Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van a reinkarnációra konkrét...

Van a reinkarnációra konkrét bizonyíték?

Figyelt kérdés
Például előfordult már olyan, hogy egy ember részletesen emlékezett az előző életére, és be is tudták bizonyítani, hogy tényleg élt akkor egy olyan ember, mint amilyen az illető emlékeiben szerepelt?

2016. márc. 19. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyíték nincs. Csak hit és sokkal inkább remény.
2016. márc. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Volt már olyan, hogy valaki emlékezett az állítólagos "előző életeire" és olyan is, hogy több tárgy közül ki tudta választani azokat, amelyeket az állítólagos előző életében birtokolt. Ettől függetlenül tudományosan megalapozott bizonyíték nincs.
2016. márc. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ákos13 ***** válasza:
44%
Nincs konkrét bizonyíték rá, de ha az a sok történet, amit olvasni lehet a témában, nem kamu, akkor simán lehet, hogy komolyan vehető hipotézisről van szó. Amik még ezen hipotézis mellett szólhatnak, azok a regressziós hipnózisok. De a történetekkel és a hipnózisokkal is az a baj, hogy nem igazán ellenőrizhetők objektíven, így tudományos értelemben vett bizonyítéknak nem tekinthető egyik sem. De elgondolkodtató, annyi igaz, annak ellenére is, hogy számos logikai hibát is felvet, na meg a lélek valószínűleg nem létezik, így egyedül a buddhista verzió lehet versenyképes.
2016. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Ami nem létezik, arra nincs bizonyíték.

A Teremtő nem alkalmaztat reinkarnációt.

2016. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Olvastam egyszer egy köyvet egy kisfiúről, aki elvileg 2. világháborús katona volt, és mindenre emlékezett, pedig nem is hallhatott ilyenekről. Olyanokat is hallottam már, hogy egy kisgyerek folyékonyan beszét olyan nyelven, amit nem tanulhatott, stb. Szerintem döntsd el te, hogy hiszel -e benne. Egyébként meg, úgyis kiderül... :)
2016. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj, hogy az "olvastam" és a "hallottam", az minden, csak nem bizonyíték. Nyilvánvaló, hogy egy ezotérikus reinkarnációs könyv vagy cikk ilyeneket fog állítani.
2016. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#3

Szerinted mik a legnagyobb logikai hibák a reinkarnációban?

2016. márc. 19. 14:20
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Van egy könyv. Tudom, hogy minden reinkarnációval kapcsolatos kérdéshez ugyanazt írom, de ha egy valaki veszi a fáradságot, már megérte vesződnöm. Minden a témával kapcsolatos kérdésre válaszol. Egy doki írta, egy pszichológus, aki korregressziós hipnózissal foglalkozik. 1996-ig 7000 esetet dolgozott fel és mind a 7000 ember hipnózisban ugyanazt mondja el! A doki rájött, hogy a kliensek nem csak az előző életeikbe mentek el, hanem különböző technikákat alkalmazva a két leszületés közti időszakról is beszámoltak, tehát hova kerül a lélek a halál pillanatától kezdve a következő leszületéséig! Azóta a technika és a doktor kutatási eredményei úttörő a korregressziós hipnózissal foglalkozó pszichológusok körében. Mindenki döntse el magában, mennyire bizonyíték a 7000 ember egybehangzó beszámolója. A könyveket le lehet tölteni a netről. Dr. Michael Newton :lelkünk útjai I-IV. Életem legizgalmasabb olvasmánya, pedig már nem vagyok mai csirke.
2016. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

A reinkarnációra legfontosabb igazolás, hogy Jézus Keresztelő Jánosra azt mondta, hogy ő Illés volt előző életében.

Persze ezt a keresztények sem tartják bizonyítéknak, de ettől még igaz.

2016. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, melyik reinkarnációra vagy kíváncsi, mert a buddhista reinkarnáció és a hindu reinkarnáció teljesen más.


Ezek a hipnózisos izék elvileg alátámaszthatnák a hindu reinkarnáció elméletet (és ezzel cáfolnák a buddhistát), de igazából nem támasztják alá.


Mert tegyük fel, hogy hipnózisban visszaemlékezek egy korábbi életre, de az semmivel sem igazolható, hogy az az én életem volt. Lehetett az más élete is.


Ha létezik telepátia, akkor az létezik. Ha megtudhatom térben távoli emberek érzéseit, gondolatait, akkor időben távoli emberekét is megtudhatom.


Tehát nem hogy nincs bizonyíték, de még elméleti síkon sem lehet bizonyíték a reinkarnációra. (Egyikre sem.)

2016. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!