Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon miért gondolják az...

Vajon miért gondolják az sokan, hogy Isten szavát űbereli egy-két internetes oldal?

Figyelt kérdés
miért mondanak ellent a Bibliai idézeteknek azzal, hogy ez az internetes oldal mást mond? megértem, ha ezt ateista személy teszi, de ezt olyanok művelik rendszeresen itt, akik magukat Jézus követőjének valják. hogy fér össze Jézus követése azzal, hogy nem fogadják el a Bibliát Isten szavaként?
2010. márc. 17. 10:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
hol hivatkoznak weboldalra a Bibliával szemben? én ilyennel még nem találkoztam (nem azt mondom, hogy nem volt ilyen, de az én figyelmemet elkerülte, az biztos)
2010. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
pl a vallás oldalon, rendszeresen.
2010. márc. 17. 10:57
 3/30 A kérdező kommentje:
pl arra a kérdésre, hogy bármilyen okból elfogadható e a gyilkosság, belinkeltek olyan katolikus!!! oldalakat, ahol kifejtik okos emberek, hogy a biblia parancsa ellenére mégiscsak van 3!!! ok, amikor Isten előtt elfogadható a gyilkosság. stb.
2010. márc. 17. 10:59
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

ja, szóval provokálsz...

rájöhettem volna


tudod, az nem egy internetese oldal, hanem az Egyház bibliamagyarázata


nem tudom, sejted e a különbséget

2010. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%

és nem a Biblia ellenére


ahelyett, hogy hamis színben tünteted fel a dolgot, próbáld meg cáfolni az ott leírtakat

2010. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Miért gondolod, hogy az Őrtorony übereli a Bibliát?
2010. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

Látjátok, valahol mindnyájatoknak igaza van. Sem egyik, sem a másik valláshoz tartozóknak nincs értelme azzal párbajozniuk, hogy bemásolnak oldalakon keresztül tartó szövegeket. Hosszú, senki, vagy csak nagyon kevesen (megkockáztatom, hogy még az sem, aki bemásolja) olvassák el.


Ezért szeretek én a saját szavaimmal válaszolni. Ha pl ebben a két témakörben írok (vallás, valláskr), akkor szeretek 1-2 írásszöveget is írni, de saját szavakkal magyarázom, nem bemásolt szöveggel. És főleg nem linkelgetek olyan oldalakat, ahol másokat pocskondiáznak.

2010. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Minden vallás szereti az igényeinek megfelelőre formálni a Bibliát. Valaki okos mondta nem olyan rég, hogy mostanában elterjedt a vallás-shoppingolás. Ami tetszik beteszem a kosárba, ami nem tetszik, azt nem. Ilyen pl. a purgatórium léte, mert a legtöbb hívő szeretné, ha lenne még egy kis joghézag mielőtt a pokolba jutna. De purgatóriumról a Bibliában szó sincs.
2010. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
18%

Mert Isten nem létezik. -> Szava sincs.


Egyébként ha már Isten, halál és weboldal:


[link]

2010. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Firefox használóknak webcím: " about:mozilla"

ez is vallás :D

2010. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!