Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lehet bizonyitani, hogy...

Be lehet bizonyitani, hogy van Isten?

Figyelt kérdés
sokan aztmondják hogy van és hol van mért nem mutatja magát csak néha a méregfogátt de ugyis tudjuk hogy nincss de ne azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs mert ami nincs azt nem kell bizonyitani logikus
2008. szept. 13. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
27%

Tudod, kedves kérdező, annyira azért ne szállj el magadtól, mert ha nagyon összetett, rendkívül bonyolult eljárással a semmiből, élettelenből élőt is tudna létrehozni az emnber, amit nem hiszek, akkor sem bizonyítaná, hogy nem kell hozzá intelligencia!

Sőt, ez is azt bizonyítaná, hogy nagyon is kell.


Minél többet megtudunk az életről, a matériáról, annál inkább bizonyos lesz, hogy intelligens tervezés van minden mögött. Majd meglátod!

2008. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
82%

Magánügy, hogy ki miben hisz. Belenyugodhatsz: senki sem fogja neked bizonygatni Isten létezését. Ha akarod hiszel benne, ha akarod nem. Ez egy szabad ország.

(Ez olyan, mintha azt várnám tőled, hogy bizonyítsd be az eszed (nem az agyad) létezését. De ugye ami nincs, azt nem kell bebizonyítani...)

2008. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem vagy képes felfogni, hogy Isten nem egy létező, kézzelfogható ember. Nem is óhajtjuk bebizonyítani, a te dolgod, hogy miben hiszel!
2008. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ilyen komoly kérdésekkel akkor foglalkozz, ha írni már megtanultál rendesen. Mellesleg mindenki másban hisz. Ha nem hiszel istenben, szíved joga, legyen neked gyereknap. (Kifejezetten tudatosan írtam kisbetűvel hogy "isten", nem lévén katolikus vagy kifejezetten vallásos, és nem kívánván támogatni eszméiket, akár azt hogy egy isten van, akár azt hogy ez egy tudatos lény.)
2008. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
71%

Néhány istenről be lehet bizonyítani, hogy nincs - másokról nem. Azt egyikről sem lehet bebizonyítani, hogy létezne.

...de a hívőknek ez nem számít. Nem érdekli őket.

Őszerintük az az isten, amelyben ők hisznek, létezik - a többi meg nem. Mert, csak.

2008. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:

Mennyi bunko ember van itt akik azt

Hiszik hogy van eszük és nem a kérdésre välaszolnak mert nincs eszük és nem tudnak välaszolni

Ezzel azt bizonyitjäk hogy eszük sincs meg isten sincs

Csak hisznek abban ami nincs

Betegek

Vagy ezeket hivjäk isten ällatkertjének:-P:-P:-PB-)

2008. szept. 13. 20:06
 7/83 anonim ***** válasza:
65%
azt nem tudom, hogy van- e isten, de abban bizonyos vagyok, modik azok vannak... szerintem nemsokára te is tapasztalni fogod :)
2008. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
43%

Van-e Isten? Jó kérdés. Én nem hiszek benne. Milyen bizonyítékok vannak Isten léte mellett? A Biblián kívül semmi. A Bibliát viszont nem kézzelfogható bizonyítékokra támaszkova írták, hanem a hitük alapján, tehát ez nem igazi bizonyíték. És a csodák, amik le vannak benne írva? Van rájuk tudományos magyarázat is.

Van-e bizonyíték Isten létezése ellen? Isten létét teljesen kizáró bizonyíték nincs, viszont azt, amit a Biblia állít róla, meg lehet cáfolni.

Mit is mond a Biblia? "Isten mindenható, mindentudó, tökéletes."

1.Mindenhatóság: Ha Isten mindenható lenne, kellene tudnia teremteni egy olyan sziklát, amit ő sem tud felemelni. Ha tud ilyet teremteni, akkor azzal létre tud hozni egy feladatot, amit nem tud megoldani. Ha van valami, amire nem képes, akkor nem mindenható.Tehát ha nem tud ilyen sziklát teremteni, akkor nem mindenható.

2.Mindentudóság: A mindenhatóság és a mindentudóság ellentmondanak egymásnak. Ha mindenható, akkor fel tud tenni olyan kérdést, amire nem tudja a választ (tehát nem mindentudó). Ha nem tud ilyet kérdezni (mert mindent tud), akkor viszont nem mindenható.

3.Tökéletesség: Ha Isten tökéletes, akkor hiányzik belőle a hiba, viszont ha hiányzik belőle valami, akkor nem tökéletes. Ha van benne hiba (tehát nem hiányzik belőle), akkor nem tökéletes, mert van benne hiba. A tökéletesség ellentmond önmagának.

Tudom, hogy a kereszténységen kívül van még sok más vallás is a világon, azért erről írtam, mert ez a "legközismerttebb", és ennek van a legtöbb híve a világon.

2008. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
56%
.. Bocs.. de annyira szánalmas vagy.. ez az, amikor kérdezel valamit, egyesek válaszolnak -és esetleg hozzáteszik a személyes véleményüket is rólad, a kérdezőről, ami neked marhára nem tetszik -utána pedig azt hiszed, milyen jól visszaszóltál a válaszokra, AMIKET EGYÉBKÉNT TE KÉRDEZTÉL! És igen. Legalább vállald a felelősséget a helyesírásod miatt.
2008. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:

Na ez az utolso välaszado 21-20 kor na ez tud valamit tanulhatnätok töle ö is biztos egyetemet végzett vagy legaläbb értelmiségi

És az iq ja is 200 fölötti

2008. szept. 13. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!