Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vérátömlesztést vallási okból...

Vérátömlesztést vallási okból tiltó szülők gyermekének a kórházi orvosok a tiltást megtagadva adhatnak-e vért?

Figyelt kérdés
A kórházi orvosok életmentő célzattal felülírhatják a szülők akaratát?

2015. júl. 27. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok orvos,de szerintem kötelességük.
2015. júl. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
úgy szokás megoldani, hogy a szülőknek egyszerűen nem mondják el mi történt, egyébként ez ritka eset, az esetek többségében mindenki csak vér-frakciókat kap, azt szabad jehova tanúinak is (talán pont azért enyhítettek ,hogy kevesebben haljanak meg)
2015. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy melyik rosszabb, ha valaki azért kockáztatja a gyereke életét, mert abban reménykedik hogy magától meggyógyul, vagy pedig fél attól, hogy Isten megharagszik rá (esetleg a szektája). Az utóbbi rosszabb.
2015. júl. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zola18 válasza:
91%
Szerintem alapból kapják a vérátömlesztést ha a szülő nem szól nekik. Nincs ráírva a gyerekre hogy mi a vallása. Ezután gondolom az orvosok lepapírozzák hogy nem ők a felelősek és lesz ami lesz.
2015. júl. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülő nincs ott, nagy eséllyel kap vért. Ha ott van, és nem perceken múlik az élete, akkor gyorsan szereznek egy bírósági rendeletet/belegyezést (pontosan nem tudom) miszerint a szülők elvesztik a beleszólásukat egy időre.


Ha az orvos végzés nélkül hajtja végre, akkor....a szülőkön áll, hogy pereskednek-e az orvos ellen.


Legjobb tudomásom szerint most így működik a rendszer.

2015. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

igen.


a bolgár tanúk semmiféle szankciót nem kaphatnak, ha fogadnak el vért. hála a kormányuknak, akik csak így jegyezték be a tanúkat.

2015. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a gyerekre nincs ráìrva a vallása, de a műtètek előtt egy csomó papìrt aláìratnak a szülőkkel, amikben erre is nyilván kitérnek.
2015. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően minden vizsgálathoz és terápiás beavatkozáshoz szükséges a szülő ELŐZETES ÍRÁSBELI BELEEGYEZÉSE. Ha gyermek betöltötte a 14-et (és még nincs 18) akkor az ő írásos beleegyezése is kell a szülőé mellett.


Más kérdés, ha akut helyzetről van szó, ilyenkor az orvos köteles minden tudományosan igazolható eljárást elvégezni.

2015. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A tiltást megtagadva nem, még életmentő célzattal sem! Ez a vérátömlesztés problémája, hogy ha nem fogadja el, akkor meg is halhat. Ha a szülő így rendelkezik, akkor kötelessége az orvosnak ezen túlmenően a lehető legtöbbet megtennie a gyerek életéért. Persze ha ez az egyetlen esélye, akkor a gyerek meg fog halni...
2015. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Nem bízok dokikba! :( Szerintem kapnak az alkalmon, hogy embert ölhetnek, főleg gyermeket!!!! :( :( Gonosz vipera mind!
2015. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!