Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van a végtelen isten...

Hol van a végtelen isten által adott szabadakarat?

Figyelt kérdés

Én nem akartam 11 hónaposan vastüdőbe kerülni, Nem akartam 56 évet leélni, gyermekbénultként! Hol van itt a végtelen jóság!?

Vagy ez az eleve elrendeltetés! Akkor pedig, megintcsak nincs szabadakarat, mert minegy mit teszek, az elrendeltetés törvénye szerint végeztetik be!

Továbbá: Ha Neked azt mondom, imádj, mert "megdöglesz" Az zsarolás! Márpedig, ha nem imádod a Te baromi jóságos istenedet, 'örök' kárhozatra jutsz! Sok érdésem lenne még!



#Isten #végtelen #szabadakrat
2015. júl. 6. 12:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Sajnálom, tényleg elszomorító dolog.

Egyébként nem akarlak a hitedből kiingatni, de ahogy látom nagyjából már megtörtént. És úgymond teljesen jogosan.

Ha belegondolsz a hívő emberek is ugyan úgy meghalnak(akár korán), betegséget elkapnak, balesetet szenvednek és stb. pont úgy, ahogy az ateista ember is.

Egy nem hívő ember nagyon egyszerűen megmagyarázza: mert nincs Isten.

A hívő emberek pedig talán erre azt a magyarázatot adják, hogy "A gép forog, az alkotó pihen."

Tehát Isten megteremtette a világot, de nem gondoskodik róla. Akár az ember a gépeknél. Elkészít pl. egy órát és aztán az forog magától, nem kell hozzányúlni, max néha elemet cserélni.

A Bibliában is van rá magyarázat. Szakítottak a jó és a rossz tudásának fájáról, körülbelül innentől

Én egyébként nem mondom azt, hogy nem hiszek Istenben, se nem azt, hogy hiszek. Mert igazából egyik sem. Valamennyire szerintem mindenki hisz. pl. egy zuhanó repülőnél nem hiszem, hogy annyi hitetlen ember lenne.

Nehéz a kérdésedre válaszolni, teljes mértékben hit kérdése, ahogy a túlvilági kérdés is. Minden szép és jó, csak mi van ha nincs? Több vallás is létezik, velük mi a helyzet? Igazság szerint én egyik vallással sem értek egyet, mindegyiket emberek írták, legtöbbször azért, hogy megmagyarázzák azt, amit nem tudnak. A Biblia is több sebből vérzik.

Remélem tudtam segíteni és választ adni kérdésedre

2015. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%

ne haragudj hogy megkérdezem, de 11 hónaposan hol éltél? Biztos nem Magyarországon, mert a múlt rendszer olyan büszkén hirdette hogy itt már nincs gyermekbénulás az oltásrendszer miatt, nem úgy mint máshol, és ebben még igazuk is volt


nem lehet, hogy ez egy fiktív kitalált provokáció?


és mielőtt azt mondanátok nincs szivem, én nem hiszek semmiféle istenségben varázslásban és a többiben, de az "ateizmusban2 mint ideológiában sem, és ha esetleg leírok itt valahol egy esetet ahol egy ateista nem túl civilizáltan viselkedett, már írják is, hogy moderátort hívtak, biztos csak provokátos vagyok, leárulóznak privát üzenetben(is), szóval had szabadjon nekem is szkeptikusnak lennem így első ránézésre


amúgy meg ha ennyire nagy gond és hülyeség szerinted, hogy egyesek szerint van valami nagyhatalmú lény aki a mindenféle szörnyűség ellenére szereti őket, hát akkor ne higyjél benne, ennyi, vagy annyira fáj neked, hogy más emberek hisznek ilyesmiben, hogy az már megéri, hogy kérdést írj?

2015. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem hiszel Istenben, akkor nem vonhatod felelősségre, ha hiszel, akkor meg tudnod kell, h miután meghalsz , egy örök élet jön. Mi az az 56év az örökkévalósághoz képest?
2015. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
ott van az, a fejedben. használd.
2015. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szegény ember...

