan megkérdőjelezhető, lop, csal, hazudik. Ez sajnos nem egy szegmens, hanem a világ, az emberi társadalom nagy része.

2015. júl. 1. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te odafigyeltél egyáltalán arra, amit írtam?


Épp azt magyaráztam, hogy felesleges a kérdésed, mert egy jehovista nőnek esélye sem lenne egy ateista férfinél.


Akkor miről beszélünk?


Egy ateista férfinak nem kell jehovista nő. Így már világosabb?

2015. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
A Tanúk ellenzik a felemás igát, úgyhogy ha az ateista elnézné a babonáit, akkor sem köthetik meg a házasságot, csak akkor, ha az ateista színleg Tanúvá válik.
2015. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nagylzs ***** válasza:
Az attól függ hogy melyik nőlányról és melyik férfiről van szó!
2015. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

KZitus a te embered.

kérdezd kzitust. aki ismeri őt, és családját, tudja, hogy szívesen fog válaszolni erre a kérdésre...

kzitus tanú lányként nem az úrban házasodott, és hát a gyermeke sem lett tanú... ő tud erre neked a leghitelesebben válaszolni.

2015. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 nagylzs ***** válasza:
Ó KZitus!!! Már el is felejtettem. Ő még életben van? :-)
2015. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
miért ne lenne?
2015. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mojjo ***** válasza:
36%
Kedves egyes/hármas hozzászóló. Ateista férfi vagyok, és ha olyan az a "jehovista" nő, akkor bizony csak a vallása miatt biztos, hogy nem legyintenék, hogy "na nem, nekem nem kell". És aligha én vagyok az egyetlen ateista férfi, aki ezzel így van. Ami azt illeti szerintem aki nem hőbörgő-elutasító ateista, annak aligha kizáró tényező, ha a másik fél vallásos - legyen az akármelyik felekezet.
2015. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek a 9-es válaszolóval.

Ezt leegyszerűsítve úgy fejezném ki, hogy a szerelem nem válogat.

Ha egyszer bele szeretsz valakibe az lehet akár hottentotta is, mert nem fog érdekelni.

Biztos van a Tanúk között is ilyen fele/fele házasság.

2015. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!