Általában elmondható, hogy a sikertelen emberek előbb meglátják a világ igazi arcát, mint a maguk sikereiktől elvakultak, szóval nem értem, hogy egy magadfajta miért hisz még mindig ilyenekben? (feltéve, ha mindez igaz)

Kb. 5 perce írtam le egy másik kérdésnél, hogy a bibliai értelemben vett szabad akarat miért egy fals dolog. Az egyik oldalon ott a szabad akarat, a saját sorsunk alakítható részei felett gyakorolható erő, a másik oldalon pedig az eleve elrendelés, ami alapján nincs szabad akarat, mert egy előre megírt forgatókönyv szerint történik minden.

Az "imádj, mert megdöglesz" dologról csak annyit, hogy az Ószövetség egy olyan időben íródott, amikor despotikus uralkodók gyakorolták a hatalmat, akik valóban aszerint éltek, hogy "imádj, mert megdöglesz", tehát evidens, hogy a bibliai Istent is egy ilyenről mintázták. Az adott kor és a kultúra szüli az isteneket, a vikingek istenei harcosok voltak, mert ők maguk is harcosok voltak, a maják vérszomjas istenei pedig a maja kultúra erőszakos törzsi háborúi szülték, a sémita népek, akiket folytonos részleges elnyomásban tartottak pedig olyan istent szült, aki egy könyörtelen zsarnok és, aki számára kétféle ember létezik: a halott (aki nem hódolt be) és a szolga (aki az emberségét föladva elé borult). Ennyi.

2015. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

John Milton: A vak szonettje



Tűnődöm olykor, mért szállt rám homály

Éltem felén? E tág föld vak legén

Talentumom tétlen mért rejtem én,

Mely így elásva bennem kész halál?

Ha majd a számonkérő óra száll,

Uram feddése nem lesz-é kemény?

,,Mit kezdjek így, ha nincs munkámra fény?``

Lázongok halkan. Ám vigaszt talál

Türelmem és szól: ,,Senki sem viszen

Méltó munkát Elé. Csak tűrd szelíd

Igáját, úgy a jó. Hisz Ő a szent

Király. A szárazföldön és vízen

Sürögteti szolgái ezreit,

S az is cselédje, ki csak vár s mereng.``



Fordította: Tóth Árpád

2015. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 ceri ***** válasza:

"Ha Neked azt mondom, imádj, mert "megdöglesz" Az zsarolás! Márpedig, ha nem imádod a Te baromi jóságos istenedet, 'örök' kárhozatra jutsz!"


Hát igen, ez a zsidó isten.


Jézus viszont azt mondta, eltörlök minden törvényt, szeressétek egymást. Ez ilyen egyszerű, dönteni kell melyik szimpatikusabb, mert a 2 kizárja egymást.

A szabad akarat meg természetesen a törvények adta kereteken belül értendő. Eleve elrendelés nincs a tudomány szerint sem. Ez csak 2 hibás szemléletből következik.

Az egyik Isten rossz értelmezése- emberi spekuláció.

A másik a mechanisztikus materialista világértelmezés- ez is emberi spekuláció- amelyet a tudomány cáfol, de legalábbis vitat már jó pár évtizede.

Az 56 év meg azt bizonyítja, hogy így is megérte. Mindenkinek van ami rossz az életében. Bár nem becsülöm le a bajodat, és gondolom kevesen vannak akik szívesen cserélnének veled.

Az én hitem szerint ilyen dolgokban nem dönt isten. Miért is pécézne ki bárkit ? Mi lenne a logika benne?

A jóisten nem ilyen, legfeljebb JHVH, de az kit érdekel? Akit nem érdekel annak irreleváns, hogy milyen zagyva agyúak milyennek képzelik, óhajtják az istenüket.

2015. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Isten egy démon, tehát teljesen természetes, hogy tönkre akar minket tenni.

Az lenne érdekes, ha nem akarna.

2015. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is csak egy isten van, mert egyedül nem tudna így kicseszni velünk.

Tuti többen vannak, mondjuk 10-en.

2015. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

ceri nevű felhasználó minden alkalmat megragad egy kis jóízû zsidózásra.


Bizony, hogy Jézus is azt mondta. Igaz, Õ is zsidó volt. ( ráadásul a Vatican szerint mindig is zsidó maradt. ) :P

2015. júl. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!